سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تظاهرات اعتراضی کارگران و زحمتکشان، یورش نیروهای سرکوبگر و دستگیری ده‌ها تن/ فراخوان مریم رجوی

0 367

فراخوان به اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان و محکوم کردن سیاست‌های ضد کارگری رژیم

امروز، چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، شمار زیادی از کارگران و زحمتکشان و غارت‌شدگان، در روز جهانی کارگر، در مقابل مجلس ارتجاع تجمع کردند و با شعارهایی مانند ”کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد اتحاد”، ”گرانی تورم بلای جان مردم”، ”دولت خیانت می‌کند مجلس حمایت می‌کند”، ”درد ما درد شماست مردم به ما ملحق شوید” و ”مرگ بر کارگر، درود بر ستمگر” علیه سیاست‌های ضد کارگری رژیم آخوندی دست به اعتراض زدند.

نیروی سرکوبگر انتظامی و گارد ویژه به تجمع‌کنندگان یورش برده و به ضرب و شتم شدید آن‌ها پرداختند و ده‌ها تن از تظاهرکنندگان را دستگیر کردند. جمعیت با شعارهای ”بی‌شرف بی‌شرف” و ”نترسید نترسید ما همه باهم هستیم”، به رویارویی با مهاجمان پرداختند.

تظاهرات و اعتراضات کارگران و زحمتکشان و غارت‌شدگان در شمار دیگری از شهرهای دیگر مانند مشهد و مریوان با شعارهای ضد حکومتی نیز برگزار شد.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت با درود به کارگران و زحمتکشان بپا خاسته، عموم مردم به‌ویژه جوانان را به حمایت از آن‌ها فراخواند و خواستار محکومیت سیاست‌های ضد کارگری رژیم آخوندی از سوی مجامع بین‌المللی مدافع حقوق بشر و حقوق کارگران و اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان گردید.

خانم رجوی با تأکید بر اینکه احقاق حقوق پایمال‌شده کارگران، درگرو مبارزه علیه تمامیت رژیم ضد کارگری است، افزود: «به‌رغم فشارهای طاقت‌فرسا و سیاست‌های سرکوبگرانه رژیم آخوندی، کارگران و زحمتکشان ایران، همچنان که در یک سال گذشته در اعتراض‌ها و قیام‌هایشان نشان دادند، از پا نمی‌نشینند و تسلیم نمی‌شوند، آن‌ها از حمایت و هم‌صدایی زنان، جوانان، دانشجویان و همه بخش‌های معترض جامعه برخوردارند.».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ (۱ می ۲۰۱۹)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.