تصمیم آلمان بر مجازات رژیم آخوندی به‌خاطر برنامه موشکی و دخالت در سایر کشورهای منطقه

4

خبرگزاری رویتر روز شنبه گزارش داد: آلمان می خواهد همراه با متحدان اروپایی خود، رژیم ایران را به خاطر برنامه موشکی و دخالت در سایر کشورهای منطقه، مانند جنگ در یمن و سوریه، مجازات کند.

رویتر افزود:‌ این اقدام به منظور جلوگیری از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ برای پایان‌دادن به توافقنامه اتمی است.

دیپلومات‌ها در بروکسل گفتند: آلمان به دنبال تحریم های جدید، همراه با انگلستان و فرانسه است تا به ایالات متحده نشان دهد متحدان اروپایی، اعتراض ترامپ علیه رژیم ایران را جدی گرفته‌اند.

در همین رابطه کیهان خامنه‌ای ۱بهمن۹۶ در مطلبی با عنوان«خوشرقصی اروپا برای ترامپ با زمزمه‌های تحریمهای جدید»، به نقل از اشپیگل نوشت: آلمان، فرانسه، انگلستان در پی وضع تحریمهای جدید علیه (نظام) هستند. اتحادیه اروپا می‌گوید میخواهد با این تحریمها با سیاستهای بی‌ثبات‌سازی منطقه توسط (نظام) ایران مقابله کند».

کیهان خامنه ای در ادامه به نقل از فایننشال تایمز افزود: اتحادیه اروپا فشارها را بر نظام ایران افزایش می‌دهد. تهدید پاره‌کردن برجام از جانب ترامپ، کشورهای اروپایی را بر آن داشت تا فشارها را بر برنامه موشکی و نقش (نظام) در درگیریهای منطقه‌ای، افزایش دهند. در ادامه این مطلب به نقل از نشریه فوربز آمده است: اروپا درباره فشار بر (نظام) ایران، به مواضع ترامپ نزدیک می‌شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here