سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تشدید محدودیت اینترنت و مسدود کردن تلگرام به‌دستور خامنه ای در وحشت از بالا گرفتن قیام

0 30

فاشیسم دینی حاکم بر ایران در صدد است با تشدید محدودیتهای اینترنتی و مسدود کردن شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، به‌خیال خود از شعله‌ور شدن قیام و گسترش خیزشها و اعتراضات مردمی که همه روزه در نقاط مختلف کشور جریان دارد، جلوگیری کند.

علا الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رژیم، در روز ۱۱فروردین گفت حداکثر تا پایان فروردین ماه تلگرام بسته و «جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد». وی با اشاره آشکار به خامنه ای گفت: «این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده است». وی افزود: «با توجه به نقش مخربی که تلگرام در بحران‌های سال گذشته در کشور داشت، این موضوع به لحاظ امنیت ملی ما مهم است». مقصود از شبکه ملی شبکه‌یی است که به طور کامل تحت کنترل رژیم قرار دارد.

به گفته وزیر ارشاد رژیم ۸۰درصد اطلاعات تولیدی به زبان فارسی در فضای مجازی از طریق تلگرام صورت می‌گیرد و بنا به گفته نمایندگان مجلس رژیم «فیلتر تلگرام به ۲۰۰ هزار شغل آسیب می‌زند و زندگی نیم میلیون نفر را دچار اختلال مالی می‌کند».

خامنه ای در روز ۲۲ خرداد سال گذشته در دیدار با سردمداران نظام گفت: «در فضای مجازی, آنچه از همه مهمتر است, شبکه ملی اطلاعات است. متأسفانه در این زمینه کوتاهی شده؛ اینکه ما به عنوان اینکه نباید جلوی فضای مجازی را گرفت, در این زمینه ها کوتاهی کنیم, این مسأله یی را حل نمی کند و منطق درستی هم نیست … ما چرا باید اجازه بدهیم آن چیزهایی که برخلاف ارزشهای ما است, برخلاف آن اصول مسلمه ما است, در داخل کشور توسعه پیدا کند… بنابراین, مسأله شبکه ملی اطلاعات هم خیلی مهم است».

مقاومت ایران عموم مردم به‌ویژه جوانان را به اعتراض به محدودیتهای اینترنتی و بستن تلگرام فرا می‌خواند و از شورای امنیت ملل متحد و کشورهای عضو و ارگانهای ذیربط بین المللی مانند اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) می‌خواهد این راهزنی اینترنتی و سرکوب ارتباطاتی را که نقض بسیاری از معاهدات بین‌المللی است، قویاً محکوم نموده و الزامات لازم برای برخورداری مردم ایران از اینترنت و شبکه های اجتماعی را فراهم سازند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۲فروردین ۱۳۹۷(اول آوریل۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.