تشدید بحران در رأس نظام با موج استعفا و اسیتضاح و تشتت در دولت حسن روحانی

4
تشدید بحران در رأس نظام با موج استعفا و اسیتضاح و تشتت

 

تشدید بحران در رأس نظام با موج استعفا و اسیتضاح و تشتت در به اصطلاح دولت حسن روحانی

به رغم کرنش‌ها و تمکین کامل آخوند روحانی از ولی فقیه ارتجاع، بحران در راس نظام و قوای سه گانه حکومت آخوندی هم‌چنان تشدید میشود و موج استعفا و استیضاح و تشتت در دولت روحانی، استیصال حاکمیت را در برابر بحران‌های بی علاج بر ملا می‌کند.

درهمین رابطه دستوری که گفته میشود از سوی خامنه ای برای پس گرفتن استیضاح وزرای کابینه روحانی درمجلس رژیم صادر شده، خود به بحران جدیدی در مجلس آخوندی منجرشده است.

در رسانه‌های حکومتی اعلام شده که استیضاح تمام وزرا از دستور کار مجلس ارتجاع خارج شده است. رژیم در مورد اینکه چه کسی پشت این تصمیم بوده در رسانه‌های رسمی، سکوت کرده است.

تلویزیون رژیم ۱۶دی۹۷ گفته بود:

«یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه هم چنین از خارج شدن همه استیضاح‌ها از دستور کار مجلس خبر داد»

یوسف نژاد امروز به رسانه‌های حکومتی در ارتباط بااینکه آیا خامنه‌ای تاکید کرده «استیضاحی در این شرایط صورت نگیرد، تصریح کرد: من در این باره چیزی نشنیدم». وی به صورت متناقضی افزود: «همه استیضاح‌ها از دستور کار خارج شده است» و در پاسخ به این سوال که «با طراحان استیضاح صحبت شده یا خیر؟» به صورت سربسته گفت: «طراحان استیضاح امضای خود را پس گرفته‌اند».

روزنامه‌های همسو با آخوند روحانی این ایده را که لغو استیضاح‌ها در شرایط بحرانی نظام به دستور خامنه‌ای بوده است به میان کشیده‌اند.

روزنامة حکومتی آرمان در این مورد نوشته است«گویا تا اطلاع ثانوی قرار است که میان دولت و مجلس آتش بس اعلام شود و نمایندگان از ابزار نظارتی استیضاح علیه وزرای روحانی استفاده نکنند. این در حالی است که برخی معتقدند مقام معظم رهبری تاکیدی به مجلس داشته‌اند که در شرایط فعلی استیضاحی صورت نگیرد».

هر چند منابع خبری در مورد نقش خامنه‌ای در این تصمیم سکوت کرده‌اند اما واکنش منفی نمایندگان مجلس که ناگزیر به پس گرفتن امضایشان شده‌اند حاکی از دست بالای نظام در این تصمیم است تا به بحران استیضاح وزرا و دعوای داخلی رژیم پایان دهد، اما همین اقدام منجر به ایجاد موج جدیدی در مجلس ارتجاع شده و…. جلیل رحیمی جهان آبادی عضو مجلس ارتجاع در اعتراض به این تصمیم گفت:«یکی از دلایل عمده استیضاح‌ها ناکارآمدی وزارتخانه‌ها است و تا زمانی که وزیری استیضاح نشود یک کار عادی را پیگیری نمی‌کند و نماینده مجبور است حتما او را استیضاح کند».

محمد رضا رضایی کوچکی عضو دیگر مجلس ارتجاع گفت: «در نهایت نمایندگان مجبور به استفاده از ابزار استیضاح می‌شوند».

علی وقف چی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس آخوندی خواستار تعریف راهکاری شد که نمایندگان پس از استیضاح نتوانند امضای خود را پس بگیرند.

حسن کامران عضو مجلس ارتجاع هم روز گذشته گفته بود:

«خب استیضاح که از دست ما می‌گیرند یک سوال است و یک تفحص؛ این هم همه اش می‌شود وعده و وعید، می‌گویم چرا؟»

روزنامة حکومتی آرمان هم از رویارویی علنی در مجلس ارتجاع با این تصمیم خبرداده و نوشته است«به‌نظر می‌رسد بهارستان نشینان در قبال دولت سیاست یک بام و دوهوا را پیاده می‌کنند؛ چرا که از طرفی با پس گرفتن امضاها به استیضاح‌ها خاتمه می‌دهند، اما از سوی دیگر با خواندن مکرر وزرا به مجلس آنها را از انجام وظایف خود باز می‌دارند که این نکته‌ای (است)که قابل تامل است».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here