سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تسلیت و همدردی مقاومت ایران با خانواده‌های ملوانان جان‌باخته

0 8

تعلل و تأخیر و لاپوشانی رژیم آخوندی در نجات ملوانان و ضرورت تحقیقات بیطرفانه

مقاومت ایران عمیقترین تسلیتها و همدردیهای خود را به خانواده، دوستان و همکاران ملوانان نفتکش سانچی (سپید) که در دریای چین جان باختند ابراز و تعلل و تأخیر رژیم آخوندی در نجات جان ملوانان این نفتکش را قویاً محکوم می‌کند.

با توجه به لاپوشانی و تناقض گوییهای مستمر رژیم در مورد این حادثه اسفناک، یک تحقیقات مستقل و بی‌طرف از سوی ارگانهای بین‌المللی بی‌طرف و ذیربط بین‌المللی در مورد کشتی سانچی و درگذشت ملوانان آن بسیار ضروری است. به‌خصوص که پنج بار تغییر نام این کشتی در طول ۱۰سال و تعویض پرچم آن و ثبت اسم آن در کشور پاناما هاله‌یی از ابهام را در مورد برنامه‌ها و اهداف رژیم ایران در این مورد برانگیخته است.

حسن قشقاوی، معاون وزیر خارجه رژیم، در دومین روز حادثه وعده داد که یک کشتی آتش‌نشان بزرگ یکساعت دیگر به محل حادثه می‌رسد تا اقدام به مهار آتش کند (خبرگزاری فارس-۱۷دی). شش روز بعد مقامات رژیم بار دیگر اعلام کردند که گروه اعزامی از سوی ایران «به‌زودی» به محل می‌رسد. هشت روز بعد آنها بدون این‌که سخنی در مورد بی‌عملی خود بگویند از کمبود همکاریهای چین در عملیات نجات این کشتی انتقاد کردند و وزیرخارجه رژیم در تماس با وزیر خارجه چین «بر لزوم انجام تعهدات همه طرفها در سانحه نفتکش ایرانی تأکید کرد». مقامات رژیم سرانجام در روز یکشنبه ۲۴دی یعنی ۹روز پس از حادثه در حالیکه کشتی به‌طور کامل غرق شده و هیچ تردیدی در جان باختن ملوانان وجود نداشت دجالگرانه «از اعزام گروه تجسس و تحقیق دریایی ایران و هم‌چنین تکاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران برای عملیات نجات ملوانان نفتکش آتش گرفته خبر دادند» (خبرگزاری فرانسه-۱۳ژانویه).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴دی ۱۳۹۶ (۱۴ژانویه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.