تریبون دو ژنو: «پذیرش یک دژخیم رژیم ایران در سازمان ملل، شرم‌آور است»

7
تریبون دو ژنو

آوایی از عاملان قتل عام سال ۶۷ در ایران 

به‌خاطر دست‌داشتن در جنایت علیه بشریت

در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار دارد

دادستان کل سوئیس تأیید کرد که شکایتی را دریافت کرده 

در آنجا توضیح می‌دهند: «اسناد در حال بررسی هستند»

سفر علیرضا آوایی وزیر دادگستری رژیم ایران به ژنو

خشم و عصبانیت سازمان‌های غیر دولتی را برانگیخته است

تریبون دو ژنو – ۷ اسفند ۹۶: «پذیرش یک دژخیم رژیم ایران در سازمان ملل، شرم‌آور است»

آمدن علیرضا آوایی وزیر دادگستری (رژیم) ایران به ژنو، خشم و عصبانیت سازمان‌های غیر دولتی را برانگیخت. این سفر هم‌چنین دلیل دو شکایت از سوی وکیل مارک بونان، (یکی) در ژنو و (دیگری) نزد دادستان کل کنفدراسیون سوئیس در برن است.

آوایی که از عاملان قتل عام سال ۱۹۸۸ در ایران است، به‌خاطر دست‌داشتن در جنایت علیه بشریت، در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار دارد.

وی… به‌عنوان… عضو «هیأت مرگ» در روند هماهنگی برای اعدام ۳۰ هزار زندانی سیاسی دست داشته است.

طنز (تلخ و) بی‌رحمانة تاریخ این است که (رژیم) تهران او را برای سخنرانی به‌نام این حکومت در شورای حقوق بشر… تعیین کرد. انتخابی که یک اقدام تحریک‌آمیز تلقی شده است…. این موضوع، مارک بونان را خشمگین کرده است؛ این وکیل اهل ژنو می‌گوید: «این کاملاً شرم‌آور است. چه طور شورای (حقوق بشر) می‌تواند از دژخیمان استقبال کند و رشتة سخن را در اختیارشان قرار بدهد؟… این فرد باید مجازات شود. جای او در این ارگان نیست».

عفو بین‌الملل، هیومن رایتس واچ و فرانس لیبرته نیز همین اعتقاد را دارند… شاهین قبادی عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، گفت: «این برای چهره ملل متحد، فاجعه‌بار است». وی یادآوری کرد که آوایی هم‌چنین در سرکوب بی‌رحمانه تظاهراتی که در (اواخر سال) ۲۰۱۷ شروع شد و به دستگیری دست‌کم ۸۰۰۰ تن منجر شد، دست داشته است.

دادستان کل کنفدراسیون سوئیس تأیید کرد که شکایتی را دریافت کرده است. در آنجا توضیح می‌دهند: «اسناد در حال بررسی هستند».

در مورد (سفر آوایی)، احساس بی‌عدالتی و خشم با توجه به چارچوب بین‌المللی و خشونت‌ها در سوریه که (رژیم) ایران در آن با حمایت فعال از حکومت بشار اسد نقش دارد، تشدید شده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here