ترور دکتر عبدالقادر قیسی وکیل طارق هاشمی نایب رئیس جمهور عراق

331

رئیس تیم وکلای سازمان مجاهدین خلق ایران در اشرف

مزدوران رژیم آخوندی در عراق، در یک جنایت سبعانه دیگر، دکتر عبدالقادر القیسی حقوقدان و وکیل برجسته عراقی، وکیل دکتر طارق الهاشمی نایب ریاست جمهوری عراق و رئیس تیم وکلای سازمان مجاهدین خلق ایران در اشرف را ترور کردند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه روز ۱۶ دیماه خبر داد که: «نیروهای امنیتی عراق جسد دکتر عبدالقادر القیسی را چندین روز پس از مفقود شدن وی در جاده بغداد – کرکوک در منطقه العظیم استان دیالی پیدا کردند. چند روز قبل از پایان سال میلادی وکیل عبدالقادر القیسی در حین تردد از اربیل به بغداد ربوده شده بود.»

دکتر عبدالقادر، قبل از شهادتش، در شرایطی که مجاهدین با انواع توطئه ها از جمله پرونده های ساختگی رژیم و مالکی روبرو بودند، بیش از ۱۲ سال وکیل مجاهدین در اشرف و لیبرتی بود و کمکهای شایانی در خنثی کردن پرونده سازیها و توطئه های رژیم ولایت فقیه و مالکی نخست وزیر دست نشانده ارتجاع علیه مجاهدین، به عمل آورد.

عبدالقادر قیسی، همچنین وکالت دکتر طارق الهاشمی را، که حکم جلبش توسط مالکی و بدستور رژیم آخوندی صادر و بطور غیابی در یک محاکمه فرمایشی به اعدام محکوم شد، به عهده داشت.

خامنه‌ای در دیدار با مالکی از این جنایتکار بخاطر چهار موضوع، چهار بار تشکر کرد و گفته بود خدمات شما در این زمینه ها فراموش نمیشود:

-کشتن و سرکوب مجاهدین

-حکم اعدام طارق هاشمی و از دور خارج کردن اهل سنت

-به حاشیه راندن اهل سنت، خروج نیروهای آمریکایی از عراق

-و اعدام صدام حسین رییس جمهور عراق

رژیم آخوندی و مزدوران عراقی‌اش، نسبت به دکتر عبدالقادر، کینه و دشمنی عمیقی داشتند و چندین بار او را تهدید به قتل کرده بودند بطوریکه او مجبور به ترک بغداد و سکونت اجباری در اربیل شده بود.

عبدالقادر برای سالیان تا زمان ترک بغداد رئیس منتخب وکلا برای اتاق وکلا در دادگاه مرکزی بغداد بود.

وی چندین کتاب حقوقی تالیف کرده و مقالات سیاسی – قانونی متعددی، علیه دخالتهای رژیم در عراق و جنایات عواملش نوشته بود.

در دوران مالکی که تظاهرات گسترده ای در استانهای مختلف عراق علیه جنایتهای مالکی برگزار می شد دکتر عبدالقادر یکی از اعضاء فعال و برجسته هیات دفاع از تظاهر کنندگان بازداشت شده بود. او همچنین عضو سندیکای مطبوعات کردستان عراق بود.

سازمان مجاهدین خلق ایران شهادت دکتر عبدالقادر القیسی وکیل ویار مجاهدان اشرفی را به خانواده اش و به جامعه وکلا و حقوقدانان آزاده عراقی و به مردم این کشور تسلیت گفت و بر ضرورت تحقیقات مستقل پیرامون این جنایت و قرار دادن آمران و عاملان آن در برابر عدالت تاکید کرد.

تلویزیون اسکای نیوز گفت: انگشت اتهام تروروکیل عراقی عبدالقادر القیسی به سمت شبه نظامیان وابسته به ایران است
تلویزیون اسکای نیوز در این باره گفت: نیروهای امنیتی عراقی جسد عبدالقادر القیسی وکیل طارق الهاشمی سیاستمدار عراقی را یک هفته بعد از ربودنش پیدا کردند. این حادثه بعد از آزاد شدن افراح القیسی خبرنگار ربوده شده صورت می گیرد. انگشت اتهام در این موارد قتل و آدم ربایی به سمت شبه نظامیان فرقه گرای طرفدار رژیم ایران نشانه می رود.
اسکای نیوز افزود: عبدالقادر القیسی وکیل مدافع سیاستمدار عراقی طارق الهاشمی یک هفته بعد از ربوده شدن جسدش پیدا شد ولی قاتل؛ داعش نیست، انگشتان اتهام به سمت شبه نظامیان فرقه گرای تحت حمایت رژیم ایران است که در عراق فعالیت می کنند. آنها شامل دهها گروه ومجموعه مسلح هستند که اغلب آنها طرف دار رژیم ایران هستند. این شبه نظامیان به بهانه جنگ با تشکیلات داعش زیر چتر و پوش حشد الشعبی تشکیل شده اند و به بهانه جنگ با داعش پول و سلاح دریافت می کنند. سازمان عفو بین الملل نسبت به رسیدن سلاح به این شبه نظامیان هشدار داد زیرا که آنها از این سلاحها در ارتکاب جنایت جنگی استفاده می کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here