سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تروریسم حکومت ایران-سخنرانی رئیس‌جمهور آرژانتین درمجمع سازمان ملل متحد

0 34

تروریسم حکومت ایران – مائرو ماکری رئیس‌جمهور آرژانتین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، بر لزوم محاکمه همه عاملان حملات بوئنوس آیرس تأکید کرد و از کشورهای جهان خواست از ورود مقام‌های ارشد رژیم آخوندی که برای آنها حکم جلب بین‌المللی و هشدارهای قرمز انترپل صادر شده است، جلوگیری کنند.

ماکری گفت: «ما در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۴ متحمل دو حمله جدی شدیم که جان ۱۰۷ تن را گرفت و صدها مجروح برجای گذاشت… کشور ما در راستای رسیدن به هدف خود متوقف نخواهد شد: یعنی قرار گرفتن همه عاملان این حملات در برابر دادگاه‌های آرژانتین و بازپرسی و سرانجام محاکمه آنها».

نخست وزیر آرژانتین - تروریسم جمهوری اسلامی

رئیس‌جمهور آرژانتین در ادامه درخواست خود برای ممانعت از ورود مقام‌های ارشد رژیم آخوندی که متهم به دخالت در انفجار بوئنوس‌آیرس هستند، تأکید کرد: «ما از کشورهای دوست آرژانتین می‌خواهیم که با ما همراهی کنند و (به‌خاطر) مصونیت دیپلماتیک از هیچ‌یک از متهمانی که برای آنها احکام جلب بین‌المللی و هشدارهای قرمز انترپل صادر شده است، میزبانی یا حفاظت نکنند».

خاطرنشان می‌شود در پرونده بمب‌گذاری تروریستی آمیا در بوئنوس آیرس در سال ۱۹۹۴ که ۸۵ کشته برجای گذاشت، چند تن از بالاترین سرکردگان رژیم آخوندی از جمله ولایتی، پاسدار محسن رضایی و آخوند فلاحیان، در فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل قراردارند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.