تروریسم حکومت ایران در معرض قضاوت جهانی و انعکاس آن در رسانه‌ها

13
تروریسم حکومت ایران در معرض قضاوت جهانی

خبرگزاری رویتر:

منابع دیپلماتیک فرانسه گفتند هیچ‌گونه شکی وجود ندارد که

رژیم ایران پشت حمله خنثی‌شده در پاریس بوده است

اطلاعات فرانسه نتیجه‌گیری کرده است که

وزارت اطلاعات رژیم ایران که توسط ولی فقیه آن خامنه‌ای کنترل می‌شود

فرمان حمله  خنثی‌شده به گردهمایی اپوزیسیون ایران را داده است

تروریسم حکومت ایران – خبرگزاری رویتر: منابع دیپلماتیک فرانسه گفتتند، هیچ‌گونه شکی وجود ندارد که (رژیم) ایران پشت حمله خنثی‌شده در پاریس بوده است.

رویتر ۲ اکتبر ۲۰۱۸: یک منبع دیپلماتیک فرانسه گفت، اطلاعات فرانسه نتیجه‌گیری کرده است که وزارت اطلاعات (رژیم) ایران که توسط ولی فقیه علی خامنه‌ای کنترل می‌شود، فرمان حمله خنثی‌شده به گردهمایی اپوزیسیون ایران… در نزدیکی پاریس طی ژوئن گذشته را داده است.

این منبع گفت: «پشت همه اینها، یک تحقیقات طولانی، دقیق و جزیی توسط سرویس‌های (اطلاعاتی) ما صورت گرفت که ما را قادر کرد به این نتیجه‌گیری برسیم که بدون هیچ‌گونه شکی، مسئولیت بر عهده وزارت اطلاعات (رژیم ایران) است».

این منبع افزود که معاون وزیر و مدیر عمومی اطلاعات سعید هاشمی مقدم فرمان این حمله را داده است.

استرداد اسدالله اسدی و مسدود کردن دارایی توسط دولیت فرانسه

گزارش اسکای نیوز از اقدامات دولت فرانسه

در پاسخ به تروریسم رژیم آخوندی علیه گردهمایی مقاومت 

و دستگیری‌های ضد تروریستی روز سه شنبه در فرانسه

مجری: خبر دستگیری مربوط به دو ایرانی تبار به نام‌های اسداله اسدی و سعید هاشمی معاون وزارت اطلاعات روحانی منتشر شد. بیانیه وزارت خارجه فرانسه در اینرابطه اعلام کرد که تصمیم بلوکه کردن اموال این وزارتخانه بدلیل طرحی انجام گرفت که این دو نفر برای تهاجم به گردهمایی اپوزیسیون ایران در ماه ژوئن گذشته داشتند. منابع فرانسوی میگویند که اسداله اسدی یک دیپلمات رزیم ایران است که درحال حاضر در آلمان در بازداشت بسر میبرد و متهم به اجرای این تهاجم میباشد. از طرف دیگر پلیس فرانسه اعلام کرد که اقدام به یک عملیات امنیتی گسترده در کادر مبارزه با تروریسم نموده و فعالیت‌های یک گروه اسلامی را نیز بلوکه کرده و تعدادی از افراد مظنون به وابستگی به سازمان‌های تروریستی را نیز دستگیر کرده است.

اقدام فرانسه - اسکالی نیوز - حمله به انجمن بینیاد گرا وابسته به حکومت ایران

خبرنگار اسکای نیوز از پاریس گزارش داد: من با جمله ای که در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده و یک نسخه از آنهم بدست ما رسیده و از قول وزیرخارجه فرانسه ژان ایو لودریان نقل کرده صحبتم را شروع میکنم که مربوط به ملاقات‌هایی بین فرانسه و ایران در رابطه با اخبار و اطلاعاتی حول این افراد دستگیر شده میباشد. آنها میخواستند در خاک فرانسه انفجار انجام دهند که این طبعا یک تعرض مستقیم از طرف مقامات رژیم ایران بشمار میآید که در سرزمین‌های فرانسه بوقوع می‌پیوندد دراینرابطه فرانسه هم بنوبه خود چندین بار از رژیم ایران خواستار توضیح راجع به این موضوع شده است تا رژیم ایران دلایل خود را درمقابل اظهارات اپوزیسیون ایران و تعداد زیادی از وزارتخانه‌های (اطلاعات) اروپایی مثل آلمان و بلژیک ارائه دهد. فرانسه بطور مشخص خواستار توضیح در مورد به بمبگذاری در گردهمایی سالانه مقاومت ایران شده است ضمن اینکه دو نفر نیز در همین رابطه در خاک بلژیک دستگیر شده‌اند. شایان یادآوریست که این دو فرد وابسته و تحت حمایت دیپلماتیک ایران بوده‌اند. تصمیم امروز راجع به اموال همین افراد ایرانی وابسته به اطلاعات ایران بوده است. همچنین رویداد تازه دیگری همین امروز درخاک فرانسه پیش آمده و مربوط به یک مرکز اسلامی شیعی درشمال فرانسه در شهر گروند سنت میباشد. در این رویداد یک درگیری در ساعت ۶صبح امروز بوقوع پیوست که بیش از ۲۰۰پلیس فرانسه در آن شرکت داشتند. این مرکز شیعی متهم به ترویج افکاری بوده که حاکی از روابط آنان با سازمان‌های تروریستی و طبعا مخالف قوانین جمهوری فرانسه بوده است.طی این درگیری‌ها تعدادی سلاح نیز کشف شده است و۱۱ نفر هم دراین رابطه دستگیر شده‌اند.

مسئولین فرانسوی به اسکای نیوز گفتند که این بیانیه مربوط به دست داشتن خطرناک رژیم ایران بوده و یک خبردیگر هم راجع به تصمیم آلمان راجع به تحویل دادن دیپلمات ایرانی به بلژیک بوده است یعنی یکسری تبادل اطلاعات جدید بین این کشورهای اروپایی وجود دارد. آنها از همان ماه ژوئن گذشته یعنی همزمان با برگزاری گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس روی این پرونده کار میکنند و بطور مشخص بر روی دستگیری دو نفر در بلژیک متمرکز بوده‌اند. باید یادآوری کنیم که این دو نفر به طرف محل این گردهمایی میرفته‌اند.

تلویزیون فرانس۲۴:

حمله پلیس فرانسه به یک انجمن بنیاد گرا وابسته به حکومت ایران

فرانسه دارایی‌های دو تبعه رژیم ایران

و بخش امنیت داخلی وزارت اطلاعات این رژیم را مسدود کرد

در واقع فرانسه، حکومت تهران را مجازات کرده 

و آن‌رابه طراحی یک سوءقصد در ویلپنت در ماه ژوئن

متهم می‌کند

هدف این حمله گردهمایی اپوزیسیون ایران بود

تلویزیون فرانس۲۴: فرانسه دارایی‌های دو تبعه (رژیم) ایران و بخش امنیت داخلی وزارت اطلاعات (این رژیم) را مسدود کرد. در واقع فرانسه (حکومت) تهران را مجازات و آن‌را به طراحی یک سوءقصد در ویلپنت طی ماه ژوئن گذشته متهم می‌کند. هدف این حمله، گردهمایی اپوزیسیون ایران بود که تصاویر آن‌را مشاهده می‌کنید.

خبرگزاری رویتر – ۱۰ مهر ۹۷:

فرانسه رژیم ایران را به طراحی یک سوءقصد در ویلپنت

در سی‌ام ژوئن گذشته متهم کرد و در تلافی آن دارایی‌های

دو نفر از رژیم ایران و بخش امنیت داخلی وزارت اطلاعات را

مسدود کرد

خبرگزاری رویتر (وایر فرانسوی): فرانسه روز سه‌شنبه (رژیم) ایران را به طراحی یک سوءقصد در ویلپنت… در سی‌ام ژوئن گذشته متهم کرد و در تلافی آن، دارایی‌های دو (نفر از رژیم) ایران و بخش امنیت داخلی وزارت اطلاعات (این رژیم) را مسدود کرد…

در ماه ژوئن یک «سوء قصد تروریستی» علیه گردهمایی اپوزیسیون ایران در ویلپنت در نزدیکی پاریس به‌یمن دستگیری یک زوج ایرانی‌الاصل در بروکسل که با اسدالله اسدی دیپلمات (رژیم) ایران که در آلمان بازداشت شد در ارتباط بود، خنثی گردید. او قرار است بر اساس تصمیم روز دوشنبة یک دادگاه در آلمان، به قضاییة بلژیک تحویل داده شود.

بنا به یادداشتی که رویتر در ماه اوت فاش کرد، فرانسه به دیپلمات‌ها و نمایندگانش توصیه کرده که همه سفرهای خود به ایران را به‌دلیل خطرهای امنیتی و «سخت‌تر» شدن (رویکرد) مقام‌های (رژیم) ایران بعد از پروژه سوءقصد خنثی‌شده در ویلپنت، به تعویق بیندازند.

در انتظار روشن‌ساختن (این مسئله) از سوی جمهوری اسلامی، تعیین سفیر فرانسه در تهران برای جایگزینی فرانسوا سنمو Senemaud که در ژوئن به‌عنوان نمایندة شخصی امانوئل ماکرون برای سوریه تعیین شد، به‌حالت تعلیق درآمد.

… بدون این‌که این موضوع وارد یک «تعمیق واقعی» بشود، مسئله سفیر حین دیدار امانوئل ماکرون و رئیس‌جمهور حسن روحانی در هفتة گذشته در حاشیة مجمع عمومی ملل متحد «مطرح» شد.

الیزه اطلاع داد که عناصر «واقعی» که مقام‌های (رژیم) ایران وعدة آن‌را داده بودند حین این گفتگو به رئیس‌جمهور فرانسه «تحویل» داده نشد…

پروژه سوءقصد در ویلپنت هم‌چنین توسط رئیس دیپلماسی فرانسه ژان-ایو لودریان و همتای او جواد ظریف در حاشیه مجمع عمومی ملل متحد مطرح شد؛ به گفتة یک دیپلمات در این دیدار «سوءظن‌های بسیار سنگینی که نسبت به (رژیم) ایران وجود دارد و جدیت این سوءظن‌ها مطرح شده است».

این دیپلمات، افزود: «این سوءظن‌ها بسیار جدی هستند، ولی ما هم هیچ‌وقت اعتقاد نداشته‌ایم که این یک رژیم خوش‌رفتار باشد».

خبرگزاری رویتر وایر انگلیسی ۱۰ مهر ۹۷: فرانسه در تلافی توطئه بمب‌گذاری دارایی‌های (رژیم) ایران را مسدود کرد.

پاریس – رویتر: دولت (فرانسه) روز سه‌شنبه گفت، (این کشور) دارایی‌های متعلق به سرویس‌های اطلاعات (رژیم) ایران و دو تبعه (این رژیم) را در پاسخ به توطئه ماه ژوئن برای حمله به گردهمایی گروه اپوزیسیون در تبعید ایران در حومه پاریس مسدود کرد.

سخت‌تر شدن روابط بین پاریس و (حکومت) تهران می‌تواند عواقب عمیقی برای (این رژیم) داشته باشد؛ این امر در زمانی رخ می‌دهد که دولت روحانی برای نجات توافق اتمی بعد از خروج ایالات متحده، به پایتخت‌های اروپایی چشم دوخته است.

اطلاعیه مشترک وزرای خارجه، کشور و اقتصاد فرانسه، گفت: «تلاش برای حمله به ویلپنت روز ۳۰ ژوئن خنثی شد. واقعه‌یی با این درجه از جدیت در خاک ما نمی‌تواند بدون مجازات باقی بماند».

یک سخنگوی سفارت (رژیم) ایران در پاریس که از او خواسته شد واکنش خود را (بیان کند)، فقط پاسخ داد: «سلام. مرسی». پاسخ بلافاصله‌یی به این اقدام فرانسه از سوی (حکومت) تهران وجود نداشت.

این توطئه جلسه شورای ملی مقاومت ایران مستقر در پاریس در حومه پایتخت فرانسه را هدف قرار داد. وکیل دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا رودی جولیانی و چند تن از وزرای اروپایی و عربی پیشین در این گردهمایی شرکت داشتند.

(توطئه) بعد از آن کشف شد که یک دیپلمات (رژیم) ایران ثبت‌شده در اتریش در آلمان و دو فرد در بلژیک و در حالی دستگیر شدند که مواد انفجاری در اختیار داشتند.

بنا به اطلاعیه (وزرای) فرانسه، مسدود شدن دارایی‌ها دو فرد را که اسدالله اسدی و سعید هاشمی مقدم شناسایی شدند هدف قرار داد. یک بخش از سرویس‌های اطلاعاتی (رژیم) ایران نیز هدف قرار گرفت.

… فرانسه به (حکومت) تهران هشدار داده بود که انتظار یک پاسخ قدرتمند را به این بمب‌گذاری خنثی‌شده داشته باشد و روابط دیپلماتیک (آنها) بیش از پیش متشنج می‌شد.

رئیس‌جمهور فرانسه امانوئل ماکرون و وزیر خارجه ژان-ایو لودریان بعد از این‌که خواهان پاسخگویی درباره نقش (رژیم) ایران شدند، در مجمع عمومی ملل متحد با همتایان خود از (رژیم) ایران در این رابطه صحبت کردند.

خبرگزاری فرانسه – ۱۰ مهر ۱۳۹۷:

فرانسه به‌خاطر توطئة بمب‌گذاری در نزدیکی پاریس

علیه رژیم ایران اقدام می‌کند

وزرای کشور، خارجه و اقتصاد فرانسه در یک بیانیه مشترک نادر، گفتند:

«این اقدام بسیار جدی در خاک ما، نمی‌توانست بدون پاسخ باقی بماند»

خبرگزاری فرانسه ۱۰ مهر ۹۷: فرانسه به‌خاطر توطئه بمب‌گذاری در نزدیکی پاریس، علیه (رژیم) ایران اقدام می‌کند.

فرانسه دارایی‌های دو مأمور اطلاعاتی (رژیم) ایران را روز سه‌شنبه در تلافی بمب‌گذاری که در ماه ژوئن در پاریس کشف شد مسدود کرد؛ این اقدام می‌تواند منجر به تنش‌های دیپلماتیک با (حکومت) تهران بشود.

دولت فرانسه اعلام کرد که دارایی‌های متعلق به دو (تبعة رژیم) ایران و وزارت امنیت و اطلاعات را به‌دنبال توطئة مظنون برای بمب‌گذاری علیه یک گروه اپوزیسیون ایرانی در حومة پاریس در ماه ژوئن مسدود کرده است.

وزرای کشور، خارجه و اقتصاد فرانسه در یک بیانیة مشترک نادر، گفتند: «این اقدام بسیار جدی در خاک ما، نمی‌توانست بدون پاسخ باقی بماند».

آنها افزودند: «با اتخاذ این تصمیم، فرانسه بر عزم جزم خود برای نبرد علیه تروریسم در همة اشکال آن، به‌خصوص در خاک خودش، تأکید می‌کند».

خبرگزاری فرانسه گفت:‌ هدف حمله خنثی‌شده ماه ژوئن یک جلسة اپوزیسیون ایران بود که در آن شخصیت‌های برجسته آمریکایی، از جمله متحدان نزدیک پرزیدنت دونالد ترامپ شرکت داشتند.

چند نفر بعد از آن در حملات هماهنگی توسط نیروهای پلیس اروپایی دستگیر شدند؛ از جمله یک دیپلمات (رژیم) ایران به‌نام اسدالله اسدی که قرار است برای محاکمه از آلمان به بلژیک مسترد شود.

اسدی همراه با فرد دیگری به‌نام سعید هاشمی مقدم در این اقدام برای مسدود کردن دارایی‌ها توسط فرانسه هدف قرار گرفتند.

اقدامات متقابل فرانسه می‌تواند عواقب دیپلماتیک عمده‌یی داشته باشد

هم‌چنین در روز سه‌شنبه، حدود ۲۰۰ نیروی پلیس، حمله‌یی را در سپیده‌دم بر مرکزی موسوم به الزهرا… و خانه‌های مدیران آن انجام دادند.

منابع امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفتند، در مجموع ۱۱ تن مورد بازپرسی قرار گرفتند و سه نفر دستگیر شدند، از جمله به‌خاطر در اختیار داشتن غیر قانونی سلاح‌های گرم.

مرکز الزهرا در فرانسه در سال ۲۰۰۹ توسط یحیی قواسمی تأسیس شد که در حمایت از حزب‌الله… لبنان و ولی فقیه (رژیم) ایران خامنه‌ای صحبت کرده است…

لینک به خبرگزاری فرانسه: ۹۷۰۷۱۰ ۲اکتبر۲۰۱۸

لوموند فرانسه ۱۰ مهر ۹۷: در ارتباط با طرح تروریستی خنثی‌شده در ویلپنت دارایی‌های (رژیم) ایران منجمد می‌شود.

مقام‌های فرانسوی می‌گویند: «این عملی بسیار خطیر بوده که نمی‌توانسته بی‌پاسخ بماند» و مستقیماً وزارت اطلاعات (رژیم) ایران را زیر سؤال می‌برند.

به گفته ژان-ایو لودریان که اظهاراتش در اطلاعیة دولت نقل شده، «طرح سوء قصد خنثی‌شده در ویلپنت ضرورت یک رویکرد مطالبه‌گر در روابطمان با (رژیم) ایران را تأیید می‌کند».

در ماه ژوئن گذشته به یمن بازداشت یک زوج ایرانی تبار در بروکسل که با اسدالله اسدی، دیپلمات (رژیم) ایران بازداشت شده در آلمان در تماس بودند، یک «توطئه تروریستی» علیه یک تجمع اپوزیسیون ایران در ویلپنت در نزدیکی پاریس کشف و خنثی شد.

از سوی دیگر ۱۱ نفر بامداد سه شنبه در جریان یک عملیات ضد تروریستی علیه یک انجمن شیعی هوادار (رژیم) ایران در منطقه «گراند-سنت» بازداشت شدند

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here