سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تروریسم حکومت ایران، باطل شدن حکم تبرئه تروریست‌های حکومت ایران در کنیا

0 24

تروریسم حکومت ایران، صحبت‌های ترامپ درمورد گروگانگیری توسط حکومت ایران، مانور ناموفق اروپا و باطل شدن حکم تبرئه تروریست‌های حکومت ایران در کنیا

تروریسم حکومت ایران- دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در ویرجینیای غربی، بار دیگر مماشات و امتیازهای ناموجه اوباما به دیکتاتوری آخوندی در جریان توافق اتمی را مورد انتقاد قرار داد، و گفت: «اوباما با توافق (اتمی)…، ۱۵۰ میلیارد دلار و یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار پول نقد (به رژیم ایران) داد… من به این توافق پایان دادم…».

ترامپ با اشاره به دادن باج به رژیم از سوی اوباما برای آزاد کردن گروگان‌های آمریکایی در ایران، افزود: «از کجا می‌توان ۱٫۸ میلیارد دلار پول نقد آورد و نگذاشت کسی به شما بگوید که این برای گروگان‌ها نبوده است؟».

هیأت‌مدیره نیویورک‌پست در سرمقاله خود درباره سیاست دولت آمریکا در قبال رژیم آخوندی، به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای نجات برجام اشاره کرده، و می‌نویسد: «اغلب کارشناسان بر این نظرند که مانور اروپا (که جزییات آن نامعلوم است)، سرانجام موفقیت‌آمیز نخواهد بود. اما تیم ترامپ هدف خود را به‌روشنی بیان کرده است: یعنی این‌که قصد دارد از دستیابی (رژیم) ایران به (سلاح) اتمی جلوگیری کند و برخلاف (رئیس‌جمهور قبلی)، می‌خواهد بر رفتار یاغی‌گرایانه آن محدودیت ایجاد کند».

سرمقاله نیویورک‌پست، می‌افزاید: «(دولت آمریکا در این راستا) از هیچ‌گونه مماشات… از سوی اروپایی‌هایی که هم با نرمش سخن می‌گویند و هم چماق را رها می‌کنند، تبعیت نخواهد کرد».

دادگاه عالی کنیا، حکم تبرئه تروریست‌های حکومت آخوندی توسط یک دادگاه استیناف در این کشور را که به به دلیل اقدامات گسترده رژیم آخوندی صادر شده بود، باطل کرد.

پایگاه خبری استار کنیا با اعلام این خبر افزود: احمد محمد و سید موسوی به سه اتهام مربوط به تروریسم محکوم شده‌اند. آنها در سال ۲۰۱۲ در نایروبی، در حالی دستگیر شدند که در انتقال ۱۵کیلوگرم ماده انفجاری بسیار مرگبار مورد استفاده در جنگ‌ها به نام ( آر.دی.ایکسRDX)، بودند.

به نوشته این منبع، حکومت آخوندی در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ دست به اقدمات گسترده‌ای برای آزادی تروریست‌های اعزامی‌اش زده و در تابستان امسال ارگان‌های امنیتی کنیا با هوشیاری این توطئه آزادسازی تروریست‌ها را خنثی کردند.

ایران افشاگر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.