سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

ترس و وحشت رژیم از اجلاس ورشو! – بهمن عظیمی

0 38

اعلام برگزاری یک کنفرانس بین‌المللی درکشور لهستان از سوی دولت آمریکا که قرار است بخش عمده آن به بررسی نقش بی‌ثبات‌کننده رژیم ایران در خاورمیانه پرداخته شود باعث واکنش‌های ترس‌آلود بسیاری، در مطبوعات و محافل سیاسی رژیم ورشکسته ولایت‌فقیه شد.

وزیر خارجه ایالات‌متحده، مایک پمپئو طی گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» هدف این کنفرانس را که به دعوت آمریکا و در روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ (۲۴ و ۲۵ بهمن سال جاری) برگزار خواهد شد، درباره صلح و ثبات خاورمیانه و با تمرکز بر سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده منطقه‌ای ایران دانسته است. وزیر خارجه آمریکا که در سفر به چند کشور خاورمیانه به‌شدت علیه رژیم ضدبشری حاکم بر کشورمان موضع‌گیری کرده بود، دعوت کشورها برای شرکت در کنفرانس لهستان را بخشی از دستور کار سفر منطقه‌ای خود توصیف کرده است.

به‌دنبال اعلام این فعل‌وانفعال،‌ اتحادیه اروپا هم واکنش‌های قوی‌تری را علیه رژیم نشان داد. رژیم ضدبشری هم که مات و مبهوت از این‌همه ضربات گیج‌کننده مانده بود عکس‌العمل‌هایی هیستریک دراین‌باره از خود نشان داد؛ اما اهمیت این اجلاس در چیست و چه تأثیر مادی‌ای روی رژیم خواهد داشت و چه هدفی را دنبال خواهدکرد؟

چنین اجلاس و اجماع بین‌المللی که تاکنون علیه رژیم ایران سابقه نداشته، حاوی پیام مهم تغییر کیفی توازن قوا علیه آن است زیرا در عمل موجب یک اتحاد عمل بین‌المللی علیه رژیم شده است. این البته پاسخی است به سیاست‌های سرکوبگرانه تروریستی و آشوبگرانه در خاورمیانه و سراسر جهان که دهه‌ها به امید بیرون آمدن یک جناح اصلاح‌پذیر از درون آن تحمل شده‌بود چرا رژیم از همین موضوع به‌رغم سرکوب شدید مردم ایران و به بند کشیدن آنها وحشت دارد؟

واقعیت این است که رژیم قبل از هرچیز و هرکس از مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آن وحشت دارد، به‌دنبال تحریم‌های اقتصادی نفس‌گیر رژیم نمی‌خواهد تحریم‌ها وارد حیطه‌های دیگری شود که راه به باز شدن پرونده نقض حقوق‌بشر و تروریسم و سرکوب آن علیه مردم ایران ببرد. به این خاطر است که اعلام این خبر واکنش‌های هراس آلودی را در هردو باند رژیم برانگیخت:

روزنامه ایران متعلق به دولت روحانی و زیرمجموعه خبرگزاری رسمی رژیم در مطلبی به سیاست‌های مقابله‌جویانه ایالات‌متحده علیه حکومت ایران اشاره دارد و ضمن یادآوری روابط دوجانبه میان ایران و لهستان، درباره واکنش‌های برخی مقام‌های رژیم نوشت:

«در یکی از مهم‌ترین واکنش‌ها محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، از لهستان برای میزبانی کنفرانسی که آمریکا می‌خواهد با محوریت ایران برگزار کند، انتقاد کرده است. ظریف در توئیتی نوشت: ”جهت یادآوری به میزبان شرکت‌کنندگان همایش ضدایرانی: کسانی که در آخرین نمایش ضدایرانی آمریکا شرکت کردند یا مرده‌اند یا سیاه رو شده‌اند یا به حاشیه رانده شدند و ایران قوی‌تر از همیشه است…”. ظریف به همراه این توئیت عکس‌هایی را منتشر کرده است که یادآور اقدام ایران در پناه دادن به لهستانی‌ها در زمان جریان جنگ جهانی دوم است.»

روزنامه آرمان نیز در یادداشتی با عنوان «خواب پمپئو در ورشو تعبیر نمی‌شود» نوشت: «اجلاس مورد ادعای مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا که قرار است در ماه آینده در ورشو، پایتخت لهستان برگزار شود، نشانه شکست سیاست‌های آمریکا برای انزوای ایران به شمار می‌رود، و گویا آمریکایی‌ها از تاثیر تحریم‌های سخت و فلج کننده خود نسبت به ایران نا امید شده‌اند و از کارزار تحریم اقتصادی به برگزاری اجلاس، کنفرانس و نشست روی آورده‌اند!»

پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم نیز طی اظهاراتی ضمن انتقاد به بیانیه آمریکا و لهستان درباره برگزاری اجلاسی ضد ایرانی در ماه آینده، گفت: «آدمی که می‌گوید تحریم با حداکثر فشار، وقتی به همایش و کنگره می‌رسد مفهومش این است که قافیه را باخته است».

از سوی دیگر عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه رژیم نیز در واکنش به نشست ضد ایرانی در لهستان با انتشار عکسی از قبرستان لهستانی‌ها در تهران در صفحه توئیترش نوشت: «۱۸۹۲ لهستانی از ۱۹۴۲ تاکنون در قبرستان لهستانی‌ها در قلب تهران آرمیده‌اند»…

پاسدار حشمت‌الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رژیم هم برگزاری اجلاس ضد نظام در لهستان را جنگ‌روانی دانست که می‌تواند به عرصه شکست امریکایی‌ها تبدیل شود.

برای فهم بیشتر ترس و هراس سران رژیم بهتر است که نگاهی هم به اظهارات کفیل نماینده دائم آمریکا در نشست شورای امنیت بیندازیم. کفیل نماینده دائم آمریکا طی سخنانی دراین‌باره گفت:

«اجلاس وزیران آتی در ورشو در میان سایر فعالیت‌ها بر این فعالیت‌ها به‌عنوان محرک‌های بی‌ثباتی در خاورمیانه صحه خواهد گذاشت اما محدوده بحث خیلی گسترده‌تر از یک کشور یا مجموعه موضوع خواهدبود. به‌عنوان نشانه‌ای از این موضوع، کشورهایی از سراسر دنیا دعوت‌شده‌اند که شرکت کنند. این اجلاس فرصتی برای همه کشورهای شرکت‌کننده خواهدبود تا درگیر یک بحث پویا و طرز تفکر مشترک با هدف کمک به دستیابی به خاورمیانه‌ای صلح‌آمیزتر، باثبات‌تر و پررونق‌تر شوند که یک رویکرد سازنده‌تر و مناسب‌تر برای این جلسات ماهانه شورای امنیت نیز خواهدبود. ما در انتظار این هستیم که با شورای امنیت نتایج این اجلاس وزیران را در ماه‌های آتی پیگیری کنیم.»

این سخنان آشکارا بیان‌گر این هستند که این اجلاس چه تأثیر عمیقی بر آینده روابط کشورهای جهان با رژیم ضدبشری دارد. با درک این رویکرد به دلایل ترس و هراس رژیم ایران بیشتر پی خواهیم برد.

رژیم از برگزاری کنفرانس ورشو به‌شدت ترسیده است، ولی در تبلیغات خود برعکس مدعی می‌شود که این کنفرانس شکست خواهد خورد چراکه از پیامدهای آن بیم دارد و می‌داند که در تونلی می‌افتد که خروج از آن برایش سخت است

بله پیام این اجلاس انزوای بیشتر هر چه بیشتر رژیم ملاها و فرورفتن هر چه بیشتر آن در باتلاق بحران‌های داخلی و منطقه‌ای و بین‌المللی است، این فعل‌وانفعال به ضعیف شدن هر چه بیشتر پشتیبانی از رژیم راه خواهد برد و به‌نوبه خود راه را بر قیام‌های مردم سرکوب‌شده ایران تا پیروزی نهایی باز خواهدکرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.