ترامپ: علت حضور آمریکا در عراق نظارت بر رژیم ایران است چون این رژیم یک مشکل واقعی است

4
ترامپ - نیزوهای آمریکا در عراق باقی میماند

رئیس جمهور آمریکا بر ادامه حضور نظامی این کشور درعراق برای نظارت بر اقدامات رژیم آخوندی، تاکید کرد. 

دونالد ترامپ که با تلویزیون سی.بی.اس مصاحبه می‌کرد، گفت: علت ادامه حضور آمریکا در عراق نظارت دقیق بر رژیم ایران است چون این رژیم یک مشکل واقعی است. ما یک پایگاه فوق العاده پیشرفته نظامی در عراق داریم. این پایگاه کاملا قادراست تمام خاورمیانه را کنترل کند. ما کل منطقه را رصد میکنیم و خواهیم کرد. رئیس جمهور آمریکا افزود: ما به نظارت و دیدبانی خود ادامه خواهیم داد و اگر مشکلی را ببنیم مثلاً اگر کسی بخواهد سلاح اتمی یا سلاح‌های دیگر بسازد، قبل از این که چنین کاری انجام دهد ما متوجه می‌شویم..

رئیس جمهور آمریکا افزود: من به تیم‌های اطلاعاتی که در پایگاه عراق مستقر هستند کاملاً اعتماد دارم اما اگرآنها بگویند رژیم ایران صلحجو است من صددرصد با آنها مخالفت خواهم کرد. این رژیم یک رژیم وحشی است که مردم ایران را به قتل می‌رساند و شکنجه می‌کند.

دونالد ترامپ درباره خروج آمریکا از برجام گفت: وقتی من آن قرارداد وحشتناک اتمی را متوقف کردم، به ناگهان آنها در یک مشکل بسیار بزرگ مالی گرفتار شدند. بگذارید ببینیم چه چیز دیگری اتفاق خواهد افتاد.

رئیس جمهور آمریکا باردیگر ارزیابی نهادهای اطلاعاتی آمریکامبنی براین که رژیم آخوندی پیگیری سلاح هسته ای را متوقف کرده، رد کرد و گفت: من با گزارشی که آنها ارائه داده‌اند مخالف هستم.

ترامپ درباره اشتباهات نهادهای اطلاعاتی اضافه کرد: آنها در مورد عراق گفته بودند که دولت(سابق) آن کشور سلاح اتمی دارد، انواع سلاح‌های کشتار جمعی دارد. کارشناسان اطلاعاتی نفهمیدند که چه اشتباهی را مرتکب شدند آنها ما را در یک جنگ جهنمی وارد کردندکه ما هرگز نباید وارد می‌شدیم. و ما هفت تریلیون دلار برای آن خرج کردیم و جان‌های زیادی را از دست دادیم.

دونالد ترامپ در این مصاحبه تأکید کرد که به مشاور امنیت ملی خود جان بولتون اعتماد دارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here