تحریم و لیست‌گذاری اداره کل زندانهای رژیم آخوندی در تهران و سهراب سلیمانی برادر سرکرده نیروی تروریستی قدس

97

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌یی، اداره کل زندانهای رژیم آخوندی در تهران و سهراب سلیمانی از مسئولان این ارگان سرکوب و برادر سرکرده نیروی تروریستی قدس را به‌خاطر نقض جدی حقوق‌بشر، از جمله به‌دلیل نقششان در جنایات رژیم علیه زندانیان سیاسی، لیست‌گذاری و تحریم کرد.

بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا به تاریخ ۲۴فروردین ۹۶ اعلام می‌کند: «خزانه‌داری برای هدف قرار دادن نقض‌های جدی حقوق‌بشر در ایران دست به اقدام می‌زند… روز پنجشنبه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، ادامه کل زندانهای (رژیم ایران در) تهران و سهراب سلیمانی یک مقام عالیرتبه در سازمان زندانهای (رژیم) ایران را در ارتباط با نقض جدی حقوق‌بشر، مورد تحریم قرار داد. این اقدام نشان‌دهنده نگرانی عمیق ایالات متحده نسبت به وضعیت حقوق‌بشر در ایران است».

جان اسمیت مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا، گفت: «این لیست‌گذاریها، تأکیدی است بر حمایت مستمر ما از مردم ایران و تعهد ما را برای حسابرسی از (رژیم) ایران به‌خاطر استمرار سرکوب شهروندان خودش نشان می‌دهد… ما به شناسایی، افشاء و تحریم کسانی که مسئول نقض جدی حقوق‌بشر در ایران هستند ادامه می‌دهیم».

بیانیه خزانه‌داری آمریکا، می‌افزاید: «آمریکا اختیارات تحریمی خود را در خارج از حوزه برجام برای مقابله با حمایت حکومت ایران از تروریسم، برنامه موشک بالستیک، بی‌ثبات‌سازی منطقه و نقض حقوق‌بشر حفظ می‌کند و به استفاده از آن مجدانه ادامه خواهد داد. تحریم‌های اعمال‌شده، به‌طور کامل با تعهدات آمریکا طبق برجام هم‌خوانی دارد».

در این بیانیه خاطرنشان شده است که اداره کل زندانهای رژیم آخوندی در تهران و سهراب سلیمانی متعاقب دستور اجرایی ۱۳۵۵۳ لیست‌گذاری شدند که موارد نقض جدی حقوق‌بشر را توسط مقامات و افرادی که از طرف رژیم اقدام می‌کنند از زمان نمایش انتخابات سال ۱۳۸۸ هدف قرار می‌دهد.

بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، می‌افزاید: «اداره کل زندانهای (رژیم ایران در) تهران مسئول و یا شریک در موارد جدی نقض حقوق‌بشر علیه زندانیان سیاسی در زندان اوین است. این زندان تحت اختیارات اداره کل زندانهای تهران قرار دارد. زندان اوین به‌دلیل بازداشت بسیاری از زندانیان عقیدتی (در آن) و موارد ثبت‌ شده بدرفتاری و سوءرفتار با آنها، یکی از بدنام‌ترین اماکن در ایران به‌شمار می‌رود. زندانیان پیشین زندان اوین در مورد بازجویی‌های سخت، اعترافهای اجباری، شکنجه روحی و جسمی و محرومیت از دسترسی به مراقبت‌های پزشکی، گزارش داده‌اند».

وزارت خزانه‌داری آمریکا سپس با اشاره به یورش وحشیانه دژخیمان خامنه‌ای به زندانیان سیاسی مقاوم بند ۳۵۰ زندان اوین در ۲۸فروردین سال ۹۳، می‌نویسد:

«در حادثه‌یی در آوریل ۲۰۱۴ (فروردین ۱۳۹۳) در زندان اوین، تعدادی از گاردهای امنیتی و مقامات بالای زندان، به زندانیان محبوس در بند ۳۵۰ حمله و آنها را شدیداً مضروب کردند. این حمله ساعتها ادامه داشت و طی آن بیش از ۳۰ زندانی مصدوم و مجروح شدند. پس از آن برخی از زندانیان، به‌رغم جراحاتشان، به سلول انفرادی منتقل شدند و مراقبت پزشکی دریافت نکردند. سهراب سلیمانی طی این حادثه خشونت‌بار مدیر کل زندانهای استان تهران بود. وی به‌خاطر اقدام ‌کردن برای یا از طرف اداره کل زندانهای تهران، چه به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم، مورد تحریم قرار می‌گیرد. سلیمانی در حال حاضر موقعیت مدیریتی در سازمان زندانهای کشور دارد که بر اداره کل زندانهای تهران نظارت دارد. حملات به زندانیان و دیگر موارد نقض حقوق‌بشر در زندان اوین، از آوریل ۲۰۱۴ ادامه پیدا کرده است، از جمله محرومیت از دسترسی به مراقبت پزشکی».

حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین:

یورش وحشیانه دژخیمان خامنه‌ای به بند ۳۵۰ اوین در فروردین‌ماه سال ۹۳ که وزارت خزانه‌داری آمریکا به‌عنوان یکی از نمونه‌های جنایات رژیم و دژخیمانی هم‌چون سهراب سلیمانی آن‌را ذکر کرده، در آن زمان با موجی از محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شد. متعاقباً رژیم پلید آخوندی برای گرفتن انتقام از زندانیان بند ۳۵۰ و دیگر زندانیان مقاوم در همه زندانهای رژیم، در آستانه ۳۰خرداد ۹۳، زندانی مقاوم و قهرمان غلامرضا خسروی را اعدام کرد. شکنجه‌گران اوین مجاهد قهرمان غلامرضا خسروی را محرک اصلی اعتراض و خیزش زندانیان مقاوم بند ۳۵۰ می‌دانستند و طی آن یورش وحشیانه وی را با کین‌توزی مضروب و به‌شدت مجروح و سپس با بدنی خونین به انفرادی بند ۲۴۰ اوین منتقل کرده بودند.

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه «ناقضان حقوق‌بشر» در زندانهای رژیم آخوندی، گفت: دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری، یک نهاد و یک فرد مرتبط با نقض حقوق‌بشر علیه زندانیان سیاسی ایران در زندانهای (رژیم) ایران را لیست‌گذاری کرد. فردی که به‌خاطر نقشش در بدرفتاری در زندانهای (رژیم) ایران لیست‌گذاری شده، برادر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران… است که خود قبلاً (در ارتباط با) تروریسم، منع تکثیر و حقوق‌بشر لیست‌گذاری شده بود».

خبرگزاری رویتر درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه رژیم، تصریح کرد: «این اقدام تمامی دارایی‌هایی را که (سهراب) سلیمانی می‌تواند در ایالات متحده داشته باشد مسدود و شهروندان آمریکا را از معامله با او منع می‌کند».

خشم و غیظ رژیم آخوندی نسبت به تحریمهای جدید آمریکا

به‌دنبال تحریمهای جدید آمریکا علیه مقامات و نهادهای رژیم آخوندی به‌دلیل نقض حقوق‌بشر و دست داشتن در سرکوب زندانیان سیاسی و مردم ایران، تلویزیون حکومتی سوز و گداز رژیم آخوندی را به نمایش گذاشت.

تلویزیون شبکه خبر رژیم -۲۵فروردین ۹۶: سخنگوی وزارت‌خارجه اقدام دولت آمریکا در تحریم یک سازمان و یک مقام رسمی قضایی ایران را به بهانه نقض حقوق‌بشر تکراری و در جهت اهداف سیاسی خاص خواند. قاسمی گفت آمریکا با داشتن کارنامه مردودی داخلی و بین‌المللی در جایگاهی نیست که بتواند در مورد وضعیت حقوق‌بشر در دیگر کشورها اظهارنظر کند و یا اقدامی کند. سخنگوی وزارت‌خارجه گفت دولت آمریکا بااقدامات مداخله‌جویانه در تلاش است بر معضلات حقوق‌بشری خود و برخی متحدان منطقه ایش سرپوش بگذارد قاسمی تأکید کرد اعلام تحریمهای یک جانبه با ادعای بی‌اساس نقض حقوق‌بشر، نامشروع، غیرقانونی و ناقض اصول مسلم حقوق بین‌المللی است. آمریکا به بهانه نقض حقوق‌بشر نامشروع وناقض حقوق بین‌المللی است.

آمریکا دیروز یک سازمان و یک ایرانی دیگر را به بهانه نقض حقوق‌بشر تحریم کرد. دولت آمریکا می‌گوید تحریمهای جدید نقض برجام نیست.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here