سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تحریم‌های جدید آمریکا علیه شبکه قاچاق نفت حکومت آخوندی برای رژیم جنایتکار اسد

0 8

تحریم‌های جدید آمریکا علیه حکومت آخوندی

علیه شبکه قاچاق نفت رژیم آخوندی برای رژیم اسد

رساندن پول به نیروی تروریستی قدس

و تأمین مالی تروریست‌ها و شبه نظامیان رژیم در منطقه

تحریم و لیست‌گذاری ۹ مهره و نهاد این شبکه

شامل دو تن از مقامات ارشد بانک مرکزی رژیم

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا:

در این تبادلات صدها میلیون دلار

به نیروی قدس سپاه پاسداران منتقل می‌شد

سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری:

این نمونه دیگری از استفاده رژیم ایران

از درآمد ناشی از میلیون‌ها بشکه نفت

برای تأمین مالی ترویست‌ها و رژیم قاتل اسد

با ضرر رساندن به مردم ایران است

روز سه‌شنبه ۲۹ آبان، خزانه‌داری آمریکا با اعلام تحریم‌های جدید خود علیه رژیم آخوندی، شبکه‌یی متشکل از مهره‌ها و نهادهایی که از طریق قاچاق نفت برای رژیم اسد، صدها میلیون دلار را برای نیروی قدس سپاه پاسداران فراهم می‌کردند، تحریم و لیست‌گذاری کرد.

در میان مهره‌های تحریم‌شده، اسامی دو تن از مقامات ارشد بانک مرکزی رژیم آخوندی به‌چشم می‌خورد.

رویترز گزارش داد: این لیست‌گذاری، افراد و نهادهای مربوطه را عملاً از سیستم مالی بین‌المللی قطع می‌کند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود درباره این تحریم‌ها اعلام کرد: ایالات متحده… یک شبکه بین المللی را تحریم کرد که رژیم ایران و روسیه از آن استفاده می‌کردند تا میلیون‌ها بشکه نفت را به رژیم اسد منتقل کنند. این تبادلاتی بود که طی آن صدها میلیون دلار به نیروی قدس سپاه پاسداران منتقل می‌شد. به (رژیم) ایران اجازه داده نخواهد شد نظام مالی بین المللی را مورد سوءاستفاده و بهره برداری قرار بدهد تا درآمدهای نفتی را لاپوشانی کند و با آنها فعالیت‌های تروریستی را تأمین (مالی) کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌یی اعلام کرد: «این تحریم‌ها، همراه با تدابیر دیگر اقتصادی، دیپلماتیک و استراتژیک، بخشی از کارزار درازمدت فشار حداکثری دولت ایالات متحده برای مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده منطقه‌یی رژیم ایران است تا آن‌را از پول‌هایی که برای تأمین مالی عوامل تروریست و شبه نظامی استفاده می‌کند محروم سازد و خروج تمامی نیروهای (رژیم) ایران را از سوریه محقق کند».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، افزود: «مختل‌کردن شبکه غیر قانونی که (روز سه‌شنبه) لیست‌گذاری شد، یک عنصر حیاتی در تلاش گسترده‌تر برای مختل‌کردن روابط مادی بین رژیم اسد و اربابان آن در سپاه پاسداران است. این تلاش طی ماه‌های آتی، ادامه خواهد یافت… ایالات متحده از تمامی ابزار موجود برای مقابله با نفوذ بی‌ثبات‌کننده و مخرب رژیم ایران در سوریه و سراسر منطقه استفاده خواهد کرد».

دربیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا درباره تحریم و لیست گذاری ۹ هدف از یک شبکه بین المللی که میلیون‌ها بشکه نفت برای رژیم سوریه فراهم می‌کند، آمده است: در ازای(میلیون‌ها بشکه نفت دریافتی)، رژیم اسد جابجایی صدها میلیون دلار آمریکایی به نیروی قدس سپاه پاسداران را برای ادامه انتقال این پول‌ها به حزب‌الله و حماس تسهیل می‌کند».

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا، نیز این تحریم‌ها را مقابله با طرح پیچیده یی که (رژیم) ایران برای سرپا نگهداشتن رژیم اسد و ادامه فعالیت‌های شرورانه اش از آن استفاده می‌کرد، دانست و گفت: مقام‌های بانک مرکزی (رژیم) ایران به سوء استفاده از سیستم مالی بین‌المللی ادامه میدهند.

بیانیه خزانه‌داری آمریکا، می‌افزاید:«(این) لیست‌گذاری‌ها… عوامل تعیین‌کننده در این شبکه را هدف قرار می‌دهد (و) نقش مهمی را که مقامات بانک مرکزی (رژیم) ایران در تسهیل این طرح ایفا می‌کنند برجسته می‌کند.

رژیم ایران به تأمین مالی تروریسم ادامه می‌دهد و صدها میلیون دلار را برای نیروهای نیابتی منطقه‌یی خود و سازمان‌های تروریستی لیست‌گذاری شده توسط آمریکا تأمین می‌کند. همه اینها در حالی است که مردم ایران ازفساد حکومت رنج می‌کشند».

سیگال مندلکر Mandelker معاون وزیر خزانه‌داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «این نمونه دیگری از استفاده این رژیم از درآمد ناشی از میلیون‌ها بشکه نفت برای تأمین مالی ترویست‌ها و رژیم قاتل اسد، با ضرر رساندن به مردم (ایران) است. ایالات متحده به طور فعال در پی اعمال تحریم علیه هر طرفی است که در فرستادن نفت به سوریه دست داشته باشد و یا تلاش کند از تحریم‌های ما علیه نفت (رژیم) ایران بگریزد».

خزانه‌داری آمریکا در بخش دیگری از بیانیه خود درباره نقش بانک مرکزی رژیم برای کمک به رژیم اسد در خریداری نفت، افزود: «بانک مرکزی (رژیم) ایران برای پنهان‌کردن دست‌داشتن در این تبادلات مالی، این پرداخت‌ها به بانک میر بیزنس را با استفاده از شرکت تدبیر کیش مستقر در ایران انجام می‌دهد. به‌رغم اشاره به کالاهای انساندوستانه در اسم تدبیر کیش، این شرکت به‌طور مکرر برای تسهیل تبادلات غیر قانونی در حمایت از این طرح نفتی مورد استفاده قرار گرفته است. بانک میر بیزنس در تاریخ ۵ نوامبر ۲۰۱۸ لیست گذاری شد و یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت بانک ملی (رژیم) ایران است که بخاطر عمل کردن بعنوان کانال پرداخت‌های نیروی قدس سپاه پاسداران لیست‌گذاری شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا هم‌چنین نموداری را منتشر کرد که نحوه عملکرد این شبکه رژیم آخوندی از مبداء بانک مرکزی رژیم تا فروش نفت به رژیم اسد و رسیدن پول آن به نیروی قدس به منظور تأمین مالی عوامل رژیم در منطقه را نشان می‌دهد.

شماری از مهره‌ها و نهادهای لیست‌گذاری‌شده عبارتند از:

محمد عامر الشویکی بخاطر حمایت از بانک مرکزی سوریه

شرکت تدبیر کیش رسول سجاد و حسین یعقوبی بخاطر حمایت یا ارائه حمایت مالی، مادی یا تکنولوژیکی یا دیگر خدمات در حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران.

محمد قاسم البذال بخاطر عمل یا عمل از جانب حزب‌الله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.