سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تحریم‌های بین المللی علیه حکومت ایران در حال قوام و شدت‌گیری بیشتر

0 23

کمپانی نفتی روسنفت قرارداد ۳۰میلیارد دلاری با رژیم آخوندی را لغو کرد

روزنامه اقتصادی «ودوموستی» Vedomosti نوشت: این قرارداد با شرکت ملی نفت توسط روسنفت (rosneft)، غول نفتی روسیه، در نوامبر ۲۰۱۷ امضا شد، اما این کمپانی به خاطر پیروی از تحریم‌های آمریکا این قرارداد را فسخ کرد.

به نوشته این منبع، قرار بود با این سرمایه گذاری ۳۰میلیارد دلاری سالانه ۵۵میلیون تن نفت تولید شود.

ماه گذشته نیز کمپانی روسی «زاروبژنفت» (Zarubezhneft) از پروژه دو میدان نفتی به‌دلیل تحریم‌های آمریکا صرف‌نظر کرد.

هند به یک پالایشگاه روسی برای خرید نفت از رژیم ایران مجوز نداد.

رویترز گزارش داد: وزیر نفت رژیم ایران گفت: به دلیل تحریم‌های آمریکا، هند به پالایشگاه اسار Essar در هند که متعلق به روسیه است، اجازه نداد که از نفت خام ایران که هند توانسته بابت آن معافیت از آمریکا بگیرد، استفاده کند.

بیژن زنگنه هم‌چنین گفت، جمهوری اسلامی نمی‌تواند در خارج از ایران پالایشگاه خریداری کند، چرا که به سرمایه‌گذاری عظیمی نیاز است. اما حتی اگر توان آن را داشته باشیم، باز هم مانند نمونه پالایشگاه روسیه، مشمول محدودیت‌های تحریمی قرار خواهیم گرفت.

این خبرگزاری هم‌چنین خبر داد که خرید نفت هند از رژیم ایران در ماه نوامبر، ۴۱ درصد کاهش یافته است.

شرکت هواپیمایی ایتالیایی آل ایتالیا اعلام کرد از اول ژاویه ۲۰۱۹ (یازدهم دی ماه ۹۷) تمام پروازهای رم ـ تهران را به‌دلیل تحریم‌های آمریکا متوقف خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد آخرین پروازی که از این شرکت هواپیمایی به تهران خواهد آمد پایان ماه دسامبر ۲۰۱۸ خواهد بود. پیش‌ازاین، شرکت‌های اروپایی بریتیش‌ایرویز، ایر فرانس و کی‌ال‌ام هم پرواز به مقصد تهران را متوقف کرده بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.