تحريم و ليست‌گذاري جدید دو تن از عوامل رژيم به‌خاطر تبادل غير قانوني ارز توسط آمریکا

9

تحريم و ليست‌گذاري دو تن از عوامل رژيم

به‌خاطر تبادل غير قانوني ارز توسط آمریکا

 

بیانیه وزارت خزانه داری:

اين چهارمین دور تحریم‌های آمریكا در ماه جاري ميلادي

برای هدف قرار دادن رژیم ایران است

 

وزارت خارجة آمريكا:

خزانه‌داري و دادگستري ايالات متحده عليه فعاليت مخرب سايبري

دست به اقدام زدند كه نمونة ديگري از تهديداتي است

كه جهان از سوي رژيم ايران با آن مواجه است

روز چهارشنبه هفتم آذرماه، وزارت خزانه‌داري آمريكا دو تن از عوامل رژیم را به‌خاطر تبادل غیر قانونی ارز تحريم و ليست‌گذاري كرد.

خزانه‌داري آمريكا اعلام كرد در نتيجة اين تحريم‌ها، همه اموال و سود ناشی از اموال افراد لیست‌گذاری شده (به نام‌هاي خراشادی‌زاده و قربانیان) كه تحت مالكیت یا كنترل افراد آمریكایی یا در داخل یا در حال عبور از ایالات متحده هستند مسدود می‌شود و افراد آمریكایی بطور عام از معامله با آنها منع می‌شوند.

هم‌چنين افرادی كه درگیر تبادلات مالی با این دو نفر می‌شوند ممكن است مشمول تحریم‌های ثانویه شوند.

در بيانية خزانه‌داري آمريكا آمده است كه اين افراد، « به پرداخت رشوه تبادل ارز دیجیتالی به ریال از طرف عوامل سایبری (رژيم) ایران كمك كردند.

خزانه‌داري آمريكا هم‌چنين اعلام كرد: «در اقدامی مرتبط، وزارت دادگستری ايالات متحده عليه دو عامل تبهكار به‌خاطر آلوده‌كردن شبكه‌های اطلاعاتی متعدد در ایالات متحده، انگلستان و كانادا از سال ۲۰۱۵ با باج‌افزار صمصام اعلام جرم كرد».

معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی سیگال مندلكر گفت: «وزارت خزانه‌داری مبادله‌كنندگان ارز دیجیتالی كه عوامل سایبری (رژيم) ایران را قادر ساخته‌اند از پول‌های ناشی از اخاذی دیجیتال از قربانیانشان سود کسب کنند، هدف قرار می‌دهد. از آنجایی كه (رژيم) ایران به‌صورت فزاینده‌يی منزوی و شدیداً نیازمند دسترسی به دلار آمریكا می‌شود، حیاتی است كه تبدیل‌كنندگان ارز مجازی، تبادل‌كنندگان نظیر به نظیر و سایر خدمات دهندگان ارز دیجیتالی، شبكه‌هایشان را برای مقابله با این طرح‌های غیر قانونی تقویت كنند. ما نشانی‌های ارز دیجیتال را منتشر ‌می‌کنیم تا کنشگران غیر قانونی را که در فضای ارزی مجازی فعالیت ‌می‌کنند، شناسایی کنیم.

در بخش ديگري از بيانية خزانه‌داري آمريكا، آمده است: (اين) چهارمین دور تحریم‌های آمریكا در ماه جاري (ميلادي) برای هدف قرار دادن رژیم ایران است. در دوره این دولت طي كمتر از دو سال، دفتر كنترل دارایی‌های خارجی بیش از ۹۰۰ فرد، نهاد، هواپیما و كشتی را از جمله به‌خاطر طیفی از فعالیت‌هاي مربوط به حمایت از تروریسم، برنامه موشك بالستیك، تكثیر تسلیحاتي، حملات سایبری، فعالیت تبهكارانه فراملیتی، سانسور و نقض حقوق بشر (توسط رژيم) ایران را تحریم كرده است. این بالاترین سطح فشار اقتصادی آمریكا تاكنون برای هدف قرار دادن رژیم ایران است.

وزارت خارجة آمريكا در پيامي دربارة اين تحريم‌ها گفت: «(روز چهارشنبه) خزانه‌داري و دادگستري آمريكا عليه فعاليت مخرب سايبري از ايران دست به اقدام زدند كه نمونة ديگري از تهديداتي است كه جهان از سوي رژيم ايران با آن مواجه است. كارزار فشار حداكثري ما (عليه اين رژيم) ادامه دارد».

خبرگزاری رویترز در این رابطه گزارش داد، ایالات متحده روز چهارشنبه علیه دو تن به خاطر راه‌اندازی یک باج افزار بزرگ حملات سایبری از ایران اعلام جرم کرد و دو تن دیگر را به خاطر کمک به تبادل باج‌های پرداختی از ارز دیجیتالی به ریال تحریم کرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here