تجمع فرهنگیان و کارگران و غارت شدگان معترض به ستم آخوندی در شهرهای تهران، اهواز، رشت و مشهد

3
تجمع فرهنگیان و کارگران و غارت شدگان

صبح چهارشنبه کارگران، معلمان و غارت شدگان، در شهرهای تهران، اهواز و رشت دست به اعتراض زدند.

در تهران فرهنگیان و کارگران بازنشسته، غارت شدگان موسسه‌های حکومتی از جمله کاسپین متعلق به سپاه پاسداران، آرمان وحدت خوزستان و موسسه پدیده در مقابل مجلس ارتجاع تجمع کردند. آن‌ها علیه رژیم دزد و چپاولگر آخوندی شعار دادند:‌ «مرگ بر روحانی»‌، «لاریجانی قاضیه با دزدها همبازیه»‌، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»‌، «معلم زندانی آزاد باید گردد»‌، «کارگر زندانی آزاد باید گردد».

کارگران، معلمان و غارت شدگان ستمدیده در اجتماع گسترده خود، شعار می‌دادند:‌ «فریاد فریاد از این همه بیداد»‌، «نان مسکن آزادی».

بازنشستگان و غارت شدگان با دردست داشتن پلاکاردهایی دور میدان بهارستان دست به راهپیمایی زدند و شعار می‌دادند: «فریاد فریاد از این همه بیداد»‌، «یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»!

مزدوران نیروی انتظامی در وحشت از بالاگرفتن گسترش اعتراضات غارت شدگان و کارگران و محرومان از آن‌ها می‌خواستند که تنها در محدوده محوطه مجلس تجمع کنند و از درگیری با معترضین خودداری می‌کردند.

در رشت نیز غارت شدگان موسسه کاسپین وابسته به سپاه پاسداران در مقابل شعبه گلسار این موسسه حکومتی تجمع کرده و با پرتاب تخم مرغ و رنگ به در و شیشه‌هاو ساختمان نمایندگی این موسسه علیه کارگزاران دزد و فاسد رژیم شعار سردادند.

در مشهد غارت شدگان کاسپین صبح چهارشنبه در مقابل یکی از شعب این موسسه دست به تجمع اعتراضی زدند.

روز چهارشنبه همزمان با تجمع بازنشستگان در برابر مجلس ارتجاع و سازمان برنامه و بودجه؛ جمعی از کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به تصویب بند از تبصره ۷ لایحه بودجه مقابل ساختمان شورای نگهبان ارتجاع تجمع اعتراضی برپا کردند.

کارگران شرکت گروه ملی فولاد اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ماه حقوق خود مقابل استانداری رژیم در اهواز تجمع کرده و شعار می‌دادند:‌ «یا حجت ابن الحسن ریشه ظلم بکن».

کارگران بازنشسته و کارگران نی بر شرکت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات چندین ماهه خود در مقابل ساختمان مدیریت این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

جمعی از کارکنان شرکت شکرنوین در ماهشهر؛ در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه حقوق عقب افتاده و مجبور کردن آنها به تسویه حساب بدون پرداخت پول؛ در مقابل این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here