تجمع اعتراضی کولبران در پیرانشهر و زخمی شدن یک کولبر جوان

125

صبح روز یکشنبه ۵شهریور جمعی از کولبران و فعالان بازارچه‌های مرزی پیرانشهر در اعتراض به مسدود ماندن معبر مرزی پیرانشهر اقدام به مسدود کردن محور تمرچین به پیرانشهر کردند. مهمترین خواسته‌های معترضان، بازگشایی معبر مرزی بود که حدود دو ماه است مسدود شده است.

زخمی شدن یک کولبر جوان بر اثر شلیک مستقیم پاسداران

بنا‌ به گزارشات رسیده پاسداران جنایتکار روز جمعه سوم شهریور ۹۶ با شلیک مستقیم به سوی گروهی از کولبران زحمتکش در مرز ارومیه و ترکیه یک نفر از آنان را به‌شدت زخمی کردند. بنا‌ به همین گزارش کولبر زخمی شده عزیز امین‌پور ۲۰ساله اهل شهرستان سلماس نام دارد. وی که به‌شدت مجروح شده بود به مراکز درمانی ارومیه منتقل شد.

بر اساس گزارشهای منتشر شده گروهی از کولبران کُرد نیزر روز پنجشنبه ۲شهریور ۹۶در منطقه مرزی ‘شلیر’ بین روستاهای ‘باریکه‌در’ و ‘انجیران’ در کمین این پاسداران افتادند. پاسداران جنایتکار بدون اخطار قبلی این کولبران را مورد تیراندازی قرار داده‌اند که در نتیجه شلیک مستقیم آنان یک کولبر کُرد به نام ‘امیر’ اهل شهر سقز به‌شدت زخمی شده است. در این حادثه پاسداران اجناس بیش از ١٥کولبر کُرد را مصادره و با خود برده‌اند.

در همین ارتباط نیز، روز پنجشنبه دوم شهریورماه، مأموران سرکوبگر انتظامی به بهانه حمل کالای قاچاق ماشین شخصی یک شهروند کُرد به نام ‘نژاد محمدی’ اهل روستای ‘کیله’ را در بانه به رگبار بستند. در این حادثه ٤گلوله به بدن این جوان کُرد اصابت کرده و وی به‌شدت زخمی گردید و به مراکز درمانی سنندج منتقل شد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here