تأکید نمایندگان کنگره بر لزوم تحقیقات درباره مماشات دولت اوباما با رژیم‌ آخوندی

70
ران دسانتیس رئیس زیرکمیته امنیت ملی-min

ران دسانتیس رئیس زیرکمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان آمریکا مماشات دولت اوباما با حکومت آخوندی و عوامل رژیم در لبنان در جریان توافق اتمی را به‌شدت مورد انتقاد قرار داد، و گفت: «(دولت اوباما) هیچ کاری برای متوقف‌کردن تولید موشکهای بالستیک توسط (رژیم) ایران… و حمایت آن از تروریسم انجام نداد… . این یک توافق وحشتناک بود و اکنون شاهد برخی از عواقب آن هستیم».

وی افزود: «به‌نظر شما چرا (رژیم ایران) خواهان پول نقد است؟ چون می‌خواهند آن‌را به سپاه پاسداران و گروه‌هایی مثل حزب‌الله بدهند تا آنها بتوانند به ایجاد هرج و مرج در خاورمیانه ادامه بدهند. لذا (این توافق) از شروع تا پایان، وحشتناک بوده است».

نماینده کنگره آدام کینزینگر نیز بر لزوم تحقیقات درباره مماشات دولت اوباما با رژیم ‌آخوندی و متوقف‌کردن برنامه کاساندرا برای مقابله با شبکه قاچاق حزب‌الشیطان تأکید کرد، و گفت: «کاخ سفید در زمان اوباما مصمم بود که توافق (اتمی با رژیم ایران) را به هر قیمت منعقد کند… کنگره باید فوراً این موضوع را مورد تحقیق قرار بدهد و جلسات استماع برگزار کند، تا مشخص شود که چه اتفاقی رخ داده است. کمیته امور خارجی تاکنون دو جلسه استماع را درباره قاچاق مواد مخدر و پولشویی حزب‌الله برگزار کرده و هم‌چنان به بررسی (علت) از مسیر خارج‌شدن پروژه کاساندرا ادامه خواهد داد».

در همین حال واشینگتن‌تایمز طی مقاله‌یی، در انتقاد از استمالت دولت اوباما از حکومت آخوندی، نوشت: «آقای اوباما به‌قدر کافی درباره اسلام و افراط‌گرایی اشراف داشت که احساسات آخوندها را جریحه‌دار نکند!… اوباما برای تثبیت «میراث» خودش، خواهان یک توافق با (رژیم) ایران بود. او به آن توافق دست یافت، اما به میراثی که دستورش را داده بود، دست پیدا نکرد».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here