تأکید قطعنامه مصوب پارلمان اروپا بر تهدید برنامه موشک بالستیک رژیم آخوندی

70
طعنامه مصوب پارلمان اروپا بر تهدید برنامه موشک بالستیک-min

اجلاس رسمی پارلمان اروپا : تصویب قطعنامه اجرای سیاست مشترک خارجی و امنیتی

استراسبورگ – ۱۳دسامبر ۲۰۱۷

تأکید قطعنامه مصوب پارلمان اروپا بر تهدید برنامه موشک بالستیک رژیم آخوندی

فراخوان به اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت

پارلمان اروپا این موضوع را مورد توجه قرار می‌دهد که وزارت خزانه‌داری آمریکا سپاه پاسداران رژیم ایران را در فهرست ضدتروریسم خود لیست‌گذاری کرده است

پارلمان اروپا در اجلاس رسمی خود در استراسبورگ، قطعنامه مربوط به «گزارش سالانه اجرای سیاست مشترک خارجی و امنیتی» اتحادیة اروپا را به تصویب رساند.

پارلمان اروپا در بخشی از این قطعنامه که به ایران اختصاص یافته، ضمن تأکید بر تهدیدات امنیتی برنامه موشک بالستیک حکومت آخوندی، رژیم را به اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت که آن‌را از فعالیت موشکی منع می‌کند، فرا می‌خواند.

این قطعنامه توسط روز ۱۳دسامبر در اجلاس رسمی به تصویب پارلمان اروپا رسید.

قطعنامه پارلمان اروپا ضمن حمایت از استمرار اجرای توافق اتمی با رژیم آخوندی، تأکید می‌کند: 

پارلمان اروپا… بر تهدید امنیتی که برنامه موشک بالستیک (رژیم) ایران در بردارد و هم‌چنین بر لزوم اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت… تأکید می‌کند؛ (قطعنامه‌یی که رژیم) ایران را فراخوانده است هیچ‌گونه فعالیت مرتبط با موشکهای بالستیک طراحی شده برای توانایی حمل تسلیحات اتمی، شامل سکوهای پرتاب که چنین تکنولوژی موشک بالستیک در آن به‌کار رفته باشد در پیش نگیرد.

در بخش دیگری از این قطعنامه، آمده است: پارلمان اروپا این موضوع را مورد توجه قرار می‌دهد که وزارت خزانه‌داری آمریکا رسماً فهرست ضدتروریسم SDN خود را به‌روز کرده و سپاه پاسداران (رژیم) ایران را لیست‌گذاری کرده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here