سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

بیانیه ۱۵۰نماینده پارلمان اروپا: محکومیت توطئه‌های تروریستی رژیم آخوندی

0 34

بیانیه ۱۵۰ نماینده پارلمان اروپا

شامل ۴ نایب رئیس پارلمان 

و ۱۴ رئیس کمیسیون و رئیس هیأت‌های پارلمان اروپا

و شماری از نایب‌رئیسان کمیسیون‌ها و هیأت‌ها و گروه‌های پارلمانی

و ۹ وزیر پیشین کشورهای اروپایی

در محکومیت توطئههای تروریستی رژیم در اروپا

ما باید رژیم ایران را به خاطر توطئه‌های تروریستی اش

مورد حسابرسی قرار دهیم و مأمورین وزارت اطلاعات ایران

را از اروپا اخراج کنیم

ما باید روابط خود با رژیم ایران را به بهبود حقوق بشر

و حقوق زنان و توقف اعدام‌ها مشروط کنیم

بیانیه مشترک ۱۵۰ نماینده پارلمان اروپا درباره ایران – نوامبر ۲۰۱۸

بیانیه ایران – نوامبر ۲۰۱۸

ما بسیار نگران وضعیت رو به وخامت حقوق بشر و سرکوب زنان در ایران هستیم. طی ریاست حسن روحانی به اصطلاح “مدره»، ایران بیشترین تعداد اعدام‌ها در سرتاسر جهان را نسبت به جمعیت داشته است. طبق گزارش جهانی عفو بین الملل درباره حکم اعدام، بیش از نیمی از اعدام‌های ثبت شده در سال ۲۰۱۷ در ایران صورت گرفت. رژیم ایران همچنین رتبه اول در اعدام متهمان زیر سن قانونی را دارد.

زنان اغلب به دلیل نحوه پوشش توسط پلیس اخلاق مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و صدها زن هر روز به بهانه «بد حجابی» دستگیر می‌شوند.

از اواخر دسامبر (دی ماه ۹۶)، شهرهای ایران صحنه قیام‌های گسترده و اعتراض‌های ضد حکومتی بوده‌اند. فضای اجتماعی جوشان است و مردم خواهان تغییر بنیادین هستند. مقامات رژیم نقش «کانون‌های شورشی» اپوزیسیون سازمان مجاهدین را در اعتراض‌ها و اعتصاب‌های سراسری تأیید کرده‌اند.

رژیم ایران، ناتوان از مقابله با معترضین در داخل کشور، موج جدیدی از تروریسم علیه فعالین اپوزیسیون دموکراتیک در اروپا و آمریکا را براه‌انداخته است. در مارس ۲۰۱۸، توطئه خودروی بمب گذاری شده که تجمع سال نو مخالفان ایرانی در تیرانا را مورد هدف قرار میداد خنثی شد و دو مرد توسط پلیس دستگیر شدند. دولت آلبانی، که میزبان اپوزیسیون است، نباید به مأمورین رژیم تهران اجازه ورود به خاک خود را بدهد.

در اول ژوئیه ۲۰۱۸ پلیس آلمان یک دیپلمات رژیم ایران از سفارت وین را دستگیر کرد و او را به جرایم تروریستی متهم کرد. او سپس به بلژیک مسترد شد و در حال حاضر به اتهام تحویل دادن بمبی با قدرت انفجاری بسیار بالا به یک زوج ایرانی- بلژیکی تحت محاکمه است.

آنها در این بمب گذاری قصد داشتند گردهمایی «ایران آزاد» اپوزیسیون شورای ملی مقاومت ایران در پاریس را هدف قرار بدهند. در اوت ۲۰۱۸، دو مأمور رژیم ایران توسط اداره تحقیقات فدرال دستگیر و متهم به جاسوسی علیه سازمان مجاهدین خلق ایران و طراحی قتل در آمریکا شدند.

در ماه اکتبر، دولت فرانسه به طور رسمی وزارت اطلاعات رژیم ایران را به خاطر قرار داشتن در پشت بمب گذاری پاریس تحریم کرد. وزیران فرانسوی تاکید کردند: «این اقدام بسیار جدی که قرار بود در خاک ما رخ دهد نمیتواند بدون پاسخ بماند».

دانمارک در ماه اکتبر، یک توطئه تروریستی جدید علیه مخالفین ایرانی را در خاک خود خنثی کرد. سکوت اتحادیه اروپا در مواجهه با نقض حقوق بشر وحشیانه در ایران و عدم پاسخ به توطئه‌های جدی تروریستی در اروپا غیر قابل قبول است.

ما باید رژیم ایران را بخاطر توطئه‌های تروریستی اش مورد حسابرسی قرار دهیم و مأمورین وزارت اطلاعات ایران را از اروپا اخراج کنیم. ما باید روابط خود با رژیم ایران را به بهبود حقوق بشر و حقوق زنان و توقف اعدام‌ها مشروط کنیم.

منبع: بیانیه مطبوعاتی گروه دوستان ایران آزاد ۱۹نوامبر ۲۰۱۸

ژرار دوپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد: 

امضا کنندگان بیانیه ۱۵۰ نماینده پارلمان اروپا

از شش گروه اصلی سیاسی در پارلمان اروپاهستند 

و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را نمایندگی می‌کنند

ژرار دوپره رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا با صدور یک اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کرد: بیانیه مشترک ۱۵۰ تن از اعضای پارلمان اروپا نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران در داخل کشور و طرح‌های تروریستی آن در اروپا را محکوم کردند.

امضاء کنندگان از شش گروه اصلی سیاسی در پارلمان اروپا هستند و ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را نمایندگی می‌کنند. در بین آنها ۴ نایب‌رئیس پارلمان اروپا و ۱۴ رئیس کمیسیون و رئیس هیأت‌های پارلمان اروپا وجود دارند.

نمایندگان پارلمان اروپا با ابراز نگرانی از وخیمتر شدن نقض حقوق بشر درایران، یادآور شدند که در دوران ریاست روحانی باصطلاح «مدره»، ایران بیشترین تعداد اعدام‌ها در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است.

ژرار دوپره – رئیس گروه دوستان ایران آزاد:

«می‌خواهم اعلام کنم که همراه با ۱۵۰ عضو دیگر پارلمان اروپا از شش گروه عمده سیاسی که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را نمایندگی می‌کنند، ما بیانیه مشترکی را امضا کرده‌ایم که در آن نقض حقوق بشر رژیم ایران در داخل کشور و طرح‌های تروریستی آن در اروپا را محکوم کرده‌ایم.

از اواخر دسامبر سال گذشته، قیام‌های گسترده و تظاهرات‌های مداوم ضد رژیم در بسیاری از شهرهای ایران در جریان است. مردم در ایران خواستار تغییر رژیم هستند.

رژیم، نقش «کانون‌های شورشی» اپوزیسیون سازمان مجاهدین خلق ایران را در سازماندهی اعتراضات و اعتصاب‌های سراسری در کشور تأیید کرده است.

در ماه‌های اخیر، ما شاهد بسیاری از توطئه‌های رژیم آخوندها علیه اپوزیسیون در خاک اروپا بوده‌ایم. این کاملاً غیرقابل قبول است.

ما از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرده‌ایم، تمامی مأموران اطلاعات (رژیم) ایران را از اروپا اخراج کنند.

ما به رویکرد فعلی اتحادیه اروپا به جمهوری اسلامی ایران بسیار منتقد هستیم. حقوق بشر در ایران نمی‌تواند به بهانه ملاحظات سیاسی، تجارت یا قرارداد اتمی مورد معامله قرار گیرد. هرگونه گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با (رژیم) ایران باید به پیشرفت واضح وضعیت حقوق بشر و حقوق زنان و توقف اعدام‌ها مشروط باشد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.