بیانیه ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا، در آستانه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

150

بیانیه ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا، شامل ۴ نایب‌رئیس و ۲۳تن رؤسای کمیسیونها و هیأتها

در آستانه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران

-محکومیت نقض فزاینده حقوق‌بشر در ایران، تشکیل کمیسیون تحقیق درباره قتل‌عام زندانیان سیاسی

-سپردن عاملان جنایت علیه بشریت به دادگاه بین‌المللی

-لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران

بیانیه مطبوعاتی-۲۶ ژوئن ۲۰۱۷

بروکسل- ۲۶۵ تن از نمایندگان پارلمان اروپا نقض حقوق‌بشر در ایران را محکوم کردند

فراخوان برای قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سیاه

امروز ما حمایت ۲۶۵نماینده پارلمان اروپا از یک بیانیه مشترک درباره حقوق‌بشر در ایران را اعلام می‌کنیم.

همکاران من که این بیانیه را امضا کرده‌اند از تمامی گروهها و تمایلات سیاسی در پارلمان اروپا هستند. آنها شامل ۴نایب رئیس پارلمان اروپا و ۲۳تن از روسای کمیسیونها و هیأتها می‌شوند.

این به‌روشنی نشان می‌دهد که وقتی موضوع نقض حقوق‌بشر، سرکوب زنان و اقلیتها و حمایت رژیم ایران از تروریزم، مطرح است، ما همگی متحد می‌باشیم.

اخیراً رژیم ایران یک انتخابات ریاست‌جمهوری را برگزار کرد. از نظر ما این یک انتخابات قلابی بود چون هیچ کاندیدایی از اپوزیسیون وجود نداشت و مردم فقط می‌توانستند از بین چند آخوند یا سرکرده رژیم، انتخاب کنند.

حسن روحانی که دومین دوره خود را شروع می‌کند، میانه‌رو یا اصلاح‌طلب نیست. در طول اول دوره ۴ساله وی، رژیم ایران به نسبت جمعیت از بابت شمار اعدامها در جهان شماره یک بود.

وزیر دادگستری روحانی، به اعتراف خودش یک قاتل است. او عضو کمیسیون مرگی بود که در سال ۱۹۸۸ حکم اعدام بیش از ۳۰هزار زندانی سیاسی را که اغلب آنها از سازمان مجاهدین بودند صادر کرد.

ما در این بیانیه از کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل و شورای حقوق‌بشر خواسته‌ایم تا یک کمیسیون تحقیق برای قتل‌عام ۱۹۸۸ زندانیان سیاسی در ایران تشکیل بدهد.

ما از دولتهای اروپایی خودمان خواسته‌ایم تا روابط خود با ایران را به توقف اعدامها و یک پیشرفت روشنی در حقوق‌بشر و حقوق زنان مشروط کنند.

ما همچنین بسیار نگران نقش تخریب کننده رژیم ایران در منطقه هستیم. سپاه پاسداران به‌طور عمده در سوریه و عراق فعال است و باید در لیستهای سیاه بین‌المللی قرار بگیرد.

سپاه پاسداران همچنین بیشتر اقتصاد ایران را در دست دارد. لذا کمپانیهای اروپایی که می‌خواهند قراردادهای اقتصادی با رژیم ایران امضا کنند، با ریسک بالایی دارند به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم با سپاه پاسداران که در واقع یک سازمان تروریستی است، قرار داد می‌بندند.

به‌منظور ابراز همبستگی با اپوزیسیون دموکراتیک ایران، من در گردهم آیی ایران آزاد در پاریس در اول ژوییه شرکت خواهم کرد و در آنجا حمایت ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا از این بیانیه مشترک را ارائه خواهم داد. ما قویاً به دولتهای اروپایی و اتحادیه اروپا توصیه می‌کنیم تا از بیانیه ما تبعیت کنند.

ژرارد دپره

رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here