سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

بیانیه نمایندگان پارلمان دانمارک درآستانه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران درپاریس

0 33

حمایت از مقاومت علیه دیکتاتوری آخوندی و برقراری دموکراسی در ایران

در آستانه گردهمایی بزرگ مقاومت شماری از نمایندگان پارلمان دانمارک بیانیه‌یی را در همبستگی با مبارزه مردم ایران علیه دیکتاتوری آخوندی تحت عنوان «بیانیه در حمایت از دموکراسی در ایران» به امضا رساندند.

این بیانیه که توسط حزب لیست واحد دانمارک منتشر شده و توسط ۱۵ تن از نمایندگان پارلمان از این حزب امضا شده است، با یادآوری نزدیک‌شدن سی‌امین سالگرد قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ بر اساس فتوای جنایتکارانه خمینی جلاد، حکومت آخوندی را رژیمی «سرکوبگر و مرتجع» توصیف و تأکید می‌کند: رژیم آخوندی نه تنها هیچ‌وقت پاسخگوی(قتل عام ۶۷) نبوده، بلکه شکنجه و اعدام را در همین روزها هم در ایران ادامه می‌دهد.

بیانیه در حمایت از دموکراسی در ایران

رژیم دیکتاتوری آخوندی در چهار دهه گذشته مسئول نقض مستمر حقوق بشر در ایران بوده و جنایات بزرگی علیه مردم ایران مرتکب شده است.

امسال سی‌امین سالگرد قتل عام هزاران زندانی سیاسی در ایران است که نیروهای مترقی در آن قتل عام شدند.

رژیم آخوندی هیچ‌وقت پاسخگوی این قتل عام نبوده ؛ بلکه شکنجه و اعدام را در همین روزها هم در ایران ادامه می‌دهد.

حزب لیست واحد بدین‌وسیله همبستگی خود را با همه نیروهایی که برای دموکراسی و عدالت علیه رژیم سرکوبگر و مرتجع (حاکم بر) ایران مبارزه می‌کنند اعلام می‌دارد؛‌ در عین حال لیست حزب واحد دانمارک پشتیبانی خود را از ملیت‌ها و پیروان مذاهب مختلف در ایران که برای احقاق حقوقشان مبارزه می‌کنند اعلام می‌کند.

مردم ایران شایسته جامعه‌یی هستند که همه شهروندان آن از حقوق برابر برخوردار باشند که عبارت خواهد بود از دسترسی به انتخابات آزاد، جایی که برای اعتقادات سیاسی خود مورد تعقیب قرار نگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.