بیانیه اکثریت سنای ایتالیا در آستانه گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس حمایت از مقاومت و قیام مردم ایران برای تغییر

11
بیانیه اکثریت سنای ایتالیا در آستانه گردهمایی بزرگ مقاومت

اکثریت سنای ایتالیا شامل

۱۱ عضو هیأت‌رئیسه، یک معاون، دو ناظم و ۸ دبیر مجلس سنا:

ما به دولت خود و جامعة بین‌المللی فراخوان می‌دهیم که

در طرف مردم ایران قرار بگیرند و شورای ملی مقاومت ایران را

به‌عنوان آلترناتیو به‌رسمیت بشناسند

در آستانة گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس در ۹ تیر ۹۷ (۳۰ ژوئن ۲۰۱۸)، اکثریت نمایندگان مجلس سنای ایتالیا طی بیانیه‌یی حمایت خود را از قیام و مقاومت مردم ایران برای استقرار آزادی و دموکراسی اعلام کردند و به دولت ایتالیا، کشورهای اروپایی و جامعة بین‌المللی فراخوان دادند تا با اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال دیکتاتوری آخوندی، روابط خود با رژیم را به توقف شکنجه و اعدام، تروریسم، برنامة موشکی و جنگ‌افروزی در کشورهای منطقه مشروط کنند.

بیانیة اکثریت سنای ایتالیا از جمله به امضای ۱۱ عضو هیأت‌رئیسة سنا شامل یک معاون سنا، ۲ ناظم و ۸ دبیر سنای ایتالیا رسیده است.

شماری از امضاء کنندگان این بیانیه عبارتند از:

۱- روبرتو کالدرولی Roberto Calderoli نایب رئیس سنا و وزیر پیشین

۲- آنتونیو دپولی Antonio De Poli کوئستور سنا ( ناظم سنا )

۳- جانلوکا کاستالدی Gianluca Castaldi دبیر سنا

۴- فرانچسکو ماریا جیرو Giro Francesco Maria دبیر سنا و معاون وزیر پیشین

۵- فرانسچکو لافورجا Francesco Laforgia دبیر سنا

۶- مینهارد دورن والدر Meinhard Durwalder دبیر سنا

۷- داریو استفانو Dario Stefano رئیس کمیته انتخابات و مصونیت پارلمانی سنا

۸- اومبرتو بوسی Umberto Bossi وزیر پیشین

۹- لوئیجی ویتالی Luigi Vitali معاون وزیر پیشین

۱۰- ایزابلا رائوتی Isabella Rauti معاون وزیر پیشین

۱۱- ترزا بلانووا Teresa Bellanova معاون وزیر پیشین

۱۲- آندرآ مارکوچی Andrea Marcucci معاون وزیر پیشین

۱۳- جانی پیتلا Gianni Pittella رئیس پیشین گروه سوسیال دمکرات در پارلمان اروپا

۱- لوچو مالان Lucio Malan

۲- پائولا بینتی Paola Binetti

۳- آنا چینزیا بونفریسکو Anna Cinzia Bonfrisco

۴- روبرتو رامپی Roberto Rampi

۵- مائؤریتزیو بوکارلا Maurizio Buccarella

۶- انریکو آیمی Enrico Aimi

۷- مائورو مارینو Maura Marino

بیانیة ایران – گردهمایی بزرگ ایرانیان در ۳۰ ژوئن

نزدیک به ۴ دهه است که رژیم دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران، به‌خاطر نقض مستمر و شدید حقوق بشر محکوم شده است. بیش از ۱۲۰ هزار تن از مبارزان دموکراسی و حقوق بشر و برخی از اعضای خانواده‌های آنها به‌نحوی خودسرانه دستگیر، به‌طور وحشیانه شکنجه و اعدام شده‌اند. در تابستان ۱۹۸۸ (۱۳۶۷) بیش از ۳۰ هزار زندانی سیاسی فقط به‌دلیل مخالفت با دیکتاتوری مذهبی و حمایت از جنبش اپوزیسیون سازمان مجاهدین خلق ایران قتل عام شدند. عفو بین‌الملل این قتل عام را یک جنایت علیه بشریت خوانده که مسئولان آن باید در مقابل عدالت قرار گیرند. بنا به گزارش‌های سازمان ملل، رژیم ایران، رکورددار اعدام در جهان به نسبت جمعیت است.

اما با وجود چنین سرکوبی، جهان در طول ژانویه ۲۰۱۸، دوباره با موجی از قیام‌ها و تظاهرات مردم ایران مواجه شد که در مدت کوتاهی به بیش از ۱۴۰ شهر گسترش یافت. شعارهای سراسری مردم ایران شامل «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمامه ماجرا» و «مرگ بر خامنه‌ای و روحانی»، «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران»، «سوریه را رها کن فکری بحال ما کن» خواسته‌های واقعی مردم را برای تغییر این رژیم و توقف اشاعة تروریسم و جنگ‌افروزی رژیم در کشورهای منطقه به نمایش گذاشت.

ما همبستگی و حمایت خود را از این خواسته‌های مردم ایران اعلام می‌کنیم.

خامنه‌ای در ۹ ژانویه به‌طور علنی اعلام کرد: «ما اطلاعات مشخص داریم که مجاهدین برای قیام از ماه‌ها قبل طراحی، آماده‌سازی و سازمان‌دهی کرده بودند». بسیاری از مقامات دیگر رژیم نیز به نقش کلیدی مجاهدین و حامیان آنها در سازمان‌دهی این قیام‌ها و استمرار آنها اعتراف کرده‌اند.

دوران در ایران تغییر کرده است. مردم برای تغییر رژیم و استقرار آزادی در ایران و صلح و امنیت در منطقه بپا خاسته‌اند. ما دولت‌های اروپایی و جامعة جهانی را فرا می‌خوانیم که سیاست مماشات خود را به قاطعیت تغییر بدهند. روابط با این رژیم باید به توقف شکنجه و اعدام، برنامة موشک بالستیک و اشاعة تروریسم و جنگ‌افروزی در کشورهای منطقه، مشروط شود.

ما هم‌چنین از گردهمایی عظیم ایرانیان در پاریس در ۳۰ ژوئن، در حمایت از خواسته‌های قیام‌های مردم ایران برای تغییر این دیکتاتوری مذهبی و استقرار آزادی و دموکراسی در ایران، حمایت می‌کنیم. ما به دولت خود و جامعة بین‌المللی فراخوان می‌دهیم که در طرف مردم ایران قرار بگیرند و شورای ملی مقاومت ایران را به‌عنوان آلترناتیو به‌رسمیت بشناسند.

ما هم‌چنین از طرح ۱۰ ماده‌یی خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب این شورا، برای برپایی یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین از دولت، برابری جنسی، قومی و مذهبی، عاری از برنامة اتمی، لغو مجازات اعدام، هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و متعهد به قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی، برای تضمین دموکراسی و توسعه و پیشرفت در ایران و جامعة بین‌المللی، حمایت می‌کنیم.

زمان آن رسیده است که جامعة بین‌المللی، خود را در طرف درست تاریخ قرار بدهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here