بست‌نشینی مجدد حمید بقایی و اظهارات جدید احمدی‌نژاد درباره ابعاد فساد و پرونده‌سازیها در قضاییه رژیم

82
احمدی نژاد - بست نشستن حمید بقایی-min

حمید بقایی معاون احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق رژیم، طی پیامی اعلام کرد، در اعتراض به حکم صادر شده توسط قضاییه رژیم علیه وی، و صدور حکم ۶۳سال زندان، مجدداً در شاه عبدالعظیم بست می‌نشیند.

بقایی در پیامی که در کانال تلگرامی خود درج کرده، نوشته است:

نظر به اقدامات غیرقانونی و زورگویانه، تهدید و دشمنی آشکار، بی‌توجهی به قوانین و مقررات در صدورِ رأی ناعادلانه و نامشروع و غیرمستندِ دادگاه فرمایشیِ غیرعلنیِ ۱۰۵۷ کارکنان دولت به میزان ۶۳سال، برخوردهای تندِ امنیتی با فعالان رسانه‌یی و هواداران، تلاش برای زندانی‌نمودن اینجانبان به هر نحو ممکن و عدم پذیرش حکمیتِ بزرگان توسط دستگاهِ قضائی، ناچاریم با تأسی از علما و بزرگان و مظلومین تاریخ، در برابر رفتار ظالمانه‌یی که از جانب شخصِ صادق لاریجانی در مورد ما صورت می‌گیرد، با بست‌نشینی مجدد در حرم حضرت عبدالعظیم (ضمن پذیرش خطرات جانی) درخواست احقاق حق نموده و فریاد مظلومیتمان را به گوش همگان برسانیم.

احمدی نژاد در ادامه اظهاراتش درباره فساد آخوند صادق لاریجانی و دستگاه فضایی رزیم گفت: به نظر می‌رسد که وجود ۱۷میلیون پرونده جاری و افزایش بیش از ۹میلیونی آن طی ۸سال اخیر خود معیار مناسبی برای سنجش ناکارآمدی و وجود مشکلات اساسی در این دستگاه مهم است.

احمدی نژاد در این ارزیابی درباره پرونده سازی برای دستگیر‌شدگان و آنچه که در زندانهای رژیم می‌گذرد می‌افزاید: این‌که در زندانها چه می‌گذرد نیز مستقیماً به تصمیمات و مدیریت رئیس قوه مربوط می‌شود. این به‌معنای آن است که حلقه کاملاً بسته است و هیچ مرجع مستقلی برای نظارت بر کار این قوه وجود ندارد.

بعضاً افراد با یک اتهام معمولی دستگیر می‌شوند و پس از آن در بازجویی‌ها اتهامات جدیدی مطرح می‌شود. در مواردی پس از مدتی اتهام اولیه دنبال نمی‌شود و فقط اتهامات جدید مد نظر قرار می‌گیرد. این رویه نمی‌تواند به‌معنایی غیر از استفاده از فرصت دستگیری برای پرونده‌سازی تفسیر شود.

علی اکبر جوانفکر، مدیرعامل خبرگزاری رسمی رژیم در دوران احمدی‌نژاد، در پاسخ به دعاوی آخوند صادق لاریجانی نوشت: برخی افراد که به راکد ماندن آب در دلشان خو کرده‌اند و هر تکانی آنها را بر می‌آشوبد، فریاد اعتراض خود را بلند کرده‌اند که چرا به رئیس دستگاه قضا یعنی منصوب رهبر ایراد وارد و به او اعتراض می‌کنید و با این کارتان، به تضعیف وی می‌پردازید!

علی اکبر جوانفکر می‌افزاید: چگونه است که نقد پرسشگرانه احمدی‌نژاد درباره سخنان و عملکرد رئیس قوه قضاییه به بهانه این‌که او منصوب است، تقبیح و سرزنش می‌شود، اما همزمان با مشاهده اظهارات سخیف و نابخردانه معاون اول و سخنگوی دستگاه قضایی علیه رئیس‌جمهور سابق که او نیز منصوب رهبر در مجمع تشخیص مصلحت نظام است، هیچ اعتراضی از آنها شنیده نمی‌شود!».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here