سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

بزرگداشت ۳۰امین سالگرد قتل‌عام زندانیان در کنفرانس سراسری جوامع ایرانی

1 43

اطلاعیه شورای ملی مقاومت

مریم رجوی شورای امنیت را به محاکمه مسئولان قتل‌عام ۶۷ و چهار دهه جنایت در ایران فراخواند

باید جاسوسان و مزدوران آخوندها اخراج شوند و جامعه جهانی در کنار مردم ایران در قیام برای آزادی بایستد

روز شنبه ۳شهریور۱۳۹۷(۲۵اوت۲۰۱۸) خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در کنفرانسی به‌مناسبت سی‌امین سالگرد ۳۰هزار زندانی سیاسی قتل‌عام شده، که به‌طور همزمان و مرتبط در ۲۰پایتخت و شهر بزرگ جهان برگزار شد، گفت:‌ سه دهه است که جامعه جهانی نسبت به ‌قتل‌عام زندانیان سیاسی در ایران ساکت بوده است. در نتیجه آخوندها با آسودگی خاطر به ‌نقض حقوق‌بشر در ایران و سرکوب تظاهرات و اعتراضات مردمی و عملیات تروریستی و جنگ‌افروزی و فاجعه‌آفرینی در خاورمیانه و سایر کشورها دست می‌زنند. حالا زمان آن است که به ‌این سکوت پایان داده شود.

وی شورای امنیت ملل ‌متحد را فراخواند که ترتیبات محاکمه سران این رژیم و مسئولان این قتل‌عام و مسئولان چهار دهه جنایت علیه بشریت را فراهم کند. وی همچنین تأکید کرد که جاسوسان و مزدوران رژیم باید از کشورهای غرب اخراج شوند و روابط با این رژیم که امکانات دیپلماتیک را به‌خدمت تروریسم دولتی درآورده، باید قطع شود و سفارتهای آن بسته شوند. خانم رجوی افزود: زمان آنست که جامعه جهانی در کنار مردم ایران در قیامشان علیه فاشیسم دینی حاکم بر ایران قرار گرفته و اراده آنها برای تغییر رژیم را به‌رسمیت بشناسد.

در این کنفرانس که به‌طور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در جلساتی که به دعوت جوامع ایرانی در ۲۰پایتخت یا شهر بزرگ در کشورهای فرانسه، آلمان، انگلستان، هلند، سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند، سوئیس، ایتالیا، بلژیک، اتریش، رومانی و کانادا برگزار شد. شماری از شخصیت‌های سیاسی، قانونگذاران و منتخبان، حقوقدانان و شخصیتهای عالیرتبه دینی و نیز اعضا و نمایندگان جوامع ایرانی در اروپا و کانادا شرکت داشتند و سخنرانی کردند. شماری از شاهدان قتل‌عام‌ها، خانواده‌های قتل‌عام شدگان و زندانیان سیاسی سابق در مورد این جنایت ضدبشری شهادت دادند.

مریم رجوی گفت: رژیم آخوندی عقیده مخالف را حتی در شکنجه‌گاههای تحت کنترل خود با کشتار جمعی پاسخ می‌دهد و هر تظاهرات یا اعتراض حق‌طلبانه را با دستگیری و شکنجه معترضان سرکوب می‌کند. مگر قیام‌کنندگان دیماه ۹۶چه می‌خواستند که پیکرهای خودکشی‌شده شماری از آنها را به‌ خانواده‌هایشان تحویل ‌دادند و شکنجه‌شده و قتل‌عام شده را مقصر و مجرم معرفی کردند. حالا سؤال این است که در برابر چنین هیولایی آیا باید تسلیم شد؟ یا باید ایستاد و مقاومت کرد و پاسخ داد؟ کدام دیکتاتوری است که مقاومت عادلانه و بر حق را به تروریسم متهم نکند و تلاش نکند آزادیخواهان و مخالفان خود را با اتهام خشونت‌طلبی از میدان به‌در کند. و کدام دیکتاتور و جبار و غداری با سکوت و تسلیم قربانی از جنایت دست برداشته است؟

مریم رجوی گفت: کانونهای شورشی ادامه همان زنان و مردانی هستند که در قتل‌عام۶۷به این رژیم نه گفتند. رژیم ولایت فقیه در مقابل قیامهای هشت ماه گذشته، در مقابل نقش فزاینده مجاهدین و کانونهای شورشی در سازمان‌دهی و هدایت‌ این قیام‌ها و زیر فشار پیامدهای سقوط یا توقف اقتصاد کشور به‌شدت درمانده است.

برملا شدن توطئه‌های تروریستی اخیر رژیم علیه مجاهدین باز هم اثبات کرد که تروریسم بخشی از طینت این رژیم است. تروریسمی که نه تنها کشورهای منطقه از آن در امان نمانده است‌ بلکه دامنه آن به کشورهای اروپا و آمریکا هم کشیده شده است.

رژیم آخوندها برای خروج از بن‌بست قصد داشت با یک انفجار تروریستی، گردهمایی مقاومت در پاریس در ۳۰ژوئن را هدف قرار بدهند. در مارس برای حمله تروریستی مشابهی علیه مقاومت در آلبانی تلاش کردند و در همین روزها با دستگیری دو مزدور رژیم در آمریکا فعالیت‌های جاسوسی و تروریستی آخوندها علیه مجاهدین در آن کشور برملا شد. همزمان در این هفته بخشی از ماشین تروریسم اینترنتی رژیم، برملا و تعطیل است. هدف این شبکه خبیث اخلال در اطلاع‌رسانی سالم و زمینه‌سازی برای عملیات تروریستی است و باید به‌طور کامل تعطیل شود.

شخصیتهای سیاسی و نمایندگان جوامع ایرانی و شاهدان قتل‌عام ۶۷ که در این کنفرانس سراسری و مرتبط سخنرانی کردند از جامعه بین‌المللی خواستند که از قیام مردم ایران برای تغییر رژیم و برقراری آزادی حمایت کنند و سیاستی قاطع علیه استبداد دینی حاکم بر ایران اتخاذ کنند. آنها همچنین به محکومیت نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم و محاکمه آمران و عاملان قتل‌عام۶۷که هم‌اکنون جزو بالاترین مقامات رژیم ملایان بوده و به‌طور مستقیم در سرکوب تظاهراتهای ضدحکومتی درگیر هستند، فراخواندند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳شهریور ۱۳۹۷(۲۵اوت ۲۰۱۸)

1 نظر
  1. mehrandish20 می گوید

    درود بر خانم رجوی و همه تلاشهایش برای گرفتن حقوق شهیدان از آخوندها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.