سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

بزرگداشت صدها هزار فلسطینی سالگرد رهبر فقید فلسطین یاسر عرفات در مرکز غزه

0 31

صدها هزار فلسطینی در میدان سرایا در وسط شهر غزه برای بزرگداشت سیزدهمین سالگرد رهبر فقید فلسطین یاسر عرفات گرد آمدند.

شرکت کنندگان در این مراسم که تخمین زده می شود بیش از یک میلیون باشند با در دست داشتن پرچم فلسطین و تصاویر یاسر عرفات و پرزیدنت محمود عباس در این مراسم حاضر شدند.

گرامیداشت-درگذشت-یاسر-عرفات-ابوعمار-08

گرامیداشت-درگذشت-یاسر-عرفات-ابوعمار-06

این نخستین مراسم گرامیداشت یاسر عرفات در غزه از سال ۲۰۰۷ به بعد است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از شهر غزه، برگزاری این مراسم، به نوعی نمایش انسجام ملی در غزه، پس از امضای موافقتنامه آشتی ملی میان جنبش های حماس و فتح شمرده می شود.

پرزیدنت محمود عباس رئیس دولت فلسطین در یک پیام ویدئویی به فلسطینیان حاضر در میدان سرایا در شهر غزه با گرامیداشت یاد رهبر ملی و تاریخی فلسطین یاسر عرفات با تجدید عهد برای ادامه راه او تا نیل به آزادی و تشکیل کشور مستقل فلسطینی گفت:‌ یاسر عرفات بعد از گذشت ۱۳ سال از فقدانش همچنان زنده و جاویدان است و خلق فلسطین همچنان برای یاسر عرفات  تمام عشق و احترام و وفاداری شان را نثار می کنند و پایدار و استوار بر سرزمینش هستند.

محمود عباس در رابطه با مصالحه ملی خطاب به فلسطینیان ساکن غزه تاکید کرد:‌ ما به راهمان برای تکمیل مصالحه ملی ادامه خواهیم داد تا مفاد توافق به اجرا درآید و یک حکومت واحد با قانون واحد و سلاح قانونی واحد در سراسر فلسطین برقرار شود. ما یک خلق واحد هستیم که سرنوشتمان یکی است و تجزیه و تقسیم را هرگز نمی پذیرد هیچ دولتی در غزه و هیچ دولتی بدون غزه معنی ندارد.

محمود عباس افزود:‌ ما با حکومت پرزیدنت ترامپ و جامعه جهانی به کارمان ادامه می دهیم تا به توافق صلح بر اساس مرزهای تابستان ۱۹۶۷ و راه حل دو دولت و تشکیل دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شرقی دست یابیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.