سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

برپایی صدها پست بازرسی در جاده‌های اصلی و فرعی پاسارگاد و بازداشت شمار زیادی از مردم

0 42

پاسارگاد-شماره ۲

مردم شهرهای مختلف کشور رو در روی رژیم آخوندی و به منظور نمایشی از وحدت ملی علیه رژیم ضدایرانی و ضد ملی ولایت فقیه از روز جمعه ۵ آبان ماه به منظور گرامیداشت کوروش کبیر به مقصد پاسارگاد حرکت کردند. سران رژیم در هراس از تبدیل این تجمع به خیزشی علیه نظام آخوندی از چند هفته پیش به اقدامات سرکوبگرانه و گسترده ای دست زدند تا از این حرکت اعتراضی جلوگیری نمایند. این اقدامات از هفته گذشته و به ویژه طی سه روز اخیر شدت بیسابقه یی یافته است:

۱-برای جلوگیری از ورود مردم به محوطه پاسارگاد، سپاه پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی و لباس شخصی ها، از استانها و شهرهای مجاور به استان فارس و شهرها و مناطق اطراف پاسارگاد سرازیر شده و جاده‌های منتهی به شهرهای نزدیک پاسارگاد را به شدت کنترل می کنند. به همین خاطر جمعیت انبوهی در نقاط مختلف بازرسی تجمع کرده اند.

۲-برخی از این نیروها با خودروهای سیاهرنگ بدون شماره در حال گشت زنی در منطقه هستند. تمام جاده ها و پارکینگها در پاسارگاد و اطراف آن مملو از نیروهای سرکوبگر است.

۳-پاسداران و نیروی انتظامی با هلی‌کوپتر به گشت زنی هوایی در محدوده پاسارگاد و اطراف آن پرداخته اند.

۴- پاسداران پلاکهای خودروهایی که در مسیرهای منتهی به پاسارگاد در حرکت هستند یا تا شعاع ۲۰کیلومتری اطراف اتوبان توقف کرده اند را کنده و با خود می برند.

۵-در پمپ بنزین پاسارگاد «عابر بانک» را قطع کرده اند تا کسی امکان گرفتن پول نداشته باشد.

۶-اینترنت در پاسارگاد و مناطق اطراف آن قطع شده است.

۷- از صبح روز جمعه (۵ آبان) نیروهای انتظامی و گارد ضدشورش که زنان پاسدار و بسیجی را نیز شامل می شود، خودروها را در مسیرهای منتهی به شیراز، بازرسی می کنند و هر خودرو که پلاک آن مربوط به استان فارس نباشد، را برمی گردانند.

۸-بخشهایی از جاده اصفهان- شیراز توسط اداره کل راه و شهرسازی به بهانه تعمیرات مسدود شده است.

۹-ساعت ۷ بعدازظهر روز جمعه، عده ای از پاسداران در محوطه فضای سبز سعادت شهر (در ۲۵ کیلومتری پاسارگاد) مردم را به زور سوار ماشینها کرده و آنها را وادار می کردند که از شهر خارج شوند. شماری از افراد در این منطقه دستگیر شدند.

۱۰- در مسیر مرودشت به پاسارگاد، در هر۲۰ کیلومتر یک ایست بازرسی است. مزدوران تلاش می کنند به بهانه ناقص بودن مدارک خودروها، آنها را توقیف کنند و مانع رفتن‌شان به سمت پاسارگاد بشوند.

۱۱-نیروی انتظامی به ارعاب خانواده هایی که در پارک حاشیهٔ بلوار چمران شیراز نشسته بودند پرداخته و قلیانهای آنها را شکسته و تلفنهای همراه آنها ضبط کردند یا شکستند.

                                                                                   دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

                                                                                    ۷ آبان ۱۳۹۶ (۲۹ اکتبر ۲۰۱۷)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.