برملا شدن گوشه دیگری از اعمال مشکوک و جنایتکارانه آخوندها در بی‌عملی و دروغگویی کارگزاران رژیم در جریان آتش‌سوزی نفتکش سانچی

38
اعتراض خانواده_های جانباختگان نفتکش سانچی

رسانه‌های حکومتی مجبور به اعتراف به گوشه‌هایی از دروغگویی و بی‌عملی حکومت آخوندی در جریان آتش‌سوزی مهیب نفتکش سانچی شدند و آن را «تکرار پلاسکو»، حادثه‌ای «عجیب» و «مبهم» توصیف کردند. 

یک روزنامه رژیم در اینباره تلاشهای حاکمیت برای لاپوشانی حادثه نوشت: از همان آغاز اصل بر خبررسانی غیرشفاف نهاده شده بود. از همان آغاز چینی‌ها طبق معمول دست بالا را گرفتند و با لحنی آمرانه و تهدیدآمیز از ارجح داشتن محیط‌زیست‌شان بر اطفای حریق حرف می‌زدند.از همان آغاز اصل بر این بود که غافلگیری مقامات در مقابله با رویدادهای مخرب طبیعی و غیرطبیعی بار دیگر اثبات شود.چند روز دیگر سالگرد فاجعه پلاسکو می‌رسد و می‌بینیم که هیچ خبری نشده است انگار نه انگار کلی مال وجان و زندگی خود را از دست داده‌اند.

خادمی عضو مجلس رژیم گفت: در کجای دنیا شناور با این وضعیت در آب‌های بین‌المللی دچار حریق می‌شود آن هم در نزدیکی شانگهای، حدود ۷ الی ۸ روز در آتش می‌سوزد.اگر نفتکش دچار حریق شده مربوط به هر کشور دیگری بود در مدت اخیر، بالگردها و هواپیماها، ناو و کشتی‌های آتش نشان، به اطفای حریق می‌پرداختند.

یک عضو سابق مجلس رژیم نیز گفت: بر اساس ادعاهای پس از وقوع حادثه ناگوار و اسفناک پلاسکو این حادثه قابل پیشگیری بوده است. در مورد کشتی «سانچی» نیز این گونه تعبیر می‌شود که این حادثه غیرمترقبه و ناشی از مه غلیظ بوده است

یک رسانه دیگر رژیم نوشت :بيش از ۵۵ آتش سوزی مهم و بزرگ در پالايشگاه ها،پتروشيمی ها، چاه های نفت، نفتکش ها و پايانه های نفتی تا کنون در صنعت نفت در دوران تصدی زنگنه، وزير نفت در دولت يازدهم و دوازدهم رخ داده است. ده ها نفر در اين حوادث و آتش سوزی ها جان خود را از دست داده و يا زخمي شده اند و نيز ميلياردها تومان خسارت به بيت المال وارد شده است.

کارشناسان معتقدند که اتفاقی از اين دست چندان معمول نيست… آتش سوزی نفتکش ايرانی مي تواند بهانه ای برای پرده برداری از آتش سوزی های سريالی در دستگاه نفت ایران باشد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here