برخورد خیابانی با آخوند روحانی و آثار زهر شقه

371

بحران و آثار زهر شقه در رأس نظام، پس از حملات عوامل باند ولی‌فقیه ارتجاع به رئیس‌جمهور و رئیس و نایب رئیس مجلس رژیم در نمایشهای حکومتی روز قدس، که به صحنه «برخوردهای خیابانی» تبدیل شد، هم‌چنان ادامه دارد.

آخوند روحانی که در این راهپیمایی شرکت کرده بود با شعارهای چماقداران حزب‌اللهی و لباس شخصیهای بیت خامنه‌ای روبه‌رو شد که حرفهای ولی‌فقیه ارتجاع در مورد مقایسه روحانی با اولین رئیس‌جمهور معزول رژیم را هم در شعارهایشان تکرار می‌کردند و آخوندروحانی را آخوند آمریکایی خطاب می‌کردند.

در حالیکه عوامل مهاجم به‌نحو سازمانیافته و بدون هیچ‌گونه ممانعت نیروهای انتظامی روحانی را احاطه کرده بودند، محافظین وی ناگزیرشدند که رئیس‌جمهور رژیم را با ماشین از صحنه خارج کنند و این حملات در حالی بود که آخوند روحانی در مصاحبه‌اش در همین صحنه برای به دست آوردن دل خامنه‌ای، حرفهای مطلوب باند ولی‌فقیه ارتجاع را تکرار می‌کرد:

آخوند حسن روحانی (تلویزیون رژیم -۲تیر ۹۶): امسال حساب دیگری داره قدس ما هم به‌خاطر حضور تروریستها در منطقه که مورد حمایت اسراییل هستند و مردم ما قاطعانه می‌خواند تروریزم رو از منطقه برانند و مسأله دیگر مسأله آمریکاست که آمریکایی‌ها همواره به فکر تجاوز در حقوق مردم بودند و امسال هم طرحهایی که در سنا و مجلس نمایندگان علیه ملت ایران دارند ملت ایران قاطعانه در این راهپیمایی میخواد به آمریکایی‌ها بگه مسیری که ملت ایران انتخاب کرده اون مسیر رو ادامه خواهد داد.

در نمایش حکومتی روز قدس، که طی آن رژیم آخوندی موشکهای سپاه پاسداران را هم به نمایش گذاشته بود، لباس شخصیهای باند خامنه‌ای همچنین علیه پاسدار علی لاریجانی و علی مطهری رئیس و نایب رئیس مجلس آخوندی شعارهای مرگ بر فتنه‌گر سر دادند.

یکی از عوامل اصلی سازماندهنده شعار علیه روحانی، کسی بود که اخیراً با خامنه‌ای دیدار کرده بود که صحنه‌های این دیدار در اینترنت منتشر شده است.

کشمکشها و مخاصمات خیابانی روز قدس، صحنه دیگری از بحران و شقه نظام پس ار نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری و شکست مهندسی خامنه‌ای است که هر روز به اشکال مختلف بارز می‌شود.

در اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران که روز ۳۰اردیبهشت ۹۶ بعد از این نمایش انتخاباتی صادر شد، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی حکومت آخوندی را رژیمی شقه شده با ضعف مضاعف توصیف کرد و افزود: دومین دوره ریاست‌جمهوری روحانی، نتیجه‌یی جز افزایش بحران و شدت یافتن جنگ قدرت ندارد. بحران در رأس فاشیسم دینی سر باز کرده و تا سرنگونی رژیم ولایت‌فقیه ادامه می‌یابد.

با ورود عوامل باند خامنه‌ای به نمایش د‌جالگرانه موسوم به روز قدس و فراری دادن آخوند روحانی از صحنه با شعارهای مرگ بر آخوند آمریکایی و مرگ بر دروغگو در واکنش به اظهارات روزهای اخیر روحانی صف‌بندی برای مرحله جدیدی از جنگ قدرت شکل گرفت.

رحمانی فضلی وزیر کشور روحانی دستور خود به پاسدار ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور را برای پیگیری «خاطیان» با همکاری وزارت بدنام اطلاعات و نیروی انتظامی، در رسانه‌های حکومتی منتشر کرد.

همزمان برخی رسانه‌های حکومتی، قضاییه تحت‌امر خامنه‌ای را مورد حمله قرار دادند. و اظهارات محمدرضا بادامچی عضو مجلس ارتجاع خطاب به قضاییه آخوندی را تیتر کردند «قوه قضاییه در توبیخ نیروهای خودسر درنگ نکند». (منبع سایت حکومتی آفتاب نیوز- ۳تیر)

در میان هیاهوی باند روحانی برای محاکمه خودسرها، مهره‌ها و رسانه‌های باند ولی‌فقیه ارتجاع، به دفاع آشکار از لباس شخصیهای خامنه‌ای پرداختند.

روزنامه حکومتی قانون نوشت: «اقدام توهین‌آمیز را نمی‌توان تأیید کرد اما باید در نظر داشت برای حل یک مشکل یا یک اختلاف‌نظر باید به‌صورت دو سویه به آن ماجرا نگاه کرد. باید این موضوع را مطرح کرد که برخی از بزرگان و شخصیت‎های سیاسی نیز با گفتار و اقدامات‌شان موجب تحریک افکار عمومی می‎شوند. این‌که آن‎ها در طول هفته و ماه و سال از تریبون‎های مختلف هر نوع اظهارنظری را که ممکن است خلاف عقاید برخی از اقشار مختلف در جامعه باشد، داشته و در مقابل، هیچ واکنش و یا عکس‎العملی را شاهد نباشند، ممکن نیست». (منبع سایت حکومتی جام نیوز- ۲تیر)

پاسدار عبدالله گنجی مدیر روزنامه جوان وابسته به سپاه پاسداران در کانال شخصی خود در اینستاگرام با حمله به حرفهای اخیر آخوند روحانی تلویحاً حمله لباس‌شخصیها به وی را تأیید کرد و نوشت: تردیدی ندارم که هجمه مستمر روحانی به سپاه نه سهو است نه متأثر از عملکرد اقتصادی سپاه. چرا؟. گویی روح موشکها به جای دیگری اصابت کرده است. او تلاش کرد حملات موشکی را مصادره تا حملات به موشکها حین انتخابات را جبران کند.

مهدی محمدی مهره پاسدار جلیلی هم در بیانی متناقض نوشت: در حاشیه راهپیمایی روز قدس جمعی از راه‌پیمایان علیه رئیس‌جمهور شعار دادند. این حرکتی است که گمان نمی‌کنم هیچ کس آن را تأیید کند. بعد از آن، حسام الدین آشنا مشاور روحانی در کانال تلگرام خود نوشته ‘بحث درباره حدود، لوازم و تبعات فعالیت اقتصادی نیروهای مسلح در شورایعالی امنیت ملی ادامه خواهد یافت.’ ظاهراً به خیال خود خواسته تهدید کند و بگوید کوتاه نمی‌آییم. عیبی ندارد؛ منتها لابد می‌دانند در وضعیت ‘بچرخ تا بچرخیم’ حلوا خیرات نمی‌کنند».

در مقابل حمایتهای آشکار و پنهان از اقدام لباس‌شخصیها علیه روحانی، یک سایت وابسته به باند روحانی تلویحاً محفوظ بودن همین امکان را علیه شخص خامنه‌ای به باند رقیب گوشزد کرده و نوشته است: «در صورت مماشات با این اوباشان چه تضمینی وجود دارد که در گام بعدی این تعرض و گستاخی متوجه رهبری بزرگوار نگردد؟».

کیهان خامنه‌ای در توجیه شعار دادن علیه رئیس جمهور رژیم در نمایش روز قدس نوشت: اگر کسی در اوج (اقتدار سپاه) و بعد از (پرتاب موشک) و (اقدامات آمریکا برای اعمال تحریم) به (سپاه پاسداران) حمله کند به او چه باید گفت، اگر (کسی) پیدا شود درباره ولایت حرفهای ناشایست و ناپخته بزند، چه چیزی را دنبال می‌کند؟

سپاه پاسداران در خبرگزاری خود، دلیل حمله به روحانی را حرفهای وی علیه سلطه سپاه بر اقتصاد دانست و نوشت: قبلاً به (روحانی) توصیه کردیم که اگر به‌دنبال رهایی از حواشی و عمل به توصیه و نصیحت (خامنه‌ای) هستید با کار از روی منتقدان عبور کنید. اما گویی ایشان نیز از تحریک بدش نمی‌آید و هر روز یک حاشیه را تولید می‌کنند. یعنی چه که اقتصاد را به صاحبان تفنگ دادیم… این تعارضات و هجمه‌ها واقعاً لزومی دارد؟

آخوند روحانی روز اول تیرماه گفته بود: نداریم، اصلاً تاجر قوی نداریم. حالا چی کار کردیم ما توی این سالها این تجار رو چه بلایی سرشون آوردیم که نیستند، یا جرأت نمی‌کنند. این سیاستهای اصل ۴۴برای چی بود، برای این بود که ما اقتصاد رو به مردم واگذار کنیم دولت دست بکشه. خب چه کار کردیم ما. یک دولت بی‌تفنگ بود برداشتیم اونها رو دادیم به یک دولت با تفنگ. این شد اقتصاد؟ این شد خصوصی‌سازی؟ این درست شد؟ او دولت ازش می‌ترسیدند تازه تفنگ نداشت. حالا دادیم به یک دولتی که هم تفنگ داره هم رسانه داره همه‌چی داره. خب کسی جرأت نمیکنه با اینها رقابت کنه. (تلویزیون شبکه خبر رژیم اول تیر ۹۶)

بذرپاش، یک مهره خامنه‌ای هم نوشت: روحانی کل ۳۸سال نظام را زیر سؤال برد و توهین کرد… هیچ‌کس از شعار علیه روحانی دفاع نمی‌کند (اما) در سال ۸۸ عده‌یی علیه کل نظام شعار دادند اما بعضی‌ها صدایشان در نیامد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here