سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

برایان هوک وعده اقدامات تلافی‌جویانه سخت نسبت به موشک‌پرانی اخیرآخوندها داد

0 17

برایان هوک مسئول گروه اقدام ایران در وزارتخارجه آمریکا، ضمن محکوم‌کردن آزمایش موشکی رژیم در نقض قطعنامه ملل متحد، به توطئه‌تروریستی این رژیم علیه گردهمایی مقاومت ایران در پاریس اشاره کرد وگفت: «(رژیم) ایران موشک‌هایی را پرتاب کرده که توانایی حمل چند کلاهک، از جمله کلاهک اتمی دارد. حکومت ایران مدعی است که آزمایش موشکی آن ماهیت تماماً دفاعی دارد. چگونه میشود که حکومت اصلی حامی تروریسم در جهان، از ادعای دفاعی صحبت کند؟! آیا توطئه بمب‌گذاری در پاریس هم دفاعی بود؟آیا تلاش برای سوءقصد در دانمارک نیز دفاعی بود؟ آیا قاچاق موشک برای حوثی‌ها در یمن به‌منظور حمله به عربستان و امارات دفاعی است؟ آیا پناه‌دادن به القاعده دفاعی است؟».

برایان هوک، تأکید کرد: شورای امنیت ملل متحد به رژیم ایران گفته است آزمایش و توسعه موشک‌های بالستیک را متوقف کند و (این رژیم) هم‌چنان شورای امنیت را به چالش می‌کشد..ادامه آزمایش و توسعه موشک‌های بالستیک (توسط رژیم) ایران نشان می‌دهد که توافق با (رژیم) ایران، این رژیم را آن‌طور که برخی امیدوار بودند، مدره نکرده است.

مسئول گروه اقدام ایران در وزارتخارجه آمریکا تاکید کرد: ما خواهان اقدامِ اتحادیه اروپا در رابطه با تحریم‌هایی هستیم که برنامه موشکی (رژیم) ایران را هدف قرار بدهد… (رژیم) ایران در مسیری اشتباه قرار دارد و کارزارِ اِعمال حداکثر فشار اقتصادی ازسوی ایالات متحده، به‌منظور محروم‌کردن این رژیم از درآمدهای لازم برای آزمایش و توسعه موشک، حمایت از تروریسم، حملات سایبری و تعرضات دریایی…طراحی شده است».

واشینگتن فری بیکن در این رابطه، گزارش داد: «مقام‌های ارشد آمریکایی روز دوشنبه تأیید کردند که (رژیم) ایران چند موشک با قابلیت (حمل کلاهک) اتمی را در نقض محدودیت‌های ملل متحد..آزمایش کرده است… برایان هوک… با رد ادعاهای (رژیم) ایران درباره دفاعی بودن ماهیت آزمایش‌های موشکی آن، وعده (اقدامات) تلافی‌جویانه سختی را به‌خاطر تازه‌ترین آزمایش‌های موشکی (رژیم) ایران داد…».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.