برایان هوک: ما باید به تماميت جنبه‌های تهديدات (رژيم) ايران پاسخ بدهيم 

5

برایان هوک در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه رژیم آخوندی را مهمترین حکومت حامی تروریسم درجهان توصیف کرد و گفت ما باید به تماميت جنبه‌هاي تهديدات (رژيم) ايران پاسخ بدهيم.

برايان هوك مسئول گروه اقدام ايران در وزارتخارجه آمريكا همچنين گفت : ما گزينه نظامي را هم روي ميز داريم اما ترجيح ما استفاده از همه ابزارها از جمله ابزار ديپلماتيك است. اما اگر تأسيسات ديپلماتيك يا ديپلمات‌هاي ما هدف قرار بگيرند، اقدامات بسيار شديدي انجام خواهد شد و ما در استفاده از نيروي نظامي براي دفاع از منافعمان ترديد نميكنيم. خروج از برجام حيطه كار ما را بسيار افزايش داده است . ما با ۴۰ كشور در باره تحريم‌هاي رژيم ايران گفتگو كرده ايم و از نتايج آن خيلي خرسنديم.

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمريكا براي ايران و مسئول گروه اقدام ايران در يك پايگاه نظامي نزديك به واشنگتن تسليحات و تجهيزات ارسالي رژيم حاكم بر ايران را براي حوثي‌هاي يمن و ديگر گروه‌هاي دست نشانده اش براي خبرنگاران به نمايش گذاشت.

برايان هوك در كنفرانس مطبوعاتي خود سياست آمريكا در باره وارد كردن حداكثر فشار بر رژيم ايران براي تغيير رفتار اين رژيم را تشريح كرد. او خاطرنشان كرد كه تجاوزات رژيم ايران و تسليحات و تجهيزات ارسالي براي گروه‌هاي تروريستي در ششماه اخير از جمله در يمن بيشتر شده است . اين رژيم بيش از ۸ میلیارد دلار به بشار اسد و صدها ميليون دلار به حزب الله لبنان و حماس داده است. كما اينكه ارتش افغانستان موشك‌هاي رژيم را از طالبان به غنيمت گرفته است. رژيم ايران گفته است كه براي انقلاب در بحرين سوخت ميرساند.

برايان هوك افزود رسانه‌ها نقش رژيم ايران در يمن را كمرنگ ميكنند در حاليكه اين رژيم است كه به حوثي‌ها كمك مالي و نظامي ميكند. ما نمی‌توانیم شاهد یک حزب الله دیگر در یمن باشیم. کما اینکه در لبنان بیش از صد هزار موشک در ذخایرش دارد. ما نمی‌توانیم شاهد لبنانیزه شدن یمن باشیم. ما باید از کوبیده شدن میخ رژیم ایران در یمن جلوگیری کنیم.ما کار ‌می‌کنیم تا پیشروی رژیم ایران و دست نشاندگانش را متوقف کنیم.

برايان هوك تأكيد كرد كه شواهد معتبري وجود دارد كه (رژيم) ايران تكنولوژي موشك بالستيك را به شبه نظاميان شيعي در عراق منتقل مي‌كند.

مسئول گروه اقدام ايران در وزارتخارجه آمريكا در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت : ما تاكنون یک میلیون بشکه نفت در روز از صادرات رژيم ایران را کم کرده ایم و باز هم ادامه ميدهيم. در اين خصوص شرکت‌های اروپایی با ما همکاری چشمگیری کرده‌‌اند.

وی ضمن تاکید براینکه رژیم آخوندی درآمدهای مالی خود را صرف دخالت‌هایی منطقه یی و اقدامات تروریستی ‌می‌کند، افزود: هشتاد درصد درآمد این رژیم از محل فروش نفت است. ما منابع درآمد برای حمایت از تروریسم را قطع می‌کنیم. تحریم‌های متعدد را اعمال کرده ایم ، آنها را نامگذاری تروریستی کرده ایم و در یک مورد هفتصد شخص و شرکت را تحریم کردیم تا حداکثر فشار را بر این رژیم اعمال کنیم.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here