سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

برایان هوک: ما باید به تمامیت جنبه‌های تهدیدات (رژیم) ایران پاسخ بدهیم 

0 16

برایان هوک در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه رژیم آخوندی را مهمترین حکومت حامی تروریسم درجهان توصیف کرد و گفت ما باید به تمامیت جنبه‌های تهدیدات (رژیم) ایران پاسخ بدهیم.

برایان هوک مسئول گروه اقدام ایران در وزارتخارجه آمریکا همچنین گفت : ما گزینه نظامی را هم روی میز داریم اما ترجیح ما استفاده از همه ابزارها از جمله ابزار دیپلماتیک است. اما اگر تأسیسات دیپلماتیک یا دیپلمات‌های ما هدف قرار بگیرند، اقدامات بسیار شدیدی انجام خواهد شد و ما در استفاده از نیروی نظامی برای دفاع از منافعمان تردید نمیکنیم. خروج از برجام حیطه کار ما را بسیار افزایش داده است . ما با ۴۰ کشور در باره تحریم‌های رژیم ایران گفتگو کرده ایم و از نتایج آن خیلی خرسندیم.

برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای ایران و مسئول گروه اقدام ایران در یک پایگاه نظامی نزدیک به واشنگتن تسلیحات و تجهیزات ارسالی رژیم حاکم بر ایران را برای حوثی‌های یمن و دیگر گروه‌های دست نشانده اش برای خبرنگاران به نمایش گذاشت.

برایان هوک در کنفرانس مطبوعاتی خود سیاست آمریکا در باره وارد کردن حداکثر فشار بر رژیم ایران برای تغییر رفتار این رژیم را تشریح کرد. او خاطرنشان کرد که تجاوزات رژیم ایران و تسلیحات و تجهیزات ارسالی برای گروه‌های تروریستی در ششماه اخیر از جمله در یمن بیشتر شده است . این رژیم بیش از ۸ میلیارد دلار به بشار اسد و صدها میلیون دلار به حزب الله لبنان و حماس داده است. کما اینکه ارتش افغانستان موشک‌های رژیم را از طالبان به غنیمت گرفته است. رژیم ایران گفته است که برای انقلاب در بحرین سوخت میرساند.

برایان هوک افزود رسانه‌ها نقش رژیم ایران در یمن را کمرنگ میکنند در حالیکه این رژیم است که به حوثی‌ها کمک مالی و نظامی میکند. ما نمی‌توانیم شاهد یک حزب الله دیگر در یمن باشیم. کما اینکه در لبنان بیش از صد هزار موشک در ذخایرش دارد. ما نمی‌توانیم شاهد لبنانیزه شدن یمن باشیم. ما باید از کوبیده شدن میخ رژیم ایران در یمن جلوگیری کنیم.ما کار ‌می‌کنیم تا پیشروی رژیم ایران و دست نشاندگانش را متوقف کنیم.

برایان هوک تأکید کرد که شواهد معتبری وجود دارد که (رژیم) ایران تکنولوژی موشک بالستیک را به شبه نظامیان شیعی در عراق منتقل می‌کند.

مسئول گروه اقدام ایران در وزارتخارجه آمریکا در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت : ما تاکنون یک میلیون بشکه نفت در روز از صادرات رژیم ایران را کم کرده ایم و باز هم ادامه میدهیم. در این خصوص شرکت‌های اروپایی با ما همکاری چشمگیری کرده‌‌اند.

وی ضمن تاکید براینکه رژیم آخوندی درآمدهای مالی خود را صرف دخالت‌هایی منطقه یی و اقدامات تروریستی ‌می‌کند، افزود: هشتاد درصد درآمد این رژیم از محل فروش نفت است. ما منابع درآمد برای حمایت از تروریسم را قطع می‌کنیم. تحریم‌های متعدد را اعمال کرده ایم ، آنها را نامگذاری تروریستی کرده ایم و در یک مورد هفتصد شخص و شرکت را تحریم کردیم تا حداکثر فشار را بر این رژیم اعمال کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.