بحران فزاینده در نظام صدپاره ولایت فقیه به‌دنبال بیانیه مجلس خبرگان ارتجاع علیه رئیس‌جمهور نظام

17
بیانیه دولت روحانی

بیانیه مجلس خبرگان ارتجاع مبنی براینکه رئیس جمهور ولایت فقیه باید به خاطر خسارت‌های وارده در برجام و عدم رعایت خطوط قرمز خامنه‌ای عذرخواهی کند، بحران رأس نظام را دامن زده است.

دولت آخوند روحانی در واکنش به بیانیه‌های خبرگان و هم چنین بیانیه احمدی‌نژاد رئیس جمهور قبلی رژیم، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: آنان که باید عذرخواهی کنند، طلبکارانه به دستاوردهای (نظام) می‌تازند و مدیریت نظام، عرصه تناقض‌گوئی نیست.

در بیانیه دولت آخوند روحانی آمده است: برجام از نظر جهانیان، یک دستاورد بی نظیر در عرصه دیپلماسی و صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است… سوال این است که حمله به دولت و تخریب دستاوردهای (نظام) که همراه با افزایش قدرت دفاعی و تقویت جایگاه منطقه‌ای (جمهوری اسلامی) به دست آمده است، همصدائی با چه جریانی و ریختن آب به آسیاب چه کسانی است؟

این بیانیه می‌افزاید: متأسفانه آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند، طلبکارانه به دستاوردها می‌تازند و حاضر نیستند به این سوال پاسخ دهند که خسارت‌های تحریم چه میزان بوده و برای پیش گیری به موقع از آن خسارت‌ها چه کرده‌اند؟ آنها هیچ گاه حاضر نیستند از ناتوانی خود در ارائه راه‌های جایگزین برجام سخن بگویند و صادقانه بابت رویکرد غلط و کارشکنی‌های خود در روند پیشرفت کشور، عذرخواهی کنند.

در واکنش به بیانیه خبرگان ارتجاع و نامه آخوند احمد جنتی که از مجلس رژیم نیزخواسته بود هرچه سریعتر در خصوصٍ نقضٍ عهد آمریکا، تصمیمات لازم را اتخاذ کند، علی مطهری نایب رئیس مجلس رژیم در نامه متقابلی به جنتی نوشت: در این نامه از طرفی پذیرفته اید که برجام با نظر خامنه ای امضا شده و از طرف دیگر از رییس جمهور خواسته اید که به خاطر خسارت‌های وارده ناشی از برجام از مردم عذرخواهی کند. آیان این دو سخن تناقض و احیانا تعریض ناخواسته به ولی فقیه نیست؟

نایب رئیس مجلس ارتجاع همچنین در پاسخ به آخوند جنتی که نوشته بود در صورت اخذ نشدن تضمین‌های جدی و محکم از اروپا، خروج رژیم از برجام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی نظام آخوندی است نوشته است

آیا تکلیف شرعی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا ولی فقیه؟ همچنین آیا تکلیف قانونی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مجلس؟

وی در این نامه به رئیس خبرگان ارتجاع می افزاید:یکی از معضلات ما دخالت نهادهای مختلف در کار یکدیگر است.

به دنبال صدور بیانیه مجلس خبرگان ارتجاع علیه رئیس جمهور رژیم در مورد شکست برجام، یک عضو خبرگان آخوندی به نام هاشم‌زداده هریسی گفت: این بیانیه رسمی نیست و به نام مجلس خبرگان نیست بلکه بیانیه عده ای از نمایندگان مجلس خبرگان است.حتی به صورت کلی هم نمی‌توانند بگویند که چند نفر از خبرگان این طور می‌خواهند.

وی افزود: ملتهب کردن فضای کشور برسر برجام موجب باخت همه می‌شود. جامعه تب‌دار است.

آخوند مقتدایی عضو دیگر خبرگان رژیم نیز گفت: قطعاً حمله به دولت روحانی در شرایط فعلی، یک حرکت مخالف است.

هم‌چنین آخوند بطحایی، عضو خبرگان ارتجاع گفت: بیانیه خبرگان را احتمالا چند عضو هیات رییسه نوشته‌اند و سایر اعضا از نگارش آن اطلاعی ندارند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here