بحران در رأس نظام آخوندی به‌دنبال شکست برجام

5

در همین حال بحران در راس نظام برسر شکست برجام و پیامدهای ادامه دارد.

کیهان خامنه‌ای باحمله به روحانی نوشت: چرا باید با افکار عمومی با خطابه و نمایش مواجه شد و حقایق را پنهان کرد!؟ آیا منظور جز همان شوخی تلخ و بی‌مایه‌ای نیست که از روز اول، عراقچی و صالحی و بعد‌تر شخص روحانی بیان می‌کردند مبنی بر اینکه «آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود، زیرا به حیثیتش در سطح جهان لطمه می‌خورد»!؟

کیهان خامنه‌ای بحران ارزی رژیم را ناشی از برجام دانست و افزود: نخستین نتیجه اجرایی شدن fatf بسته شدن کانال‌های مالی با چین و ترکیه شد و بعد از آنها هم دوبی! تعارف هم نباید کرد که بحران ارزی امروز، نتیجه تن دادن به آن پیمان است و آیا پیوستن به این توافق نتیجه دلدادگی به غرب و تلاش برای دمیدن روح به نوزاد مرده متولد شده برجام نبود؟! واقعیت امر این است که (نظام) فدای برجام شده است.

از سوی دیگر رسانه‌ها ومحافل باند روحانی‌‌، دعاوی باند رقیب را همسویی با غرب دانسه و هشدار میدهند: هدف غرب این است که شرایط بین‌المللی علیه (نظام) را به ماقبل برجام برگردانند. منتها باید به‌طور جدی نگران سیاست‌های جان بولتون مشاور جدید امنیت ملی و پمپئو وزیر خارجه جدید آمریکا بود. آنها درصدد فرصت برای راه‌اندازی جنگ با (نظام) خواهند بود.

دراین میان روزنامه رسالت آخوندی درباره شکست رژیم در برجام مینویسد:

حاميان برجام مي گويند عوضش در سايه برجام ما قادر شديم نفت‌مان را بفروشيم و پولش را دريافت كنيم. كدام پول؟ ارز نفت كجاست؟ مگر قرار نبود با امضاي برجام به ‌آن دسترسي داشته باشيم، چرا نداريم؟

این روزنامه حکومتی دستاوردهای برجام برای رژيم را به این شرح ردیف کرده است:

– اكسيدكردن ۲۰۰ كيلو گرم اورانيوم

– اسقاط حدود ۱۴ هزار سانتريفيوژ

– خروج صدها تن آب سنگين و كيك زرد

– بتن‌ريزي قلب رآكتور اراك

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here