باب بلکمن: نتیجه مماشات با رژیم آخوندها آدم‌رباییهای بیشتر… و تروریسم و گروگانگیریهای بیشتر است

35
باب-min

باب بلکمن، نماینده پارلمان انگلستان درباره باج‌خواهی رژیم آخوندی برای آزادی نازنین زاغری نوشت: قیمتی که اکنون رژیم تهران برای آزای نازنین تعیین کرده، بیش از ۳۰۰میلیون پوند است. پول نقدی که رژیم ایران به‌شدت به آن نیاز دارد تا توان تسلیحاتی‌اش را گسترش دهد و از تروریسم و شبه‌نظامیانی حمایت کند که به جانهای بیشماری صدمه خواهند زد.

باب بلکمن افزود: رژیم ایران به‌تازگی به‌خاطر رکورد فاحش نقض حقوق‌بشر برای شصت و چهارمین بار در سازمان ملل محکوم شد. زندانی که نازنین زاغری در آن حبس شده، زندان بدنام اوین است که سالهاست شاهد (اعمالی است) که نتیجه آن صدور قطعنامه‌هایی نظیر قطعنامه سازمان ملل است. زندانهای ایران شاهد هزاران زندانی از جمله ۳۰هزار زندانی سیاسی بوده است که در سال ۶۷ ظرف چند هفته اعدام شدند. اکثر آنها را هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران جبنش اصلی تشکیل می‌دادند.

باب بلکمن نماینده پارلمان انگلستان در ادامه این مقاله به خطر باج دادن به دیکتاتوری تروریستی حاکم بر ایران پرداخته و می‌نویسد: نتیجه پاداش دادن به فعالیتهای تروریستی این رژیم، آدمرباییهای بیشتر، سلاح های مرگبارتر، رعب و ترور بیشتراست و خطرهای بیشتری برای بریتانیا به‌دنبال دارد. فعالیتهای این رژیم عامل اصلی مهاجرت انبوه مردم از سوریه، لبنان و کشورهای دورتر بوده و گروههای تروریستی مانند داعش با سود بردن از سیاستهای فرقه‌گرایانه رژیم ایران و دخالتهایش در منطقه، گسترش یافته است.

باب بلکمن، با یادآوری تجربه جنگ جهانی دوم و هشدارهای چرچیل درباره مماشات با هیتلر، درباره خطر مماشات در قبال فاشیسم مذهبی نتیجه‌گیری می‌کند: اگر در پس زدن (رژیم حاکم بر ایران) شکست بخوریم، باید پیامدهای پاداش به تروریسم را متحمل شویم. یعنی خونریزی بیشتر، پناهنده‌های بیشتر، و آدمربایی‌های بیشتر. هم‌چنان که وینستون چرچیل می‌گفت: استمالت‌گر مانند کسی است که یک تمساح را تغذیه می‌کند، تا خودش آخرین نفری باشد که توسط تمساح بلعیده و قربانی شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here