ای یو ریپورتر: دیدار قانونگذاران ارشد آمریکایی با مریم رجوی و گفتگو درباره قیام مردم ایران

6
ای یو ریپورتر دیدار قانونگذاران ارشد آمریکایی با مریم رجوی

فراخوان به اقدام بین المللی برای آزادی زندانیان قیام

جامعه جهانی باید به سکوت و بی عملی در برابر جنایات

رژیم ایران علیه شهروندان خاتمه دهد

ای یو ریپورتر-۵اسفند۹۶:

دینا روهراباکر، نماینده کنگره از ایالت کالیفرنیا و رئیس زیرکمیته اروپا، اروپا-آسیا و تهدیدات ظهوریابنده؛ و قاضی تد پو، نماینده کنگره از ایالت تگزاس و رئیس زیرکمیته ضد تروریسم، منع گسترش تسلیحات اتمی و تجارت مجلس نمایندگان با خانم مریم رجوی پرزیدنت منتخب شورای ملی مقاومت ایران روز شنبه ۲۴ فوریه ۲۰۱۸ ملاقات کردند.

در جریان این ملاقات، طرفین قیام مردم ایران را که در اواخر دسامبر و ژانویه شروع شد و بسرعت به شهرها و شهرک‌های ایران گسترش یافت مورد بحث قرار دادند. تظاهرات و اقدامات اعتراضی در ماه فوریه هم ادامه داشت. و در جریان آن، مردم ایران خواست خود برای تغییر رژیم را به نمایش گذاشتند.

قانونگذاران ارشد کنگره آمریکا، رژیم ایران را بخاطر سرکوب بیرحمانه تظاهر کنندگان محکوم کرده و تاکید کردند که جامعه بین المللی باید سکوت و بی‌عملی خود را در برابر جنایاتی که رژیم علیه شهروندان خود مرتکب شده است، بشکند.

آن‌ها همچنین از دولت آمریکا خواستار اعمال تحریم‌های جامع از جمله مالی و تحریم‌های بانکی علیه مقامات و نهادهای رژیم ایران شدند بویژه کسانی که در سرکوب تظاهرکنندگان شرکت داشتند.

آن‌ها همچنین خواستار اقداماتی شدند که مردم ایران را قادر سازد بر بسته شدن اینترنت غلبه کرده و به آنها اجازه دسترسی به سیستم‌های ارتباطی را بدهد.

یورو ریپورتر افزود: این ملاقات درزمانی انجام شد که نگرانی‌ها در رابطه با برنامه موشک‌های بالستیکی رژیم ایران و مداخلات آن در امور کشورهای منطقه و حمایت این رژیم از گروه‌های تروریستی به موضوعات نگران کننده در هر دو سوی آتلانتیک تبدیل شده است.

قانونگذاران آمریکایی همچنین از دولت آمریکا خواستار اخراج سپاه پاسداران و شبه نظامیان وابسته به آن از کشورهای منطقه شدند.

کنگره آمریکا چندین قطعنامه دو حزبی تحریم‌ها علیه سپاه پاسداران و اعمال شرورانه منطقه‌ای رژیم ایران و برنامه موشک بالستیکی آن در ماه‌های اخیر تصویب کرده است. چندین لایحه قانونی دیگر در کنگره آمریکا در دست بررسی است.

نماینده روهرا باکر گفت« دولت ایالات متحده نیاز دارد رسماً این واقعیت را به‌رسمیت بشناسد که مردم ایران رژیم آخوندهای فاسد و سرکوبگر را نفی می‌کنند. ما در کنگره و دولت آمریکا باید روشن کنیم که در طرف مردم ایران هستیم و نه کسانی که مردم ایران را سرکوب می‌کنند».

نماینده کنگره تد پو تاکید کرد جامعه جهانی باید مقامات رژیم ایران را بخاطر جنایاتشان مورد حسابرسی قرار داده و به مردم ایران در مبارزه مقدسشان برای نیل به آزادی و دموکراسی یاری رساند.

خانم رجوی در این دیدار گفت« این قیام نقطه عطفی را در مبارزه مردم ایران در دستیابی به آزادی و دموکراسی برجسته کرد».

بنابه گفته رهبر اپوزیسیون ایران شعارهای «مرگ برخامنه ای» و «مرگ بر روحانی» و «اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمام ماجرا» آشکارا روشن ساخت که مردم ایران خواستار سرنگونی این رژیم هستند».

مریم رجوی تاکیدکرد که این قیام تا سرنگونی رژیم آخوندی ادامه خواهد یافت زیرا عوامل بنیادینی که منجر به این قیام شد، اساساً سوء مدیریت اقتصادی، افزایش فساد دولتی، افزایش فقر و تورم و افزایش سرکوب و بسیاری از مشکلات اجتماعی و سیاسی بودند که دیگر ن‌می‌توانند حل شوند و حل نخواهند شد.

رئیس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت افزود: «باقی‌ام مردم ایران رژیم آخوندی وارد فاز پایانی خود شده است و درنتیجه هر نوع سرمایه گذاری بر روی این رژیم محکوم به شکست است. زمان آن است که جامعه بین المللی در کنارمردم ایران و نه رژیم آخوندی بایستد».

خانم رجوی همچنین از جامعه بین المللی خواستار وادار کردن رژیم آخوندی به آزادی فوری کلیه زندانیان قیام شد 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here