این‌همه سراسیمگی رژیم از کنفرانس پاریس؛ چرا؟!

117

مجری: برگزاری کنفرانس مقاومت ایران تحت عنوان «محاکمه مرتکبین جنایات ضدبشری در ایران و سوریه» در پاریس که اخبار آن به‌صورت مفصل از سیمای آزادی پخش شد، باعث واکنش‌های جنون‌آمیز دستگاه تبلیغاتی خامنه‌ای شد. تلویزیون حکومتی هم برخلاف روال معمول، این بار با شتاب از این کنفرانس به آه و فغان پرداخت، همراه می‌شویم با آقای مسعود امیرپناهی و سؤالاتی را با ایشان مطرح می‌کنیم، سؤال اول این است که چرا رژیم نسبت به این موضوع این‌طور عکس‌العمل نشان داد؟

مسعود امیرپناهی: علت کاملاً روشن است: «پائین آمدن کیفی رژیم و بالا آمدن موقعیت مقاومت در تعادل قوای سیاسی» این وضعیتی است که رژیم را بشدت برآشفته کرده است. در همین رابطه که اشاره کردید، تلویزیون رژیم آن‌قدر در نشان دادن واکنش دستپاچه بود که دو پادوی وزارت اطلاعات را که به گفتة گزارشگر رژیم در کوچه‌پس‌کوچه‌های پاریس مشغول پخش اطلاعیه علیه سازمان مجاهدین بودند، پیداکرده و با آن‌ها صحبت کرد و در همان گزارش یکی دودقیقه‌ای آن‌قدر گاف سیاسی داد که مجبور شدند در بخش خبری بعدی آن را قیمه قیمه و قیچی کنند.

تلویزیون رژیم: پایتخت فرانسه [بازهم] میزبان نشست مضحک [کلمه مضحک حذف گردید] گروهک تروریستی منافقین [بود این بار] با موضوع حقوق‌بشر. [هم‌زمان با این نشست — این جمله حذف شد] [مهمانانی از سعودی، لابی صهیونیست‌ها در آمریکا و تروریست‌های سوری هم حضور داشتند هم‌زمان] شماری از اعضای جداشده [بریده حذف شد] از منافقین در خیابان‌های پاریس [به افشاگری- حذف‌شده] درباره جنایات این گروهک [تروریستی پرداختند- حذف شد] افشاگری کردند.

این منحصر به این رسانه رژیم نیست تمام رسانه‌های رژیم راه هم اگر نگاه کنید کاملاً وحشت رژیم را در آن‌ها می‌توانید ببینید، مثلاً خبرگزاری مهر، وابسته به وزارت اطلاعات، نوشته است:

«(مجاهدین خلق) … تنها به فاصله چهار ماه پس از برگزاری نشستی که در ماه جولای سال میلادی جاری (۲۰۱۶) در پاریس داشت، بار دیگر میهمان پایتخت فرانسه بود تا در نشستی که امروز ۲۷ نوامبر با عنوان جعلی ”فریاد عدالت‌خواهی در ایران و سوریه در جریان است، بر طبل نفاق و دشمنی با جمهوری اسلامی ایران بکوبد. این ماجرا در حالی درست در بیخ گوش ساکنین کاخ الیزه اتفاق می‌افتد که دولت فرانسه خود را از هرگونه ارتباط و همراهی با [مجاهدین] مبرا می‌داند

بله! تبلیغاتچی رژیم که می‌گوید «دولت فرانسه خودش را در این موضوع مبرا می‌داند» درواقع اعتراف می‌کند به استقلال و اعتبار مجاهدین.

مجری: وحشت رژیم از این گردهمایی‌ها که نمایش پایگاه اجتماعی مجاهدین و اعتبار بین‌المللی مقاومت ایران است، تازگی ندارد، ولی چرا رژیم این دفعه این‌قدر سراسیمه و دستپاچه است؟ و به این سرعت و بااین‌همه خرابکاری، همان شب واکنش نشان داد؟

مسعود امیرپناهی: به خاطر این است که شدیداً احساس خطر می‌کند. وقتی‌که در جنگ رودررو و با انواع و اقسام فشارها و شدیدترین محاصره‌ها، با موشک‌باران و کشتار در اشرف و لیبرتی نتوانست مجاهدین را وادار به تسلیم کند یا از بین ببرد و مهم‌تر از آن‌وقتی به چشم می‌بیند که مجاهدین پس از خارج شدن از زندان لیبرتی با چه سرعتی در همة زمینه‌ها دارند پیشروی و تهاجم می‌کنند، طبیعی است که تعادلش را از دست بدهد و به این شکل دچار وحشت شود.

شما همین کنفرانس اخیر را نگاه کنید، جوانانی که جدیداً از داخل ایران به مقاومت پیوستن و به نمایندگی از جوانان ایران در آنجا صحبت کردند، چشم و گوش بسته نبودند، آن‌ها همة مسیرهای دیگر برای مبارزه با رژیم را تجربه کرده بودند ولی النهایه به این نتیجه رسیدند که مبارزة جدی و مؤثر با این رژیم، فقط در صفوف مجاهدین امکان‌پذیر است؛ و این همان چیزی است که رژیم و وزارت اطلاعاتش به‌شدت از آن وحشت دارد و تمام تلاش خودش را کرده و می‌کند که کسی به این راه یعنی راه مجاهدین کشیده نشود. چگونه؟ با راه باز کردن و میدان دادن به مسیرهای انحرافی… چون خودش به چشم می‌بیند که مردم از رژیم منزجر هستند بنابراین باید مسیرهای انحرافی ایجاد کند تا آن‌ها به هدف اصلی، یعنی سرنگونی نرسند، اما الآن بچشم می‌بیند که همة ترفندهایش سوخته و جوانان انقلابی راه خودشان را پیداکرده‌اند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here