ایلاف: زهرا مریخی مسئول اول سازمان مجاهدین تأکید کرد با کمک مردم، رژیم آخوندی را سرنگون می‌کند

222
ایلاف در سایت خود در لندن گزارش داد:‌ «سازمان مجاهدین خلق ایران گردهمایی سراسری خود که همزمان در تیرانا و ۵کشور دیگر برگزار شد، در پنجاه و دومین سالگرد تأسیس خود، خانم زهرا مریخی را به‌عنوان مسئول اول جدید انتخاب کرد. خانم زهره اخیانی که از سپتامبر ۲۰۱۱دبیرکل PMOI بود ریاست گردهمایی را برعهده داشت.

طبق آیین‌نامه داخلی سازمان مجاهدین خلق ایران، مسئول اول برای یک دوره ۲ساله قابل تمدید انتخاب می‌شود. انتخابات در سه مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول اعضای شورای مرکزی و در مرحله دوم مسئولان و کادرها در بخشهای مختلف به‌طور مخفی رأی می‌دهند. در مرحله سوم، در گردهمایی سراسری مجاهدین به‌طور علنی با بلند کردن دست رأی می‌دهند.

در مرحله اول (۲۰اوت ۲۰۱۷)، خانم زهرا مریخی اکثریت آرای شورای مرکزی را از میان ۱۲کاندیدا به‌دست آورد که ۴نفر اول برای مرحله دوم معرفی شدند. در مرحله دوم (۳سپتامبر ۲۰۱۷) در ۱۰مرکز رأی‌گیری شد که خانم زهرا مریخی مجدداً اکثریت آرا را کسب کرد. در مرحله نهایی در اجتماع سراسری، خانم مریخی به اتفاق آراء به‌عنوان دبیرکل انتخاب شد. خانم زهرا مریخی پیش از این هماهنگ‌کننده دفاتر خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت و نایب رئیس شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران بود.

خانم زهرا مریخی متولد ۱۹۵۹ در قائمشهر شمال ایران، در جریان انقلاب علیه دیکتاتوری سلطنتی با سازمان مجاهدین خلق ایران آشنا شد. پس از پیروزی قیام در قائمشهر به این سازمان پیوست و مسئولیت بخش زنان را به‌عهده گرفت.

سپس عضو تحریریه نشریه مجاهد در استان مازندران به نام طلاونگ منتقل شد. در ۱۹۸۱ در تهران مسئولیت سرپل شاخه جنگل سازمان مجاهدین خلق ایران را به‌عهده گرفت.

در ۱۹۸۴ به پایگاههای مجاهدین در منطقه مرزی ایران و عراق رفت. در ۱۹۸۵ عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران شد. برادر کوچکتر او علی مریخی در سال ۱۹۸۸ بدست پاسداران کشته شد.

خانم مریخی مدتی مسئول تشکیلات مجاهدین در اسکاندیناوی و آلمان بود. در سال ۱۹۹۱ عضو هیأت اجرایی سازمان مجاهدین خلق ایران شد و مسئولیت رادیو صدای مجاهد، سیمای مقاومت و نشریه مجاهد را به‌عهده گرفت.

در ۱۹۹۲ به عضویت شورای ملی مقاومت در آمد در ۱۹۹۳ به‌عنوان مسئول کمیسیون تبلیغات شورا معرفی شد.

خانم مریخی پس از انتخاب، با دست گذاشتن بر قرآن و ادای احترام به پرچم ایران و آرم سازمان مجاهدین خلق ایران سوگند خورد که همواره به تعهدات سنگین این مسئولیت پایبند باشد و تمام توانایی خود و سازمان مجاهدین خلق ایران را که گنجینه ملی مردم ایران است، برای استقرار آزادی و دموکراسی در ایران به‌کار بگیرد. او گفت امروز سازمان مجاهدین خلق ایران به کمک عموم مردم بیش از هر زمان دیگر برای سرنگونی رژیم آخوندی آمادگی دارد.

خانم مریم رجوی، با تبریک به‌مناسبت انتخاب خانم مریخی به‌عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران گفت: این یک انتخاب درخشان، در اوج دموکراتیسم و انسجام و شکوفایی و در راستای سرنگونی فاشیسم دینی است که درهم‌شکستن طلسم ارتجاع و اختناق را نوید می‌دهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here