سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

ایران: قتل جوانان محروم بلوچ با شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر رژیم آخوندی

0 17

روز شنبه ٣ آذر (۲۴نوامبر) دو جوان محروم بلوچ در ایرندگان-خاش (استان سیستان و بلوچستان) که با خودرو خود سوخت حمل می‌کردند، براثر شلیک مستقیم نیروهای سرکوبگر و شعله‌ور شدن خودرو، زنده در آتش سوختند. این حلقه‌ای از زنجیره بی‌انتهای جنایت‌های رژیم در استان سیستان و بلوچستان است.

کشته شدن یک جوان در خاش به بهانه داشتن ۱۰لیتر سوخت در روز ۲۹آبان، زنده سوختن دو جوان در خودرو خود در مسیر ایرانشهر-سرباز در روز ۲۳مهر، کشتن یک جوان و مجروح کردن دیگری در مسیر مهرستان-سراوان در روز ۹خرداد، کشتن دو جوان اهل دشت یاری در روز ۵ خرداد و مجروح کردن یک زن در جمعه‌بازار ایرانشهر براثر تیراندازی کور در تعقیب یک خودرو در روز ۴خرداد؛ به رگبار بستن خودروی یک جوان زحمتکش بلوچ در سراوان به خاطر داشتن چند جعبه عنبه در روز۲خرداد، کشتن یک جوان در شهرستان سراوان براثر شلیک مستقیم به بهانه حمل چهار کیسه برنج در خودروی خود در ۲۰اردیبهشت؛ کشتن یک هم‌وطن بلوچ با شلیک گلوله در مسیر خاش و مجروح ساختن راننده خودرو که با مسافرکشی روزگار می‌گذراند، در روز ۷‌اردیبهشت؛ به‌یکبار بستن یک هم‌وطن بلوچ از روستای قصر قند که در خودروی خود ۱۰گونی برنج را حمل می‌کرد در روز ۱۰فروردین…نمونه‌های دیگری از جنایت عریان فاشیسم دینی حاکم بر ایران علیه هم‌وطنان بلوچ است.

جانیان حاکم بر کشور در حالی جوانان زحمتکش بلوچ را آماج رگبار گلوله‌های خود قرار می‌دهند که آن‌ها از شدت بیکاری و فقر، به‌رغم مخاطرات بسیار چاره‌ای جز خریدوفروش چند لیتر سوخت یا دیگر اقلام جزی موردنیاز مردم ندارند. نرخ بیکاری در برخی از مناطق این استان ۱۰۰درصد است.

علیم یارمحمدی، عضو مجلس رژیم از سیستان و بلوچستان چندی پیش اذعان کرد «بیش از ۹۵درصد مردم این استان به غذا و امکانات تغذیه‌ای مناسب دسترسی ندارند. ‌۷۵درصد مردم زیرخط فقر امنیت غذایی قرار دارند و درواقع مشابه وضع زندگی مردم در آفریقا هستند.‌ شرایط اشتغال بسیار بد است. نه صنعتی وجود دارد و نه کشاورزی» (رسانه‌های حکومتی-۲۲مهر۹۷).

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، در سیستان و بلوچستان که جوان‌ترین استان کشور است و ۶۷درصد جمعیت آن کمتر از ۳۰سال سن دارند، سطح مشارکت اقتصادی و اشتغال صنعتی تنها ۶درصد است که آخرین رتبه در کشور است. ده‌مرده، نماینده زابل در مجلس رژیم، نیز گفت: این استان رکورددار بیکاری است. احمد علی کیخا، نماینده دیگر زابل، گفت: تقریباً فقر مطلق بر کل منطقه حاکم است. مردم شب تا صبح برای سیری شکم خویش سر در سطل‌های زباله شهردارند، گورستان زابل خوابگاه خیل عظیم بی‌پناهانی است که از داشتن یک سرپناه مناسب محرومند …چه بسیار زنان و مردان و کودکانی که در آتش تیر مأموران انتظامی برای حمل چند لیتر سوخت برای امرارمعاش سوختند و پرپر شدند درحالی‌که تانکرهای ۳۰هزار لیتری صاحبان قدرت و ثروت جلوی چشم آن‌ها تردد می‌کنند…

وضعیت فاجعه‌بار هم‌وطنان بلوچ نتیجه بلافصل سیاست‌های خائنانه و ایران بر باده رژیمی است که ده‌ها میلیارد دلار اموال مردم ایران را در چاه ویل صدور تروریسم و جنگ‌افروزی در منطقه به هدر می‌دهد و ده‌ها میلیارد دیگر توسط سردمداران این رژیم چپاول و روانه حساب‌های آخوندها و پاسداران جنایتکار و آقازاده‌های فاسد و تبهکار می‌شود. تا نظام سرکوبگر و سراپا فساد ولایت‌فقیه برسر کار است فقر و بیکاری و فساد در سراسر کشور و تبعیض و ستم مضاعف علیه ملیت‌ها و اقوام مختلف و پیروان ادیان و مذاهب گوناگون شدت خواهد یافت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ آذر۱۳۹۷ (۲۶نوامبر۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.