ایران- اطلاعیه: فراخوان نجات ۷زندانی در آستانه اعدام

95

مهدی بهلولی که هنگام ارتکاب «جرم» ۱۷ساله بود یکی از این زندانیان است

دژخیمان فاشیسم دینی حاکم بر ایران هفت زندانی محکوم به اعدام در زندان گوهردشت (رجایی شهر) کرج را به سلولهای انفرادی منتقل کرده است. این قربانیان با تهدید عاجل اعدام روبه‌رو هستند. مهدی بهلولی که اکنون پس از تحمل ۱۵سال حبس در آستانه اعدام قرار گرفته هنگام دستگیری فقط ۱۷سال داشت. این چهارمین باری است که او برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده است. بردن زندانیان به پای چوبه‌های دار برای مشاهده صحنه تکاندهنده اعدام دیگر زندانیان از شکنجه‌های رایج در زندانهای نظام ولایت فقیه است.

انتقال زندانی جوان مهدی بهلولی برای اعدام در حالی صورت می‌گیرد که اعدام علیرضا تاجیکی زندانی جوانی که به هنگام بازداشت ۱۵سال داشت موجی از انزجار را در داخل و خارج از ایران برانگیخت و ارگانهای حقوق‌بشری بین‌المللی آن را بی‌شرمانه و تکاندهنده خواندند. علیرضا تاجیکی، پس از تحمل ۶سال حبس و شکنجه برای اعتراف اجباری و بی‌پاسخ ماندن درخواستهای مکرر خانواده‌اش برای تجدید بازرسی سرانجام در روز ۱۹مرداد به چوبه‌دار آویخته شد.

ماشین اعدام و شکنجه رژیم که رکوردار اعدام نسبت به جمعیت و یکی از معدود اعدام کنندگان نوجوانان است، بعد از نمایش انتخابات ریاست جمهوری، شتاب بیشتری به خود گرفته است. تنها در ماه ژوئیه ۲۰۱۷، در یک رکورد کم سابقه ۱۰۱مورد ثبت شده حلق‌آویز وجود دارد. شمار واقعی اعدامها بسا بیشتر است و این آمار اعدامهای مخفیانه را شامل نمی‌شود.

مقاومت ایران به مداخله فوری و اقدام بلادرنگ مراجع بین الملی و ارگانهای مدافع حقوق‌بشر برای متوقف کردن حکم اعدام این هفت قربانی و لغو حکم اعدام آنها و هم‌چنین اعتراض و محکومیت دولتها به موج جدید اعدامها در ایران فراخوان می‌دهد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳مرداد ۱۳۹۶ (۱۴اوت ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here