ایران: فراخوان برای نجات جان ده زندانی جوان در آستانه اعدام

186

یک جوان ۲۷ساله به قطع دست محکوم شده است

صبح روز شنبه ۹ اردیبهشت ( ۲۹ آوریل) دژخیمان زندان گوهردشت کرج در حمله به شماری از بندهای این زندان ۱۰ زندانی جوان را برای اجرای حکم اعدام به سلول‌های انفرادی منتقل کردند. سرکردگی این یورش وحشیانه را، که به منظور ارعاب زندانیان و جلوگیری از اعتراض‌های آن‌ها صورت گرفت، جنایتکارانی چون یوسف مردی، رئیس حفاظت اطلاعات زندان؛ سرگرد زلفعلی، رئیس گارد و نیروی انتظامی زندان؛ و رئیس بند ۱۰ به عهده داشتند. 

در رخدادی دیگر، در روز ۷ اردیبهشت، قضاییه آخوندی حکم قطع دست یک زندانی ۲۷ ساله را به اتهام سرقت صادر کرد. متهم دیگر این پرونده مرد جوانی است که از شدت فقر برای تأمین هزینه دیالیز دو فرزندش که به بیماری کلیوی دچارند وادار به سرقت شده است. 

در روز ۲۹ فروردین نیز یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز در حالی اعدام شد که دستش ۱۰ روز پیش از آن توسط دژخیمان قطع شده بود.

مجازات سبعانه اعدام برای جوانانی که خود قربانی این نظام سرکوبگر و فاسدند، در حالی اجرا می‌شود که در جریان جنگ قدرت باندهای درونی رژیم هر روز گوشه‌هایی از غارتگری‌های نجومی از جمله چپاول ۳ میلیارد دلاری و چند صد میلیونی نورچشمی‌های نظام ولایت فقیه برملا می‌شود.

مقاومت ایران برای نجات جان ۱۰ زندانی جوان که در آستانه اعدام قرار دارند همچنین برای جلوگیری از اجرای حکم قطع دست زندانیان فراخوان می‌دهد و از تمام مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر می‌خواهد که ضمن محکوم کردن این جنایت‌ها اقدامی فوری و مؤثر برای توقف آن‌ها به عمل آورند. هر گونه روابط اقتصادی و سیاسی با این رژیم ضدبشری که سرمنشأ تمامی مصیبت‌ها و درد و رنجهای مردم ایران و منطقه است باید مشروط به بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ (۳۰ آوریل ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here