ایران: دستگیریهای گسترده و شلاق زدن جوانان به بهانه روزه‌خواری و هنجار شکنی

246

بنا بر گزارش رسانه‌های حکومتی، دژخیمان رژیم ضدبشری آخوندی در استان فارس و در شهرهای قزوین و ارومیه دست‌کم ۷۳۰تن را دستگیر و ۲۰تن از آنان را در همان روز شلاق زدند.

اسماعیل نیارکی، دادستان جنایتکار قزوین، گفت: «تا کنون قریب به ۹۰پرونده برای افراد روزه‌خوار تشکیل گردیده که از این تعداد ۲۰نفر در همان روز به شلاق و جزای نقدی محکوم و حکم صادره نیز به مرحله اجرا در آمده است» (خبرگزاری حکومتی مهر- ۲۱خرداد).

پاسدار احمدعلی گودرزی، سرکرده نیروی انتظامی استان فارس، نیز در روز ۱۶خرداد از دستگیری ۵۰۰نفر در استان فارس به جرم روزه‌خواری خبر داد (سایت حکومتی تابناک- ۱۶خرداد). به گفته پاسدار روح الله رستمی، از سرکردگان سپاه در استان فارس در همان روز ۹۰دختر و پسر جوان در ارتفاعات روستای ارشیری سپیدان (استان فارس) به اتهام «هنجار شکنی» در ماه رمضان دستگیر شدند. وی با اذعان به این‌که راهنمای این تور «مجوز کوهنوری» داشت گفت که دستگیر ‌شدگان هنگام دستگیری «مشغول تفریح و آب بازی»! بودند.

به گفته ناصر اصلانی، سرکرده نیروی انتظامی در آذربایجان غربی، نیز ۵۰نفر به جرم روزه‌خواری در ارومیه دستگیر شدند (خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران-۹خرداد).

پاسدار مهری، از سرکردگان نیروی انتظامی در توضیح اقدامهای سرکوبگرانه رژیم در ماه رمضان گفت: «داخل خودرو محدوده شخصی محسوب نمی‌شود، پس تظاهر به روزه‌خواری در داخل خودرو جرم تلقی می‌شود و پلیس بعد از دستگیری، این افراد را تحویل مراجع قضایی خواهد داد» (باشگاه خبرنگاران جوان-وابسته به سپاه- ۱۲خرداد).

این اقدامهای سرکوبگرانه که به‌منظور تشدید فضای ارعاب در جامعه صورت می‌گیرد بیش از هر چیز نمایانگر ناتوانی نظام از هم گسیخته ولایت فقیه در مقابله با بحرانهای فزاینده گریبانگیرش به‌ویژه اعتراضات مردم به جان آمده ایران است.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در روز ۱۳خرداد در کنفرانس همبستگی ادیان علیه افراطی‌گری تأکید کرد: این وحشیگریها هیچ ربطی به اسلام ندارد و «روح اسلام از هرچه اجبار، اکراه و ممنوعیت تحمیلی بری و بیزار است. از حجاب اجباری تا واداشتن مردم به روزه و نماز با شلاق و ارعاب تا جلوگیری از احداث مساجد اهل سنت و به‌خصوص حکومت تحمیلی با سوء‌استفاده از نام خدا و اسلام».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱خرداد ۱۳۹۶ (۱۱ژوئن ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here