ایران در آستانه یک تغییر بزرگ، مقاله سید احمدغزالی، در روزنامه الشرق‌الاوسط

36
مقاله احمد سید غزالی

ایران در آستانه یک تغییر بزرگ

به قلم سید احمدغزالی، نخست وزیر پیشین الجزایر

رئیس کمیته همبستگی عربی- اسلامی با مقاومت ایران

روزنامه الشرق الاوسط-۲۱ژانویه ۲۰۱۹

هنگامیکه بحث‌ها در معادله سیاسی قیام مردم ایران به موضوع آلترناتیو میرسد، این بدان معناست که رژیم حاکم رو به زوال است.

این ایده محصول تحولات یکساله در ایران و بعد از آنست که دامنه اعتراضات و قیام‌ها در اقصی نقاط ایران گسترش یافت. همچنین کلیه گزارش‌ها از منابع گوناگون متفق القولند که اولا مردم ایران بدنبال خلاصی از رژیم حاکم هستند و ثانیا تاکید دارند که این رژیم نتوانسته قیام‌ها و اعتراضات را علیرغم بکارگیری اشکال سرکوب، خاموش نماید.

شعارهایی که مردم ایران در تظاهرات و حرکت‌های اعتراضی خود سردادند بیانگر یک تحول بزرگ است. بطور مثال از ابتدای قیام شعارهای زیر تکرار میشد: «اصلاح طلب اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» و «دشمن ما همینجاست،دروغ میگن آمریکاست» و «اسلامو پله کردین مردمو ذله کردین». همچنین صدها شعار مبنی بر ضرورت سرنگونی خامنه‌ای و روحانی و تمامیت نظام فریاد شد. (شعار پشت به دشمن رو به میهن )

ویژگی دیگر این قیام‌ها که میتوان آن را مهمترین عامل محسوب کرد نقش مقاومت ایران و «مجاهدین خلق» در شعله ور نگاه داشتن آتش آنها از طریق کانون‌های شورشی است.

علائم مختلف حاکی از آنست که ایران در آستانه یک تغییر بزرگ قرار دارد و تردیدی نیست که این تغییر در ایران به معنای سرنگونی بین المللی بنیادگرایی و تروریسمی است که رژیم آخوندی آن را هدایت میکند.

با وجود رژیم کنونی ایران مشکلات اقتصادی و معیشتی به راه حلی مشهود دست نخواهند یافت و هر روز که میگذرد بدلیل فساد گسترش یافته در ارکان حاکمیت و بدلیل تحریم‌ها و هزینه‌کردن دارائی‌های ایران برای جنگ افروزی و تروریسم در سوریه و لبنان و یمن و سایر کشورها وضعیت بدتر میشود.

بنابراین رژیم ولایت فقیه چه از نظر داخلی و چه از نظر مردمی و منطقه‌ای و بین المللی منفور و طرد شده باقی میماند و این بدان معناست که جنبش مردمی و تظاهرات و حرکت‌های اعتراضی بواسطه توجیه و سازماندهی از سوی مقاومت و کانون‌های شورشی،این رژیم را به سمت سرنگونی سوق میدهند. مقامات رژیم بارها این واقعیت را برزبان آورده و روز و شب به آن اقرار میکنند و مجاهدین خلق را مسئول آن دانسته وتاکید میکنند که آنها پشت این جنبش‌های مردمی قرار دارند.

خامنه ای: «از ماه‌ها قبل اینها آماده بودند. رسانه‌های منافقین اعتراف کردند که ما در ارتباط با امریکا بودیم که پادویی کنند و بروند این و آن را ببینید. کسانی در داخل نشان کنند که به اینها کمک کنند. فراخوان بدهند. فراخوان را هم اینها دادند.»

نیروهای جنبش مقاومت ایران فعالیت‌های مبارزاتی خود را از ۵۴ سال قبل یعنی سیزده سال قبل از آمدن آخوندها، علیه دیکتاتوری شاه شروع کرند. همچنین از روز اول در مقابل هجمه خمینی به منافع مردم ایستاد و بهایی هنگفت برای دفاع از آرمان مردم ایران و دستیابی به آزادی و دمکراسی پرداخته است. ۱۲۰ هزار نفر درجریان قتل‌عام‌ها و اعدام‌های جمعی رژیم آخوندی، منجمله در قتل عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ جان باخته‌اند.

این مقاومت دارای برنامه‌های روشن و اعلام شده‌ای در همه پهنه‌های حیات اقتصادی و فرهنگی و غیره بوده و برنامه‌ها و مصوبات اصیلی دارد که رئوس آنها در طرح ده ماده ای اعلام شده از رئوس آن از سوی خانم مریم رجوی سرجمع شده است.

این، یک جریان مردمی و دمکراتیک و ریشه دار در عمق مردم ایران و فعال و مؤثر در پهنه‌های داخلی و بین المللی است که از دهه‌ها قبل برای سرنگونی رژیم آخوندی مبارزه کرده است.

این، آلترناتیو رژیم حاکم و تضمینی برای آینده ایران و منطقه است و هر تلاش دیگری، مفهومی جز خاک پاشیدن در چشم مردم ایران و باقی گذاشتن آنها در دستان عفریت ولایت فقیه و سرکوب و تروریسم ندارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here