ایران -اعدام پنج جوان زندانی و قطع دست جوانی دیگر طی سه روز

10
ایران اعدام

شورای ملی مقاومت ایران

همزمان با قیام سراسری مردم ایران علیه نظام منفور ولایت فقیه، قضاییه رژیم در فاصله روز های ۲۵تا ۲۷دی ماه (۱۵تا ۱۷ژانویه) پنج جوان زندانی را اعدام کرد. در روز ۲۷دی ماه نیز حکم سبعانه قطع دست یک جوان به جرم سرقت چند گوسفند در زندان مشهد به اجرا در آمد.

دو زندانی ۳۰ و ۳۳ساله در روز ۲۷دیماه در زندان مرکزی کرج به دار‌ آویخته شدند. روز پیش از آن دو جوان دیگر که در زمان دستگیری ۱۹و ۲۰ساله بودند در زندان مشهد اعدام شدند. روز دوشنبه ۲۵دی یک زندانی ۲۷ساله در محوطه زندان بابل بدار آویخته شد.

در همین حال ابوالفضل چزانی، که در سن ۱۵سالگی بازداشت شده بود، پس از تحمل چهار سال حبس اکنون در زندان قم در آستانه اعدام قرار دارد.

هدف از این اعدامها تشدید جو ارعاب و زهر چشم گرفتن از جوانان به‌ستوه آمده از سرکوب و تنگدستی و بیکاری است که طی هفته‌های اخیر با خیزش خود ارکان نظام آخوندی را به لرزه انداخته‌اند. پاسخ مردم به‌ویژه جوانان برومند ایران به این توحش، ادامه قیام تا سرنگونی نظام فاسد و سرکوبگر آخوندی است.

مقاومت ایران عموم مراجع و ارگانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر را به اقدامی فوری و مؤثر برای مقابله با اعدامهای خودسرانه و مجازاتهای سبعانه فرامی‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹دی ۱۳۹۶ (۱۹ژانویه ۲۰۱۸)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here