ایران-اطلاعیه: تظاهرات شبانه ۲۰۰۰تن از غارت‌شدگان در اهواز با شعار «سوریه را رها کن، فکری به‌حال ما کن»

103
خیزش غارت شدگان

شورای ملی مقاومت ایران

نزدیک به دو هزار تن از مردم اهواز که توسط مؤسسات مالی وابسته به سپاه پاسداران و دیگر نهادهای سرکوبگر از جمله شرکت تعاونی آرمان وحدت، غارت شده‌اند، در ادامه اعتراضات هفته گذشته خود، چهارشنبه شب ۲۶مهر نیز دست به اعتراض زدند. آنها خطاب به سران جنایتکار رژیم شعار می‌دادند:‌ «سوریه را رها کن، فکری بحال ما کن»، «یک اختلاس کم بشه، مشکل ما حل میشه»، «مرگ بر سیف (رئیس بانک مرکزی رژیم) »، «خوزستانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «می‌جنگم می‌میرم پولم را پس می‌گیرم».

شرکت کنندگان در این حرکت اعتراضی که در مقابل ساختمان استانداری در اهواز برپا شد، در واکنش به بی‌اعتنایی سران دزد و فاسد رژیم و بی‌پاسخ ماندن خواستهایشان در استانداری را شکستند و با نیروهای سرکوبگر که آنها را مورد یورش وحشیانه خود قرار دادند، درگیر شدند. آنها شعار می‌دادند: «نه شرقی‌ام نه غربی ام، فقط علیه دزدی ام»، «هیهات منا الذله، ”نصر من الله و فتحا قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب». در جریان این درگیری شماری از مردم بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. جوانان و زنان که شماری از آنها فرزندانشان را به همراه داشتند، نقش فعالی در این تظاهرات داشتند.

معترضان تراکتهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «حکومت عدل علی- این همه بیعدالتی»، «مرگ بر باند مافیایی بانک مرکزی»، «چرا کسی پاسخگو نیست؟!»

این حرکت اعتراضی پنجشنبه‌شب ۲۷مهر نیز با شعارهای: «می جنگم، می میرم، پولمو پس می‌گیرم»، «پول ما رو کی برده؟ دستای پشت پرده»، «این بانک مرکزیه، یا مرکز دزدیه» ادامه یافت.

در همین حال غارت‌شدگان مؤسسه حکومتی افضل توس نیز در روز چهارشنبه ۲۶مهر در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع اعتراضی برگزارکردند. شمار دیگری از غارت‌شدگان این مؤسسه در مشهد دست به تجمع زدند که مورد یورش وحشیانه مأموران نیروی سرکوبگر انتظامی قرار گرفتند و با آنها درگیر شدند. این اعتراضات در روز پنجشنبه نیز در تهران ادامه یافت.

خانم مریم رجوی در روز ۲۴مهر طی پیامی عموم مردم به‌ویژه جوانان دلیر شهرهای مختلف کشور را به ابراز همبستگی و حمایت از غارت‌شدگان فراخواند و افزود: ثروتهای مردم ایران به‌طور کامل در خدمت تحکیم سلطه شوم فاشیسم دینی و جنگ‌افروزی و صدور تروریسم قرار دارد و توسط سردمداران این رژیم چپاول می‌شود و اقتصاد ایران به‌طور عمده در دست سپاه پاسداران است، بنابراین روابط اقتصادی با این رژیم هیچ مشروعیتی ندارد و تمامی آن علیه مردم و منافع ملی ایران است و باید متوقف شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸مهر ۱۳۹۶ (۲۰اکتبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here