ایران- اطلاعیه:‌ گسترش اعدام در ملأعام در آستانه ماه محرم برای ایجاد رعب و وحشت

104
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران d6cfbd570f43c561_M-min

جنایتکاران حاکم بر ایران در آستانه ماه محرم با گسترش اعدام در کوچه و خیابانها و زندانهای مختلف کشور در صددند جو رعب و وحشت در جامعه را شدت بخشند و از حرکتهای اعتراضی در ماه محرم جلوگیری کنند. به‌نحوی که تنها در فاصله روزهای ۲۱ تا ۲۹شهریور پنج زندانی شامل:‌ یک جوان ۲۷ساله در اسلام‌آباد غرب و یک زندانی دیگر در شهرستان عنبرآباد در استان کرمان (۲۱شهریور)، یک زندانی در بلوار مدرس ایلام (۲۶شهریور)، یک زندانی در فلکه شهرداری سلماس (۲۳شهریور) و هم‌چنین یک زندانی دیگر در پارس آباد مغان در استان اردبیل (۲۹شهریور) در مقابل چشمان مردم بدار آویخته شدند.

در همین حال صرفاً طی روزهای ۲۷ و ۲۸شهریور شش زندانی در زندانهای شهرهای اردبیل؛ بروجرد؛ خرم‌آباد؛ مشهد و زنجان بدار آویخته شدند. یک زندانی زن در میان اعدام شدگان روز ۲۷شهریور بود. در روز ۲۸شهریور نیز یک جوان ۲۳ساله در حالی اعدام شد که به‌خاطر سرقت به سه سال حبس محکوم شده بود اما در یک پرونده‌سازی جدید به اعدام محکوم شد. دژخیمان او را همراه با یک زندانی دیگر در شرایطی که دست و پایشان در زنجیر بود بدار آویختند. به دستور دادستان جنایتکار اردبیل؛ حدود ۵۰تن از زندانیان مجبور به تماشای صحنه اعدام همبندیان خود شدند.

در رخدادی دیگر ۱۳زندانی از روز شنبه ۲۷شهریور برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان گوهردشت منتقل شده‌اند.

مقاومت ایران ضمن فراخوان به ارگانهای بین‌المللی حقوق‌بشر برای یک اقدام فوری و مؤثر برای توقف اعدام این زندانیان که در آستانه مرگ قرار دارند، تأکید می‌کند که بزرگترین دزدها و سارقان و بزرگترین قاتلان و جنایتکاران تاریخ ایران خامنه‌ای و باندهای فاشیستی حاکم هستند که بدون هیچ بازخواستی از ۳۸سال پیش به غارت و جنایت خود ادامه می‌دهند. لذا خامنه‌ای و دیگر سردمداران رژیم آخوندی به‌خاطر نقض وخیم و سیستماتیک حقوق‌بشر و اعدامهای جمعی و خودسرانه باید در برابر عدالت قرار گیرند و به همین خاطر پرونده آنها باید توسط شورای امنیت ملل‌متحد به دادگاه جنایی بین‌المللی ارائه شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹شهریور ۱۳۹۶ (۲۰سپتامبر ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here