ایران اطلاعيه:‌ قتل یک دستفروش زحمتکش به دست مأموران سرکوبگر در قم

123

قتل یک دستفروش محروم به نام مظفر عباسی به دست مأموران سرکوبگر شهرداری در قم با انزجار عمومی و اعتراض دستفروشان این شهر روبه‌رو شد. این حادثه در روز جمعه ۲۰مرداد پس از آن روی داد که مأموران شهرداری مظفر عباسی را که با فروش میوه بر روی وانت بار زندگی محنت بار خود و خانواده‌اش را تأمین می‌کرد، مورد حمله قرار دادند. و او را به بهانه سد معبر به‌شدت مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند به‌نحوی که بر اثر شدت ضربات وارده جان باخت.

روز یکشنبه ۲۲مرداد، رانندگان وانت بار، خروجی میدان میوه و تره‌بار قم را در اعتراض به کشته شدن این دستفروش مسدود کردند و شعارهای ضدحکومتی سر دادند. شب قبل از آن نیز گروهی از دستفروشان در حالی‌که تعدادی از مردم هم به آنها پیوسته بودند، در اعتراض به این جنایت آشکار، در بلوار شاهد قم دست به تجمع زدند.

کارگزاران رژیم مطابق روال همیشگی با دروغگوییهای مشمئزکننده تلاش کردند مقتول را مقصر این حادثه جلوه دهند. عابدی خرسند از مقامات شهرداری قم گفت: «همکاران من طبق وظیفه ذاتی به افرادی که سد معبر کرده بودند تذکر دادند و ایشان مقاومت می‌کنند و خودش هم اقدام به شکستن شیشه ماشین خود می‌کند!»

حمله و هجوم مأموران شهرداری و نیروی انتظامی به تهیدستانی که بر اثر بیکاری و فقر برای امرار معاش ناگزیرند به دستفروشی روی آورند و مصادره اموال ناچیز آنها یک روال ثابت در شهرهای مختلف کشور است. روند سرکوبگرانه‌یی که تاکنون به خودکشی شماری از آنها منجر شده است؛ خودکشی دو زن به جان آمده دستفروش در ایستگاه نواب تهران؛ خودسوزی تکاندهنده یونس عساکره؛ حمید فرخی و لاوه احمدی‌نیا در شهرهای اهواز، تبریز و سنندج؛ خودکشی عبدالکریم احمدی، یک کارگر محروم از اهالی دیواندره کردستان، و خودکشی مهدی عفراوی، در اهواز، از آن جمله‌اند.

عموم کارگران و زحمتکشان ایران در شرایطی با فقر و گرسنگی و بیکاری دست به گریبانند که سرمایه‌های هنگفت ایران با سیاستهای ضدمیهنی این رژیم صرف سرکوب داخلی، صدور تروریسم و جنگ‌افروزی در منطقه و پروژه‌های شوم اتمی می‌شود یا توسط سران رژیم چپاول می‌گردد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳مرداد ۱۳۹۶ (۱۴اوت ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here