سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

«ایران آزاد برای دموکراسی و حقوق بشر» گردهمایی جوامع ایرانیان در آمریکا با حضور نمایندگان انجمن‌های ایرانی از ۴۰ ایالت و شخصیت‌های برجسته آمریکایی واشینگتن – ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ (قسمت سوم)

0 47

در «کنوانسیون ایران آزاد برای دموکراسی و حقوق بشر» در حمایت از قیام سراسری مردم ایران، نمایندگان جوامع و انجمن‌های ایرانی از ۴۰ ایالات آمریکا شرکت و شماری از آنها سخنرانی کردند، 

در شروع این گردهمایی، سعید شمس، دکتر آزاده سامی و دکتر زهره طالبی ضمن خوشآمدگویی به حاضران، اهداف برگزاری این گردهمایی را تشریح کردند.

سپس فیلم کوتاهی از تاریخچه مقاومت و پایداری مردم و رزمندگان آزادی در برابر رژیم آخوندی به نمایش گذاشته شد

سخنان دکتر فیروز دانشگری

دکتر فیروز دانشگری در سخنان خود در گردهمایی جوامع ایرانیان مقیم امریکا، نحوه آشنایی خود با مجاهدین در جریان انقلاب ضدسلطنتی و سپس دستگیری و به زندان انداخته شدنش توسط رژیم آخوندی را توضیح داد.

وی با ذکر سوابق علمی و تحقیقاتی خود و ریاست دپارتمان‌ها و مراکز بزرگ آکادمیک و پزشکی و تدوین مقالات و کتاب‌های علمی و آموزش صدها دانشجو از سراسر جهان در زمینه پزشکی گفت: 

آنچه برای من بیشترین افتخار را به ارمغان آورده رابطه من با مقاومت ایران و رهبری آن و براساس نزدیک به ۴۰ سال تجربه شخصی است. من با مجاهدین زندگی کرده ام مریض‌ها و مجروحان آنها را مداوا کرده ام و به آنها کمک مالی کرده ام. با آنها در گل تا زانو راه رفته ام، در بیابان‌ها رانندگی کرده ام، و دیدم که چگونه از هیچ چیزی ساختند و میتوانم گواهی دست اول بدهم که آنها صادق ترین، متعهدترین، و خاضع ترین انسان‌هایی هستند که میتوان در این کره خاکی پیدا کرد. آنها به حرفشان پایبند هستند و زندگی خود را نثار اهداف و تعهدات خود میکنند.

بنابراین، درحالیکه لحظه و روز سرنگونی رژیم آخوندها نزدیک تر میشود، از دید من، بعنوان یک پزشک و پژوهشگر علوم، فرمول آینده بسیار ساده است. بر اساس یک مفهوم قدرتمند که در برنامه ده ماده ای خانم رجوی آمده است. بر اساس رهبری که صلاحیت خود را در شکل‌های مختلف طی بیش از نیم قرن ثابت کرده است. زیرا باور این رهبری به سرمایه گذاری بر روی انسان‌ها است و میخواهد همه را توانمند سازد تا به بهترین نوع خود برسند

دکتر فیروز دانشگری سپس خطاب به خواهران و برادران، دانشجویان و همکارانش در دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها در سراسر ایران و جهان تاکید کرد: در حالیکه پیروزی مردم ایران در مقابل رژیم آخوندی نزدیک میشود، من نزد شما آمده ام بعنوان یکی از نمایندگان ده‌ها هزار متخصص ایرانی در سراسر جهان که بسیار مشتاق و آماده آن هستند که آنچه بدست آورده و آموخته ایم را در ایران بکار بگیریم من زندگی خود را وقف این چنین آینده ای خواهم کرد، که همه ما در کنار هم زیباترین جامعه را با فرصت‌ها و آینده ای برابر برای همه بسازیم، بدون توجه به مذهب و جنسیت و باورهای سیاسی افراد.

و از سیاستگذاران آمریکا میخواهم که درک کنند که واقعیت جدیدی در ایران پدیده آمده است و آنها باید صدای ما را بطور رسا و بلند بشنوند. مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آنها آماده‌اند و توانایی آن را دارند که در ایران تغییر ایجاد کنند. جهان تنها باید از تعامل با حاکمان سبع ایران که تا بحال ادامه داشته ممانعت کند. و باید در کنار مردم ایران در مسیر آنها به مقصد آزادی بایستد

سخنان سولماز ابوعلی

سولماز ابوعلی، قهرمان کاراته زنان در امریکا که یازده بار در رقابت‌های امریکا و جهان مدال کسب کرده، در سخنان خود در گردهمایی جوامع ایرانیان درواشینگتن، ضمن اشاره به تاریخ پرافتخارایران و ره آوردهای آن از دوران باستان تا به امروز در تمامی زمینه‌های علمی و فرهنگی و هم چنین ورزشی و پیوند قهرمانان ملی میهنمان با مبارزه برای آزدای و عدالت، گفت: ایرانی بودن یعنی برخورداری از لیست طولانی از ورزشکاران مانند اسطوره‌های کشتی، تختی، فیلابی و قربانی. و بالاخره، ایرانی بودن یعنی مبارزه برای حقوق حقه خود، همانند دختران جوان و شجاعی که در نوک پیکان قیام در ایران حضور دارند، و پسران جوانی که با از خودگذشتگی زندگی خود را به خطر می‌اندازند تا آزادی را برای این میهن پرافتخار به ارمغان آورند. 

سولماز ابوعلی در ادامه افزود: بعنوان یک پناهنده و بعنوان کسی که موضوع منازعات را مطالعه میکند، من میدانم چه چیزهایی برای ایجاد تغییر مثبت در جامعه نیاز است. یکی از کسانی که در مسیر ایجاد چنین تغییر مثبت در ایران ثابت قدم و استوار بوده است خانم مریم رجوی است. این رهبر زن همواره توان خود برای از خودگذشتگی، پیگیری آنچه درست است، الهام بخشیدن و رهبری برغم همه تهدیدها را ثابت کرده است. به همین دلیل، من تصمیم گرفتم که مدال‌های طلای خودم را به او اهدا کنم و بنابراین این معنای ایرانی بودن است: مبارزه برای آزادی، برابری و عدالت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.