سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

«ایران آزاد برای دموکراسی و حقوق بشر» گردهمایی جوامع ایرانیان در آمریکا با حضور نمایندگان انجمن‌های ایرانی از ۴۰ ایالت و شخصیت‌های برجسته آمریکایی واشینگتن – ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ (قسمت چهارم)

0 35

شهردار رودی جولیانی:

ما اینجا به‌عنوان جمهوری‌خواه و دموکرات حضور نداریم

بلکه به این دلیل اینجا هستیم که به آزادی عشق می‌ورزیم

که هم اکنون آن‌را می‌بینیم و در آلبانی هم دیدم

اعتراضاتی که در ماه ژانویه شروع شد

در سراسر ایران در جریان است

ما از مبارزه مردم ایران برای آزادی حمایت می‌کنیم

شهردار رودی جولیانی:

متشکرم. از شما بسیار متشکرم، معرفی بسیار، بسیار زیبایی بود و برایم خیلی تأثیرگذار بود که این تصاویر را ببینم، به‌خصوص تصاویر دوران اولیه در کنار شما هم در اینجا و هم در پاریس و همراه با قهرمان من خانم رجوی. (کف‌زدن جمعیت) مانند بیل ریچاردسون من هم معتقدم قدرت‌مندترین نکته در مورد این جنبش این است که در بهترین مفهوم آن سیاسی است، به این معنی که از زاویه حزبی سیاسی نیست، از زاویه ایدئولوژیک هم سیاسی نیست، بلکه اخلاقاً سیاسی است. (کف‌زدن جمعیت) ما به‌عنوان جمهوری‌خواه یا دموکرات اینجا نیستیم، بلکه اینجا هستیم چون به آزادی عشق می‌ورزیم. (کف‌زدن جمعیت) و ما اکنون می‌توانیم آن‌را حس کنیم و آن‌را ببینیم؛ همیشه می‌توانیم آنرا در افرادی که اینجا و در پاریس هستند ببینیم و شاهد عشق آنها به آزادی باشیم. من آن‌را از نزدیک در آلبانی حدود دو ماه پیش دیدم. می‌توانید مشاهده کنید که این افراد زمانی که در آزادی زندگی می‌کنند چه کار می‌توانند بکنند؛ چقدر بیشتر می‌توانند سازماندهی کنند و چقدر بیشتر می‌توانند ما را مطلع سازند. (کف‌زدن جمعیت) اکنون که آنها دیگر نیاز نیست نگران کشتار توسط (رژیم) ایران و عراقیانی باشند که به دست‌نشاندگان (رژیم) ایران تبدیل شده‌اند، می‌توانند کارهای سازنده بسیاری انجام بدهند و آنها اکنون قویاً توانمندی ما را برای تحقق آزادی در ایران سرعت بخشیده‌اند.

من به واقع معتقدم این در چشم‌انداز است که چنین کنوانسیونی را در تهران برگزار کنیم. (کف‌زدن جمعیت) اعتراضاتی که در ژانویه امسال شروع شد، اکنون در سراسر ایران در جریان است. شما شنیدید که بیل (ریچاردسون) گفت، در ۱۴۲ شهر بوده و رو به گسترش است وقتی اعتراضات شروع شد، ما بسیار امیدوار بودیم که این واقعه سه، چهار یا پنج سال پیش اتفاق می‌افتاد. رئیس‌جمهور آن زمان به رزمندگان آزادی پشت کرد و مردم به‌خاطر کاری که او کرد کشته شدند، درست مانند پشت‌کردن او به مردم سوریه بعد از ترسیم خط (قرمز)؛ و آنها با تسلیحات شیمیایی کشته شدند. خب واکنش پرزیدنت ترامپ به هر دو اینها، بسیار متفاوت بود. در مورد سوریه، آنها از خط قرمز عبور کردند و او آنها را بمباران کرد. (کف‌زدن جمعیت) ما رئیس‌جمهوری داریم که سرسخت است، رئیس‌جمهوری که به منفی‌بافان گوش نمی‌کند و رئیس‌جمهوری که به‌اندازه ما متعهد به تغییر رژیم است. (کف‌زدن جمعیت) و با وزیر خارجه پامپئو به‌عنوان دست راست او و مشاور امنیت ملی او جان بولتون (جان بولتون را به‌خاطر دارید؟) (کف‌زدن جمعیت) در سمت چپ؛ فکر می‌کنید چه بر سر آن توافق خواهد آمد؟ آن توافق اتمی

بله! با لغو آن و بازگشت تحریم‌ها ما فرصت جدی برای افزایش این اعتراضات خواهیم داشت.

رفع تحریم‌ها به میزانی که فکر می‌کردیم به (رژیم) ایران کمک نکرده است، چون اقتصاد آنها در اساس کاملاً فاسد است و تنها کسانی که در ایران ثروتمند می‌شوند آخوندها و روحانی و خامنه‌ای و تمامی کسانی هستند که با آنها همکاری می‌کنند، سایرین الآن، همگی فقیرند. مردمی که معمولاً طبقه متوسط و ثروتمند بودند، اکنون فقیرند. حال فکر می‌کنید آنها بیش از این آن‌را تحمل خواهند کرد؟ آنها برادارن و خواهران شما هستند و دیگر خیلی آن‌را تحمل نخواهند کرد.

حدس من این است که این موضوع سریع‌تر از آن‌چه مردم فکر می‌کنند اتفاق خواهد افتاد و ما چیز بسیار متفاوتی در اینجا داریم. برخلاف آن‌چه ما در برخی کشورهای دیگر مانند مصر و لیبی داشتیم که نمی‌دانستیم که چه کسی قرار است جایگزین مبارک و قذافی شود

بنابراین دوست دارم این‌را روشن کنم که آلترناتیو همین است، درست در برابر شماست، او را دیدیم، خانم رجوی در همین‌جا

(کف‌زدن جمعیت) نظرتان در مورد این‌که در این جمعیت تعداد زنان از مردان بیشتر است چیست؟ (کف‌زدن جمعیت) بسیاری از افراد فکر می‌کنند خانم رجوی یک مقام تشریفاتی به‌عنوان یک زن است، چون این بسیار غیر معمول است که در چنین سازمانی، یک زن این مسئولیت را داشته باشد، ولی وقتی شما به پاریس می‌روید و با او ملاقات می‌کنید و به گردهمایی‌های آنها می‌روید و یا به آلبانی می‌روید و می‌بینید که زنان به‌اندازه و شاید بیش از مردان نقش رهبری‌کننده دارند، متوجه می‌شوید که موضوع واقعی است. وقتی (برنامه) ۱۰ ماده‌یی شامل حقوق زنان می‌شود، مشخص است که آنها فقط از آن حرف نمی‌زنند، بلکه آن‌را در عمل و حتی شاید بیش از آن‌چه ما در آمریکا داریم، عملی می‌کنند. (کف‌زدن جمعیت) چه چیز عالی‌یی برای ما آمریکایی‌ها است که شاهد (تحقق) حقوق زنان باشیم و چه چیز شگفتی‌آوری برای پدران و مادرانی که دخترانی دارند که ببینند، حتی در ایران زنان می‌توانند به بالاترین نقطه برسند و بهترین باشند. این چیز شگفتی‌آوری است که به ما عرضه می‌کنید.

بگذارید من این اصول ده‌گانه را خلاصه کنم: 

بنابراین اول قاطعانه متعهد به همان چیزی که در چند روز آینده بر سر آن تصمیم‌گیری خواهد شد، یعنی یک ایران غیر اتمی. دوم: قاطعانه متعهد (همان‌طور که این جوانان به ما گفتند) به چیزی که برای ایران ضروری است، یعنی حاکمیت قانون. مردم نباید به زندان بیفتند و یقیناً نباید اعدام شوند. سپس دموکراسی: یعنی رهبرانتان را خودتان انتخاب کنید، ما بر این اعتقادیم که خانم رجوی باید رهبر باشند، ولی انتظار گروه‌های اپوزیسیون در ایران را داریم. (کف‌زدن جمعیت) سپس مهم‌تر از همه، چون بسیار غیر معمول است: حقوق زنان، تا این‌که آنها نقش برابر با مردان داشته باشند.

بسیار متشکرم و خدا شما را حفظ کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.