سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

ایران:‌ قتل فجیع یک زندانی در زیرشکنجه در اهواز و دستگیری بیش از ۳۰تن از معترضان

0 31

روز دوشنبه ۶ فروردین ماه (۲۸مارس۲۰۱۸) یکی از هموطنان عرب به نام علی سواری از زندانیان زندان شیبان اهواز در زیر شکنجه‌های سبعانه دژخیمان به‌نحو فجیعی جان باخت. تصاویر منتشر شده از پیکر این زندانی که مملو از پارگی، کبودی و سوختگی ناشی از شلاق و شوک الکتریکی و وجود حفره‌هایی بر سر و سینه اوست نشانگر شدت شکنجه‌های اعمال شده بر این زندانی بی‌دفاع است. علی سواری ۵۰ساله و از اهالی کوی سپیدار اهواز بود.

همزمان کاظم سواری یک زندانی دیگر زندان شیبان بر اثر شدت شکنجه هر دو پایش شکست اما دژخیمان از انتقال او به بیمارستان جلوگیری نموده و او را به بند قرنطینه زندان منتقل کردهاند.

علی و کاظم سواری هر دو به حبس ابد محکوم شده بودند و از چهار سال پیش در زندان به‌سر می‌بردند. این شکنجه‌ها از جمله توسط دژخیمی به نام حمیدیان صورت گرفته است.

در روز چهارشنبه ۸ فروردین بستگان و دوستان این زندانیان در مقابل زندان اهواز دست به تجمع زده و خواستار معرفی و مجازات قاتل علی سواری شدند. دژخیمان معترضان را وحشیانه مورد حمله قرار دادند و بیش از ۳۰تن از آنان را دستگیر کردند.

مقاومت ایران ضمن ابراز انزجار شدید از این جنایت فجیع، مراجع بین‌المللی و ارگانهای مدافع حقوق بشر را به محکومیت قاطع و فوری این جنایتها و اقدامی فوری برای آزادی بازداشت شدگان، همچنین تشکیل یک هیأت حقیقت‌یاب برای رسیدگی به وضعیت وخیم زندانهای ایران فرامی‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸فروردین ۱۳۹۷(۲۸مارس ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.